Kultura Styl życia

Z jednej gliny – Liliana Fabisińska

z jednej gliny

Z jednej gliny to powieść obyczajowa stworzona z myślą o kobietach, w której ukazano potęgę i znaczenie przyjaźni. Choć nie brakuje w niej trudnych tematów, odnaleźć można także poczucie humoru. Liliana Fabisińska po raz kolejny udowadnia, że niezależnie od tego, co się dzieje, trzeba korzystać z życia, nabierając uprzednio potrzebnego dystansu do problemów, które każda z nas ma.

Z jednej gliny – potęga kobiecej przyjaźni

Z jednej gliny to książka, w której zwrócono uwagę na czynnik, bez którego żadna z nas nie może żyć. Tym czymś jest kobieca przyjaźń. Mając u swego boku sprawdzone kobiety, na które zawsze można liczyć, jesteśmy w stanie uporać się z każdą, nawet największą życiową zawieruchą. Kobieca przyjaźń nierzadko bywa poddawana licznym próbom: złości, zazdrości, ale nader wszystko daje nam poczucie solidarności.

Historia kobiet po przejściach

Z jednej gliny to historia czterech kobiet po przejściach, które połączyły warsztaty ceramiczne.  Ich prowadzącą jest Nora, kobieta, która właśnie rozwodzi się z mężem. Małżonek pozostawił jej jedynie warsztat ceramiczny. Choć Nora w ogóle się na tym nie zna, postanawia zarobić na utrzymanie, prowadząc warsztaty. To właśnie na nich poznaje 3 kobiety.

Podczas warsztatów ceramicznych okazuje się, że Nora nie zna się na ceramice, jej kursantki stają się poirytowane tym faktem. W rezultacie prowadząca ucieka, a kobietom przychodzi sprawować opiekę nad jej dziećmi. Kursantki kładą ją spać i czekają na powrót ich matki. Gosia, Lena, Marta i Nora z czasem stają się najlepszymi przyjaciółkami, choć tak naprawdę niewiele o sobie wiedzą, z czasem lepiej się poznają.  Każda z czterech kobiet niesie na swoich barkach ogromny bagaż doświadczeń. Pomimo trudności nie zamierzają się jednak poddawać. Pragną czerpać z życia pełnymi garściami.

Opowieść o prawdziwych kobietach

Liliana Fabisińska zadbała o to, aby ukazać historię kobiecej przyjaźni w sposób wyważony, nie jest to kolejna opowieść przypominająca scenariusz na przerysowany serial o kumpelach z wielkiego miasta, które jeżdżą wypasionymi samochodami i zamieszkują wspaniałe apartamentowce. W związku z tym w powieści Z jednej gliny każda z nas odnajdzie cząstkę siebie.

Komentarze (4)

Irena

2 lata temu

Również mam w swoich zbiorach sporo książek o kobietach po przejściach. Sá to przeważnie autobiografie. Książki wciągające swoją historią, ale jednocześnie trudne przez ból jaki kobiety musiały znieść.
Ta opowieść będzie zupełnie inna. Ale bardzo chętnie ją przeczytam.

Mindi

2 lata temu

Czytałam już książki o kobietach, które połączyła wspólna pasja. Bardzo lubię takie historie, dlatego już będę się rozglądała za tą książką, najpierw zapytam w bibliotece a mamy ją w moim mieście naprawdę dobrze zaopatrzoną 🙂

dulcynea

2 lata temu

Bardzo ciekawa książka, chętnie ją przeczytam.
Lubię takie „życiowe” opowieści .
Chętnie się za nią rozejrzę 🙂

Zostaw komentarz