Menopauza Menopauza w umyśle

Japonki a menopauza

japonki-a-menopauza

Każda kobieta, niezależnie od tego, czy mieszka w Europie, Ameryce czy Azji, w pewnym momencie swojego życia wejdzie w okres menopauzy. Przekwitanie jest kolejnym etapem w życiu pań, do którego warto się przygotować.

Japonki a menopauza

Naukowcy kiedyś zauważyli, że mieszkanki Japonii łagodniej i później przechodzą menopauzę niż Europejki. W związku z tym przeprowadzono różne badania, które potwierdziły tę hipotezę. Okazało się, iż Japonki w mniejszym stopniu odczuwają zmiany psychofizyczne niż Europejki.

Sekret Japonek

Japonki nie używają tajemnych mikstur, które pomagają im łatwiej przejść menopauzę. Ich sekret tkwi w nastawieniu do życia i we właściwym traktowaniu swojego ciała.

Nastawienie do życia

Japonki są pozytywnie nastawione do życia i akceptują procesy starzenia, bowiem tam ten naturalny proces traktuje się jako czas zbierania najlepszych plonów. Niestety, mało Polek tak myśli o swoim życiu.

Zdrowy styl życia

Kolejna „tajemnicą” jest traktowanie swojego ciała z szacunkiem, co przekłada się na zdrowy styl życia. Japonki dbają o prawidłową dietę, dużo ćwiczą. Jednocześnie Azjatki przykładają sporą wagę do profilaktyki. Polki udają się do lekarza wówczas, gdy nie potrafią znieść bólu.

Sabina Sosnowska

Każda kobieta, niezależnie od tego, czy mieszka w Europie, Ameryce czy Azji, w pewnym momencie swojego życia wejdzie w okres menopauzy. Przekwitanie jest kolejnym etapem w życiu pań, do którego warto się przygotować.

Dieta Japonek

Niezwykle istotną rolę odgrywa dieta Japonek. Bazuje ona na soi, która zawiera “fitoestrogeny”. Te substancje roślinne, ze względu na podobieństwo strukturalna, w organizmie kobiety działają podobnie jak estrogeny. Za sprawą fitoestrogenów kobiety nie odczuwają uderzeń gorąca itp. Japonki jedzą dużo ryb, zawierających kwasy tłuszczowe omega-3, które chronią serce. Dieta Azjatek jest zróżnicowana i obfituje w produkty, które dostarczają organizmowi wszelkich niezbędnych składników mineralnych i witamin.

Dzięki takiemu zdrowemu stylowi życia Japonki łagodniej przechodzą przez przekwitanie. Jednocześnie cieszą się dobrym zdrowiem przez długie lata.

W związku z tym, iż dostarczamy swojemu organizmowi niewielką ilość fitoestrogenów, warto przyjrzeć się suplementom diety. Do najpopularniejszych specyfików, łagodzących objawy menopauzy, zalicza się: Ligunin, Climagyn, Climea Forte, Femestra, Menostop Plus i Menoplant soy-a.

Sabina Sosnowska

Komentarze (4)

pati25

9 lat temu

Japonki mają rzeczywiście inne warunki.Lecz my możemy też wprowadzić taką dietę,dużo ruchu.Nic nie stoi na przeszkodzie.Możemy także wspomóc się suplementami.
Prowadźmy zdrowy styl życia i bądźmy pozytywnie nastawieni do życia :-X

Mindi

10 lat temu

Mamy inne warunki życia i inną mentalność niż Japonki. Ale możemy podpatrywać i naśladować życie Azjatek, wprowadzić więcej potraw z soją, łykać suplementy i więcej się gimnastykować. Chciałbym tak lekko przejść menopauzę jak one 🙂

mejgosia

10 lat temu

Zazdroszczę japonkom tych warunków! Już dawno zauważyłam ,że one wyglądają bardzo młodo, trudno określić ile mają lat, mają piękną cerę, a zmarszczki wcale nie widoczne! Myślę że podstawą jest ich mentalność, one żyją inaczej, mają inne problemy i obowiązki, no i sądzę ,że ta ich naturalna dieta ma ogromny wpływ na ich wygląd i samopoczucie! A może by tak na starość uciec do Japonii? 😛

drobina

10 lat temu

Na szczęście ten etap życia przechodzę bezboleśnie. Może zawdzięczam to genom, albo zdrowemu trybowi życia?
Czasami „podejrzewam”, że mam jakąś ciotkę lub babkę w Japonii:-X:-X

Zostaw komentarz