Miłość i związki

Jeśli kochasz drugą osobę, to ją akceptujesz

Jeśli kochasz drugą osobę, to ją akceptujesz

Nie da się kogoś kochać i jednocześnie chcieć zmieniać tę osobę na swoją modłę. Jeśli wydaje ci się, że to miłość, to jesteś w błędzie. Bowiem zakochałeś się w wyobrażeniu drugiej osoby, wyidealizowanym obrazie, który zrodził się w twojej głowie.  Nie w człowieku z krwi i kości. Jeśli kochasz drugą osobę, to ją akceptujesz.

Kocham ją, ale niech zmieni swój charakter

Wiele osób twierdzi, że kocha swojego partnera, ale ma spore zastrzeżenia do jego charakteru.  Jest to  taka specyficzna miłość, bo obdarzona kredytem zaufania. Wiele kobiet uważa, że jak zwiąże się z facetem, to zmieni jego charakter. A to tak nie działa. Szansa na to, że on się zmieni, jest bliska zeru. Może to nastąpić tylko wówczas, gdy on pragnie zmiany i jego charakter zaczyna przeszkadzać jemu samemu. Wiele z nas wierzy w mit o romantycznej miłości, która działa niczym najlepszy lek, wady przemienia w zalety etc.

Kocham ją, ale niech zmieni swój ubiór

O ile kobiety częściej wierzą, że mężczyzna przestanie pić, zerwie z narkotykami, przestanie zdradzać  i kłamać na każdym kroku, o tyle faceci skupiają się na wyglądzie. Mężczyzna myśli, że przerobi kobietę, która jest nim zainteresowana, na swój niedościgniony ideał. Zmusi ją do zmiany koloru włosów, stylu etc. Tymczasem widziały gały, co brały. Jeśli ona jest drobną brunetką, nagle nie zostanie krągłą blondynką.  Jeśli ona nie podoba ci się taka, jaka jest, masz do niej zastrzeżenia, to znak, że powinieneś pójść poszukać swojego ideału gdzie indziej. Zamiast wymagać od kobiety, by nieustannie się zmieniała, dostosowując się do twojego gustu, po prostu poszukaj takiej, która w pełni odpowiada twoim oczekiwaniom. Po co męczyć ją i siebie?

Czy to nie jest tylko substytut?

Osoby, które bardzo chcą zmienić partnera, najczęściej są nieszczęśliwie zakochane w kimś innym albo decydują się na tę znajomość z braku laku.  Np. facetowi podoba się wysoka blondynka o dużym biuście, z tipsami i w różowych szpilkach. Ona nie jest nim zainteresowana, ale on próbuje przerobić swoją partnerkę o ciemnym kolorze włosów na piękność z firmy.  Ewentualnie on wciąż tęskni za swoją eks, która ubierała się właśnie tak i on chce, aby nowa kobieta się do niej upodobniła, zakładając spodnie i koszulę w kratę. Niestety, to tak nie działa. Jeśli ktoś ci nie pasuje, to sobie go odpuść, droga wolna.  Nie ma sensu nikogo zmieniać, aby dopasować go do swoich potrzeb.

Bądź pierwszorzędną wersją siebie!

Kobiety, unikajcie mężczyzn, którzy za bardzo chcą was zmieniać. Takich, którym nic nie odpowiada w waszym charakterze lub wyglądzie. Zasługujecie na kogoś, kto akceptuje was w 100% i naprawdę jest wami zachwycony. Jeśli on chce cię zmieniać, to cię nie kocha. Może wciąż darzy uczuciem swoją eks lub obdarzył nim swoją koleżankę z pracy. Teraz chce cię upodobnić do swojego obiektu westchnień. Pamiętaj, aby być pierwszorzędną wersją siebie, a nie drugorzędną kogoś innego. Masz dobrze czuć się w swojej skórze. Twój styl ma odzwierciedlać twój charakter. Jeśli tak nie jest, nie odnajdziesz nigdy szczęścia. Nie ma sensu udawać dla partnera kogoś, kim się nie jest.

Dodaj komentarz