Kultura Styl życia

Jej sekret – Penelope Bloom

Jej sekret Penelope Bloom

Penelope Bloom słynie z pisania lekkich i przyjemnych romansów. Powieść Jej sekret także wpisuje się w tę definicję. Książki tej autorki mają wartką akcję i mnóstwo zabawnych zbiegów okoliczności, co dodatkowo uprzyjemnia lekturę.

Samotna matka poszukująca zatrudnienia

Violet jest samotną matką, wychowuję kilkuletnią córeczkę i szuka dodatkowych zleceń na targach książki. Na to wydarzenie kulturalne zabiera Zoey, ponieważ dziewczynka bardzo lubi kolekcjonować zakładki, a tych tam nie brakuje. Dochodzi do zamieszania, w wyniku którego Violet wraz z córką trafiają na zaplecze, gdzie wpadają na Petera, popularnego reportażystę. Mężczyzna okazuje się gburem, ale kobieta potrzebuje pracy w marketingu, aby utrzymać swoje dziecko. W rezultacie jemu także wręcza swoją wizytówkę. Ten jednak nie jest nią zainteresowany.

Pomocna przyjaciółka

Violet ma jednak wpływową przyjaciółkę, której mąż pomaga rozkręcić samotnej matce akcję viralową, dzięki której jest głośno o Peterze. Mężczyzna w końcu postanawia zaprosić kobietę na rozmowę kwalifikacyjną. Ku swojemu zdziwieniu zatrudnia ją w dziale marketingu i oferuje wysokie uposażenie. Violet przystaje na zaproponowane jej warunki.

Praca z trudnym szefem

Praca z Peterem daleka jest jednak od ideału. Mężczyzna okazuje się niezwykle surowy dla Violet. Praktycznie nie wdraża jej w nowe obowiązki, tylko nieustannie beszta. Kobieta zdaje sobie sprawę, że jej szef nie należy do szczególnie uprzejmych, ale momentami ma dość. Gdy próbuje porozmawiać z chłopakiem z działu marketingu, od razu zostaje wezwana do biura Petera.

Nieoczekiwana podróż i nagłe zwroty akcji

Sytuacja zmienia się, gdy obydwoje wyjeżdżają na targi książki do innego stanu. Co zmieni w ich życiu ta podróż? Jakie sekrety skrywa Peter, co zataiła przed nim Violet? Odpowiedzi na te  i inne pytania znajdziecie w powieści Penelope Bloom pt. Jej sekret.

Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Jej sekret obfituje w liczne zwroty akcji. Momentami książka jest bardzo zabawna i pozwala oderwać się od codziennych trosk. To jedna z tych książek, po które chętnie sięgamy po ciężkim dniu lub na wakacjach, gdy chcemy po prostu odpocząć. Jej sekret okazał się zgrabnie skonstruowanym romansem, którego główna bohaterka może pochwalić się charakterem. Niestety, w wielu książkach postaci kobiece są pozbawione wyrazu i charyzmy. Penelope Bloom tworzy wyraziste bohaterki, co dodatkowo uprzyjemnia lekturę.

Komentarze (2)

Rosia58

3 lata temu

Zapowiada się dobry romans. Widzę, że to kolejna książka z serii „Jego banan” i „Jej wisienki”.

Zostaw komentarz