Moda

Kamienie szlachetne a znaki zodiaków

srebrne kolczyki z szafirem

Według astrologii każdemu znakowi zodiaku przypisane są szczęśliwe kamienie. Ich zadanie bywa różne. Mogą wzmacniać osobnicze cechy charakteru, przynosić szczęście albo pomagać w radzeniu sobie z trudnościami. Każdemu z żywiołów przypisane są po trzy znaki zodiaku.

Znaki Ognia

Wśród znaków Ognia znalazły się Baran, Lew oraz Strzelec. Natura ognia jest dwojaka. Może on być niezwykle przydatny np. przy gotowaniu posiłków, ale także niszczycielski np. przeistaczając się w pożar. Podobna zmienność cechuje osoby spod znaku Ognia. Mogą być one całkiem spokojne, a nawet znudzone, by zaledwie po chwili być pełnymi entuzjazmu i radości. Osoby, urodzone pod znakami Ognia, uwielbiają działać i często stają się liderami. Lew, Baran i Strzelce przeważnie nie mają problemu z poczuciem własnej wartości. To osoby o wielkiej wewnętrznej sile. Muszą jednak uważać na to, aby umieć zatrzymać się we właściwej chwili, bowiem w ich przypadku najpierw pojawia się działanie, a dopiero potem refleksja. Ludzie o znaku Ognia to indywidualiści, którzy z entuzjazmem podchodzą do nowych wyzwań. Lubią być w centrum uwagi i zawsze mają energię do działania. Przez bardzo dużą ambicję czasem popadają w pracoholizm. Kamieniami Barana są granat, rubin, ametyst, bursztyn oraz koral. Czerwony granat ma aż dwie niezwykle przydatne dla Baranów zalety. Pomaga on doprowadzić do końca rozpoczęte sprawy, jednocześnie pielęgnuje cierpliwość. Natomiast ametyst skłania Barany do podjęcia chwili refleksji. Kamieniami Lwów są rubin, bursztyn, agat, kryształ górski oraz oliwin. Rubin otwiera serce Lwa i toruje mu drogę do wartościowych relacji. Kryształ górski ułatwia dążenie ku samodoskonaleniu. Wśród kamieni Strzelców znalazł się agat, ametyst, bursztyn, szafir oraz turkus. Jeżeli osobie spod znaku Strzelca zależy na wzmocnieniu wiary w siebie, a poprzez to otwarcie na nowe doznania, znakomitym wyborem jest ametyst. Szafir ułatwia spojrzenie w głąb siebie. A srebrna biżuteria z kamieniami ognia bywa doskonałym podkreśleniem osobowości i charakteru osoby spod danego znaku zodiaku.

srebrna biżuteria z koralem

srebrna bransoletka z bursztynem

srebrne kolczyki z granatem

Znaki wody

Woda jest życiodajną siłą, jednak potrafi także zamienić się w niebezpieczny żywioł. Podobnie jest z osobami spod znaku Wody, a więc zodiakalnymi Rakami, Skorpionami oraz Rybami. To empatyczni i emocjonalni ludzie, którzy potrafią jednak czasem wybuchnąć. Są to skomplikowane osobowości, których nie można poznać w parę minut. Osoby, urodzone pod żywiołem Wody, są otwarte na nowe znajomości i zawsze gotowe do pomocy. To ludzie, którzy cenią czas spędzony w towarzystwie. Dotyczy to zarówno kontaktów koleżeńskich, jak i pracy. Osoby takie muszą jednak uważać, aby nie dać się wykorzystać i nie zostać zranionym. Zodiakalne Raki, Ryby i Skorpiony są bardzo empatyczne, emocjonalne i cierpliwe. Posiadają przy tym dużą wrażliwość i otwarty umysł. Kamieniami Raka są opal, kryształ górski, kocie oko, szmaragd oraz perła. Opal pomaga dostrzec Rakom całą głębie ich uczuć. Kocie oko jest traktowane natomiast jako kamień sprzyjający szczęściu i powodzeniu. Skorpionom przypisuje się malachit, koral, topaz, akwamaryn oraz granat. Malachit ułatwia dostrzeżenie swoich słabości, co skutkuje pracą nad sobą i polepszeniem jakości życia. Koral ma z kolei przynosić szczęście i chronić przed słabościami. Szczęściu i powodzeniu Ryb sprzyjają: szafir, kocie oko, perła, akwamaryn i turkus. Szafir pomaga w zawierzeniu własnej intuicji. Perła przynosi w życiu równowagę, dzięki której łatwiej jest sięgać po swoje marzenia.

srebrna biżuteria z kocim okiem

srebrne kolczyki z perełkami

srebrna biżuteria ze szmaragdem

Znaki Powietrza

Do znaków żywiołu Powietrza zalicza się Bliźnięta, Wagę oraz Wodnika. Ludzie, urodzeni pod tymi znakami, mają bardzo silną potrzebę wolności. Nie lubią, kiedy ich coś ogranicza. Wówczas mogą okazać się nieprzewidywalni. Potrafią być łagodni jak morska bryza, ale również gwałtowni niczym burza z piorunami. Powietrze jest dopełnieniem pozostałych żywiołów, może właśnie dlatego Bliźnięta, Wagi i Wodniki unikają konfliktów. Ich umysły zdają się często odklejone od ziemskich problemów. Zamiast tego pochłania je rozmyślanie o sensie egzystencji i o różnych uniwersalnych prawdach. Do znaku Powietrza przypisywane są takie cechy, jak komunikatywność, wszechstronność, zdolność do myślenia abstrakcyjnego oraz umiejętność łagodzenia konfliktów. Każdy ze znaków posiada kamienie, które pomagają w wydobyciu cech charakteru albo w radzeniu sobie z przeciwnościami losu. W przypadku Bliźniąt jest to np. opal, bursztyn, topaz, agat i kryształ górski. Ostatni z nich pomaga poznać ludziom ich pragnienia. Natomiast złocisty topaz ułatwia rozwój osobisty. Za przyczyną tego kamienia Bliźnięta czują się pewniejsze swoich celów i pragnień. Kamieniami Wagi są akwamaryn, turkus, opal, agat oraz perła. Akwamaryn pomaga odkryć Wagom piękno swojego indywidualizmu. Z kolei turkus jest uważany za kamień ochronny, który doskonale się sprawdza m.in. w chwilach zwątpienia, a także podczas podróży. Wodnikowi sprzyjają opale, ametysty, perły, szafiry oraz akwamaryny. Opal skłania ku refleksji i pochyleniu się nad sensem życia. Akwamaryn, podobnie jak w przypadku Wag, ułatwia proces samopoznania, a także otwiera ku światu.

srebrna biżuteria z topazem

srebrna biżuteria z bursztynem

srebrna biżuteria z akwamarynem

Znaki Ziemi

Do znaków żywiołu Ziemi zalicza się Byka, Pannę oraz Koziorożca. Osobom, urodzonym pod tymi znakami, przypisuje się zdolność do skrupulatnej analizy i podejmowania racjonalnych decyzji. Nic nie dzieje się przypadkiem. Ludzie tacy są w stanie szybko i skutecznie rozważyć wszystkie możliwe opcje i wybrać tę najlepszą. Obce jest im bujanie w obłokach. Nie przepadają także za spontanicznym i nieprzemyślanym działaniem. Są to świetni przyjaciele, którzy potrafią wszystko zostawić, aby pomóc bliskiej osobie. Ludziom spod żywiołu Ziemi przypisuje się m.in. takie cechy, jak spokój, stałość, opanowanie, zdolność oceny sytuacji i radzenia sobie z przeciwnościami. Każdy ze znaków posiada kamienie, które mu sprzyjają. W przypadku Byka jest to m.in. szmaragd, malachit, turkus, szafir i agat. Zielony szmaragd pomaga znaleźć właściwą drogę w życiu. Kamień przyczynia się także do łatwiejszej realizacji marzeń. Z kolei za sprawą malachitu Byk docenia piękno życia. Pannie przypisywany jest m.in. agat, opal, topaz, cytryn i lapis lazuli. Ostatni z kamieni ułatwia podjęcie refleksji nad otaczającym światem. Dzięki temu Panna lepiej rozumie nie tylko zachowania człowieka, ale i prawa rządzące naturą. Zadaniem cytrynu jest wzmocnienie Panien i otwarcie ich ku nowym wyzwaniom i przygodom. Koziorożcom przypada m.in. kamień księżycowy, kryształ górski, onyks, perła oraz agat. Kamień księżycowy przydaje się w sferze uczuciowej Koziorożców. Pomaga on uporać się nawet z trudnymi emocjami, dzięki czemu człowiek otwiera się na nowe relacje. Onyks podtrzymuje w Koziorożcu chęć działania i sprawia, że osoby spod tego znaku mogą w naturalny sposób rozwijać swoje pasje.

srebrny wisiorek z onyksem

srebrna biżuteria z turkusem

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się prezenty z kamieniami pasującymi do znaków zodiaku, a odpowiednio dopasowana biżuteria na prezent to już połowa sukcesu w osiągnięciu radości osoby nią obdarowanej.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz