Zdrowie

Jakie zmiany wprowadza Rossmann w ramach walki z koronawirusem?

Jakie zmiany wprowadza Rossmann w ramach walki z koronawirusem

Drogerie Rossmann postanowiły włączyć się do walki z koronawirusem, który rozprzestrzenia się w Polsce. W tym celu wprowadzono szereg obostrzeń. Choć mogą one wydawać się uciążliwe dla klientów, tak naprawdę są niezbędne, aby poprawić sytuację epidemiologiczną w Polsce. Jakie zmiany wprowadza Rossmann w ramach walki z koronawirusem?

Korzystanie z kas samoobsługowych

Rossmann zachęca swoich klientów do korzystania z kas samoobsługowych. Pozwalają one uniknąć kolejki, każdy z nas sam dotyka swoich zakupów i płaci poprzez przyłożenie karty płatniczej do terminalu. Dla osób, które niepokoją się koniecznością dotykania ekranu dotykowego. Pracownicy Rossmanna mają znajdować się w pobliżu kas samoobsługowych i dezynfekować kasy po to, aby każdy z nas był bezpieczny podczas dokonywania zakupów.

Reglamentacja towaru

Zapewne zauważyłaś, że od dwóch tygodni w wielu polskich sklepach brakuje mydła i papieru toaletowego.  Polacy masowo wykupują też rękawiczki jednorazowe, woreczki, a nawet papier śniadaniowy. Każda z tych rzeczy może okazać się przydatna podczas walki z epidemią koronawirusa. Jednak gdy ludzie wykupywali cały asortyment z danego działu, brakowało go dla innych klientów. W związku z tym Rossmann wprowadził reglamentację towaru. Każdy może kupić maksymalnie 3 takie same produkty, czyli np. 3 butelki mydła w płynie.

Regularne dostawy środków do dezynfekcji

Rossmann obiecuje, że będzie regularnie dostarczał do swoich sklepów artykuły pierwszej potrzeby takie jak środki do dezynfekcji. Oczywiście, to ile ich trafi na sprzedaż zależy od mocy produkcyjnych fabryk.

Płacenie kartami płatniczymi

Rossmann chce, aby wszyscy klienci płacili kartą. Chodzi o to, aby zmniejszyć w ten sposób rozprzestrzenianie się koronawirusa, który może przenosić się też na banknotach i monetach.

Apel o niestosowanie testerów kosmetyków kolorowych

Rossmann apeluje, aby na czas epidemii klienci pogodzili się z brakiem możliwości stosowania testerów kosmetyków kolorowych. Wcześniej mogły je dotykać osoby chore.

Odwołanie promocji makijażowej

Ze względu na to, że w sklepach nie powinno przebywać naraz zbyt wiele osób, jak i biorąc pod uwagę fakt, że testery też mogą przenosić koronawirusa, Rossmann odwołuje wielką, wiosenną akcję promocyjną na kolorówkę.

Apel o robienie zakupów online

Jednocześnie znana sieć drogerii zachęca do robienia zakupów online i odbierania ich w sklepie. Zajmie to dosłownie chwilę, pozwala też uniknąć kontaktu z innymi klientami sklepu.

Apel o dotykanie jak najmniejszej liczby produktów

Jednocześnie Rossmann prosi klientów, aby dotykali możliwie jak najmniejszej liczby kosmetyków. W ten sposób poprawiamy bezpieczeństwo swoje i innych.

Prośba o zachowanie bezpiecznej odległości

Rossmann prosi też, aby klienci nie stali w kolejce jeden za drugim, ponieważ zbyt bliska odległość sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Niewskazane jest też nadmierne zbliżanie się do obsługi Rossmanna bez wyraźnego powodu.

Dodaj komentarz