Kultura Styl życia

Jestem taka sama – Anna Jurksztowicz

Jestem taka sama – Anna Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz postanowiła uczcić swoje 35-lecie pracy artystycznej, przygotowując wyjątkową płytę. Na krążku Jestem taka sama znajdziemy nastrojowe piosenki utrzymane w klimacie popu i jazzu, które skłaniają do refleksji, ale też bawią i poprawiają humor.

Anna Jurksztowicz w duecie z Andrzejem Piasecznym

Na płycie Jestem taka sama znajdziemy 15 utworów. Singlem promującym nowy krążek artystki została piosenka Kochanie, ja nie wiem. W przypadku tego utworu Anna Jurksztowicz zaprosiła do współpracy Andrzeja Piasecznego. Ten duet damsko-męski zachwyca przepiękną barwą głosu oraz przepływem dobrej energii. Jest to jeden z bardziej romantycznych utworów na płycie, który z pewnością wpadnie w ucho wielu osobom. Ma ogromny potencjał radiowy Kochanie, ja nie wiem może przebić się do wielu polskich rozgłośni.

Ocieplenie – utwór, który na długo pozostaje w pamięci

Piosenką, która pozostaje w głowie na długo po wysłuchaniu całej płyty, jest Ocieplenie. Jej słowa zostały starannie przemyślane, bije z nich liryzm oraz ogromna wrażliwość. Ukazują też dojrzałość artystyczną Anny Jurksztowicz. Artystka w utworze Ocieplenie jest niezwykle sensualna oraz kobieca. To jedna z tych piosenek, które nuci się samemu, stojąc w korku. Romantyczna i eteryczna, jednocześnie pozwalająca wokalistce na zaprezentowanie jej pięknej barwy głosu.

Płyta stworzona z wybitnymi kompozytorami i autorami tekstów

Płyta Jestem taka sama wyróżnia się przepiękną muzyką, która została skomponowana przez Krzysztofa Napiórkowskiego oraz Krzesimira Dębskiego. To uznani polscy twórcy, którzy cieszą się bardzo dobrą renomą w branży.  Anna Jurksztowicz przy płycie Jestem taka sama pracowała też z wybitnymi autorami tekstów – Jackiem Cyganem, Andrzejem Saramonowiczem, Michałem Zabłockim i Patrycją Kosiarkiewicz. Sama piosenkarka jest także współautorką niektórych tekstów.

Sięganie po klasykę poezji

Na krążku znajdziemy też utwór, w przypadku którego wykorzystano jeden z sonetów pochodzących z Kwiatów zła francuskiego poety Charlesa Baudelaire`a. W partiach recytowanych usłyszymy tutaj wybitnego polskiego aktora, Andrzeja Seweryna. Jest to utwór niezwykle nastrojowy, który zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych piosenek zarejestrowanych na płycie Jestem taka sama.

Płyta, która uwrażliwia na emocje

To krążek ukazujący kobiecość i życiową mądrość. Porusza najczulsze struny w duszy i pozwala odkryć w sobie romantyczną naturę. Płyta została starannie przemyślana i stanowi godne uczczenie 35-lecia na scenie. Anna Jurksztowicz wciąż śpiewa równie pięknie jak przed laty. Jej zmysłowy, eteryczny głos stanowi ukojenie dla duszy.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz