Kultura Styl życia

Już cię kiedyś kochałam – Katarzyna Misiołek

Już cię kiedyś kochałam – Katarzyna Misiołek

Już cię kiedyś kochałam to powieść obyczajowa, której główna bohaterka przypomina polską Bridget Jones.  We wspomnianej książce nie brakuje romantyzmu, ale też refleksji nad życiem. Jaką historię tym razem stworzyła dla swoich czytelniczek Katarzyna Misiołek?

Nieoczekiwane rozstanie z ukochanym

Dominika obchodzi 36. urodziny. Nie jest to jednak dla niej szczęśliwy dzień. Młoda kobieta wciąż przeżywa bowiem rozstanie z Arturem. To właśnie z nim spędziła wiele szczęśliwych chwil w Szkocji, dokąd wyjechała za pracą i lepszym życiem. Niestety, Artur podczas romantycznej i wystawnej kolacji wyznał Dominice, że już jej nie kocha. Jej świat nagle się zawalił. Kobieta poczuła, że dłużej nie wytrzyma w Szkocji, zwłaszcza że w pojedynkę byłoby jej tam ciężko się utrzymać. Postanawia wrócić do kraju, nie chcę jednak mieszkać w rodzinnej miejscowości na Kaszubach. Wybiera wynajem mieszkania w Trójmieście.  Nie bez powodu.

Konserwatywna matka namawiająca córkę na rychły ślub

Na 36. urodziny Dominika przyjeżdża w rodzinne strony i dość szybko zaczyna tego żałować. Kobieta zdaje sobie sprawę, że jej matka mocno ją kocha, jednak to, jak postępuje, często doprowadza jej córkę na skraj wytrzymałości nerwowej. Kobieta mocno narzeka na stan cywilny swojej jedynaczki. Życzyłaby sobie, aby ta wyszła za mąż i urodziła dziecko. Uważa, że to już najwyższa pora, aby Dominika się ustatkowała. Ta jednak nie zamierza tego robić. Nie na siłę, zwłaszcza że wciąż cierpi po rozstaniu z Arturem.

Nieudane randki

Po powrocie do Polski główna bohaterka pracuje jako fotografka. Ponadto postanawia dać szansę miłości, korzystając z Tindera. Na wspomnianej aplikacji randkowej znajduje jednak samych idiotów. Wszystkim zależy tylko na seksie i przygodnej znajomości. Taki układ nie odpowiada Dominice. Ta dość szybko zniechęca się do randek, ponieważ panowie są nie tylko namolni, ale też wulgarni.

Czy stara miłość nie rdzewieje?

Nieoczekiwanie na drodze Dominiki staje Konrad, jej pierwsza wielka miłość. Mężczyzna prowadzi stadninę. Czy uczucie sprzed lat odżyje? A może jest już na to za późno?

Już cię kiedyś kochałam. Dylematy uczuciowe kuzynki Dominiki

Równolegle dylematy uczuciowe przeżywa Paulina, młodsza kuzynka Dominiki. Ta wprawdzie ma chłopaka, od pewnego czasu spotyka się z przystojnym strażakiem, jednak nie czuje, że to pan właściwy. Nie chce wychodzić za niego za mąż, ani rodzić mu dzieci. Paulinie zdecydowanie nie spieszy się do stabilizacji. Może zmieni zdanie, gdy na swojej drodze spotka tego jedynego. Jak potoczą się dalsze losy dwóch kuzynek? Odpowiedź na to pytanie poznacie, sięgając po książkę Już cię kiedyś kochałam. Po raz kolejny Katarzyna Misiołek stworzyła świetną powieść obyczajową, od której nie sposób się oderwać.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz