Miłość i związki

Jej nie zależy na związku tak jak tobie

jej nie zależy na związku

Spotykasz się z kobietą, zaczyna ci na niej coraz bardziej zależeć. Powoli się zakochujesz i przestajesz dostrzegać świat poza nią. Tobie zależy na związku i byciu naprawdę blisko. Ona trzyma cię na pewien dystans. Ty zastanawiasz się nad waszą relacją. Przedstawiamy dowody na to, że jej nie zależy na związku tak jak tobie.

Jeśli nie zaproponujesz spotkania, ona tego nie zrobi

To ty zawsze proponujesz spotkania.  Tęsknisz za nią, chciałbyś się z nią zobaczyć. Od ostatniego wspólnego wyjścia upłynął blisko tydzień. Dziwisz się, że jej to nie rusza. Nie dąży do spotkania. A gdy pytasz ją, kiedy się spotkacie, odpowiada: nie wiem.  Pytasz o wolny termin, mówi, że jest zajęta, w końcu jednak jakiś znajdujecie i się umawiacie. Ale gdyby nie ty, to nic by z tego nie wyszło.

Nie wyczekuje spotkań z tobą i bez żalu jej odwołuje

Kobieta, której niespecjalnie zależy na związku, nie wyczekuje kolejnych spotkań. Zobaczycie się, fajnie. Coś jej wypadnie, poczuje się zmęczona, to bez żalu je odwoła.  Jej nie jest smutno z tego powodu. Ona w przeciwieństwie do ciebie nie liczy każdej godziny i minuty, która dzieli ją od spotkania z tobą.

Ona nie chce dzielić się z tobą kłopotami

Ma problemy w pracy, w rodzinie, na studiach, ale skrywa je w sobie. Nie chce o nich opowiadać. Uważa, że to nie twoja sprawa. Woli je przegadać z kimś innym, a tobie ewentualnie je tylko sygnalizuje. Najwidoczniej wasz związek odbiega od jej wyobrażeń, nie jest do niego przekonana i nie potrafi dopuścić cię do swojego życia, obdarzając cię zaufaniem.

Nie chce, abyś wspierał ją w trudnych chwilach

Ona ma publiczne wystąpienie, ale nie chce, abyś był na widowni i wspierał ją w trudnych chwilach. Jednak większość kobiet chce mieć wówczas przy sobie ukochanego mężczyznę, który uchroni ją przed całym złem. To, że ona nie ufa ci i nie chce cię zaprosić, abyś ją wspierał, jest sygnałem alarmowym.

Nie chce cię przedstawić swoim bliskim

Albo wybiera dalszych znajomych, ludzi z pracy etc. Tak naprawdę, gdyby jej na tobie zależało, to przedstawiłaby cię swojej mamie, zwłaszcza gdy ma z nią dobry kontakt. Ojca możesz poznać w późniejszym terminie, bo relacje z nim bywają różne.

Nie interesuje jej, w czym twoim zdaniem wygląda ładnie

Ma gdzieś, że twoim zdaniem ślicznie wygląda w tej sukience czy spodniach. Ona twardo podkreśla, że to jej życie i tylko ona będzie decydować o jego przebiegu. Ma bardzo silną potrzebę niezależności, to samo w sobie nie jest wadą, ale jeśli jest ona za mocna, może świadczyć o tym, że nie dorosła do związku. Ma gdzieś twoje zdanie, bo nie chce się tobie podobać, tak naprawdę nie jesteś dla niej aż tak ważny.

Nie korzysta z twojej pomocy

Proponujesz jej pomoc, a ona ją odrzuca. Nie chce ci nic zawdzięczać, bo być może nie chce czuć się wobec ciebie zobowiązana do czegokolwiek. Prawdopodobnie nie wiąże z tobą dłuższych planów i nie chce, abyś jej coś załatwił.

Próby rozmowy zamyka: znowu marudzisz/daj spokój

Dostrzegasz problem i jak nakazują wszystkie poradniki, próbujesz  z nią o tym porozmawiać. Ona twierdzi, że znowu marudzisz albo prosi cię o to, abyś dał jej spokój. Krótko mówiąc robi jakiś unik. Może powoływać się na nieśmiałość i na to, że sama potrzebuje na to więcej czasu. Ale jeśli problem powraca, to jest to wymówka, zresztą dość wygodna.

Dodaj komentarz