Kultura Styl życia

Jej ogródek – Penelope Bloom

Jej ogródek – Penelope Bloom

Penelope Bloom jest jedną  z najpopularniejszych autorek na Amazonie. Jej książki spotkały się z ciepłym przyjęciem czytelniczek na całym świecie. W Polsce jej seria lekkich i zabawnych romansów także zyskała rzeszę stałych odbiorców. Jaką historię ukazała Penelope Bloom w powieści Jej ogródek?

Trudny związek z maniakiem kontroli

Nell jest młodą kobietą, której los nie oszczędzał. Ma za sobą nieudany związek z Chuckiem. Mężczyzna był o nią chorobliwie zazdrosny, często wszczynał awantury bez uzasadnienia. Zachowywał się jak typowy maniak kontroli, który musi wiedzieć, gdzie jego partnerka aktualnie przebywa i z kim. Jednak to nie jego tendencja do ograniczania praw Nell zadecydowała o rozstaniu, a zdrada, której się dopuścił. Główna bohaterka uważa siebie za życiowego nieudacznika, któremu nic nie wychodzi.  Nell nie ukończyła nawet akademii urody, do której sama się zapisała. Młoda kobieta ma bardzo dobre serce, chce spełnić marzenie młodszej siostry o nauce w college`u, który  umożliwiłby jej rozwój muzycznego talentu.

Praca z przypadku zmienia losy Nell

W celu zdobycia pieniędzy na naukę Ashley główna bohaterka rozpoczyna pracę w firmie ogrodniczej. Tę posadę załatwia jej Davey, wieloletni przyjaciel. Niestety, Nell niewiele wie nt. ogrodnictwa. Wprawdzie starała się czegoś dowiedzieć z internetu, ale posiada jedynie bardzo ogólnikowe informacje.

Bogacz, któremu brakuje szczerości w postawie kobiet

Właścicielem pierwszej posesji, w której Nell ma zająć się strzyżeniem krzaków, jest Harry. Mężczyzna ma świetną pozycję zawodową, od lat z powodzeniem pełni rolę agenta znanych pisarzy. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu podpisuje dla nich świetne kontrakty z wydawcami. Nell od razu wpada w oko Harry`emu. To nie lada wydarzenie, ponieważ mężczyzna od lat unika kobiet. Wszystkie panie, z którymi się spotykał, traktowały go jako dobrą partię, żadna nie widziała w nim człowieka. W tych relacjach brakowało chemii i szczerości. Harry jest zachwycony bezpośredniością Nell. Dziewczyna jest spontaniczna, czasem wdaje się w kłótnię, potrafi twardo bronić swoich przekonań. Nie we wszystkim zgadza się z Harrym.

Czy miłość pokona różnice?

Czy Nell zaufa Harry`emu? Jak zareaguje, gdy los da jej możliwość rozwoju zawodowego w kierunku, o którym zawsze marzyła? Czy uda jej się zdobyć pieniądze na edukację siostry? Czy różnica związana ze statusem materialnym jest w przypadku tych dwojga możliwa do przeskoczenia?

Jej ogródek to lekki romans, który można przeczytać w jedno jesienne popołudnie. To jedna z tych książek, przy których można się rozluźnić i zapomnieć o problemach. Penelope Bloom po raz kolejny pokazała, że dobry romans może zawierać sceny erotyczne, ale jednocześnie pozostać miłym w odbiorze. W powieści Jej ogródek nie znajdziemy brutalności ani wulgarności, które ostatnio stały się bardzo modne w powieściach erotycznych.  Jeśli szukasz zabawnej, a zarazem romantycznej historii, to jest to książka dla ciebie.

Komentarze (3)

alibabka

2 tygodnie temu

Bardzo ciekawa powieść. Niestety, wiele kobiet daje sobą manipulować, a zazdrość faceta bierze za dobrą monetę.

Lanza

2 tygodnie temu

Czytałam „Jego banana” i bardzo podobała mi się konwencja tej książki. Chętnie sięgnę także po tę powieść:)

Zostaw komentarz