Jeszcze się kiedyś spotkamy

Jeszcze się kiedyś spotkamy to powieść, która dostarcza czytelnikowi sporo okazji do wzruszeń. Porusza bowiem tematy niezwykle bliskie wielu z nas. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Jaką opowieść przygotowała dla nas Magdalena Witkiewicz?

Czekanie na ukochanego

Justyna jest zakochana w Michale i to z nim wiąże wszystkie plany na przyszłość. Mężczyzna jednak nagle wyjeżdża do USA. Justyna jednak wciąż wierzy, że Michał wróci do Polski i stworzy z nią szczęśliwą rodzinę. Kobieta zmienia spojrzenie na tę kwestię za sprawą babci Adeli, która tuż przed śmiercią wyjawia jej, że czekanie na mężczyznę często niesie jedynie rozczarowanie. Dziadek głównej bohaterki np. nigdy nie wrócił z wojny.

Okrucieństwo wojny

Jeszcze się kiedyś spotkamy to powieść, która wciąga od pierwszej strony, nie sposób oderwać się od lektury, zanim nie poznamy zakończenia.  Poznajemy równolegle dwie historie, które rozgrywają się w odmiennych ramach czasowych. Dowiadujemy się, jak Adela czekała na ukochanego, z którym rozdzieliła ją wojna. Jej wnuczka powiela  ten sam schemat, podświadomie bierze przykład z babci i wierzy, że jeszcze spotka się z Michałem.

Magdalena Witkiewicz z wielką skrupulatnością podeszła do odtwarzania dawnych czasów, dość szczegółowo opisuje realia czasów wojennych w Grudziądzu.  Powieść Jeszcze się kiedyś spotkamy pokazuje, jak daleko posunięte zmiany wywołała wojna w psychice wielu osób. Nie sposób bowiem powrócić do normalnego życia, gdy obok nas wydarzyło się tyle złego i straciliśmy tak wiele bliskich sobie osób.

Życie trwa zbyt krótko, by ciągle czekać

Jeszcze się kiedyś spotkamy to wzruszająca opowieść o czekaniu na ukochaną osobę, która obnaża smutną prawdę. Mamy w życiu ograniczoną ilość czasu, nie możemy w związku z tym ciągle czekać na coś, co może się nigdy nie wydarzyć. Czasem trzeba przeorganizować swoje życie i dać sobie szansę na szczęście, przestając tkwić w przeszłości.