Uroda

Jakie zalety mają klasyczne lakiery do paznokci?

lakiery do paznokci Cuccio

Cuccio.pl

Każda z nas pragnie mieć zadbane dłonie i paznokcie, te bowiem stanowią naszą wizytówkę. Zarówno podczas spotkań biznesowych, jak i prywatnych witamy się z innymi poprzez podanie ręki. Nic dziwnego, że chcemy, aby ta prezentowała się nienagannie. Aby uzyskać pożądany efekt, należy zadbać o dogłębne nawilżenie skóry i staranny manicure. W naszym artykule pokazujemy, jakie zalety mają klasyczne lakiery do paznokci.

 

Spis treści:

  1. Lakiery hybrydowe nie wyparły klasycznych emalii
  2. Zalety klasycznych lakierów do paznokci – łatwa aplikacja
  3. Ściąganie hybryd kontra zmywanie klasycznych emalii
  4. Klasyczne lakiery do paznokci umożliwiają eksperymentowanie z kolorami
  5. Jakie zalety mają klasyczne lakiery do paznokci? Oszczędność czasu
  6. Klasyczny manicure, czyli stylizacja paznokci w przystępnej cenie
  7. Tradycyjne lakiery do paznokci ratunkiem dla kobiet posiadających cienką płytkę
  8. Efekt hybrydy jak z salonu, czyli trwałe lakiery do paznokci
  9. Klasyczne lakiery Cuccio – poznaj bogactwo odcieni
  10. Jak zapewnić sobie trwały manicure?

Lakiery hybrydowe nie wyparły klasycznych emalii

Manicure hybrydowy podbił serca milionów kobiet na całym świecie. Jego ogromnym atutem jest wysoka trwałość. My, kobiety, często prowadzimy intensywny tryb życia, mamy na głowie mnóstwo obowiązków i lubimy zaoszczędzić czas tam, gdzie  to możliwe. Manicure, który wykonuje się raz na kilka tygodni zamiast dwa razy w tygodniu, stanowi niezwykle kuszące rozwiązanie. Wiele osób przypuszczało, że lakiery hybrydowe ze względu na trwałość stylizacji wyprą tradycyjne emalie. Tak jednak się nie stało. Klasyczne lakiery wciąż można kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych. Mają one swoje zwolenniczki, które pozostają im wierne. Także część kobiet, która przez dłuższy czas stawiała na hybrydy, w pewnym momencie decyduje się na powrót do tradycyjnych rozwiązań. Dlaczego tak się dzieje?

Zalety klasycznych lakierów do paznokci – łatwa aplikacja

Zastanawiasz się, jakie zalety mają klasyczne lakiery do paznokci? Okazuje się, że całkiem sporo. Zacznijmy jednak od tej najistotniejszej. Lakiery hybrydowe zapewniają trwały manicure, ale tylko wtedy, gdy użyjemy specjalistycznej lampy UV. Ta stanowi dodatkowy wydatek, podobnie  jak frezarka czy czysty aceton. Ponadto manicure hybrydowy to kilkuetapowy proces, który wymaga od nas wygospodarowania większej ilości czasu. Jednocześnie klasyczne lakiery do paznokci nie wymagają od nas wielkich umiejętności. Każda z nas poradzi sobie z ich aplikacją.

Ściąganie hybryd kontra zmywanie klasycznych emalii

Ściąganie hybryd to zadanie, które często powierzamy profesjonalistkom. Doświadczona kosmetyczka wie, jak to zrobić, aby nie uszkodzić płytki. Usuwanie hybryd zajmuje więcej czasu niż zmycie klasycznej emalii za pomocą zmywacza zakupionego w drogerii. Nie potrzebujemy do tego celu czystego acetonu, który jest wprawdzie nietoksyczny, ale może wysuszać płytkę. Na rynku można znaleźć bezacetonowe zmywacze do paznokci, które świetnie radzą sobie ze zwykłymi lakierami do paznokci. Wiele z nich zawiera także substancje pielęgnujące płytkę, w tym witaminę E o działaniu nawilżającym.

Klasyczne lakiery do paznokci umożliwiają eksperymentowanie z kolorami

My, kobiety, lubimy eksperymentować z kolorami i zdobieniami. Jednego dnia mamy ochotę założyć czerwoną sukienkę i wyróżniać się na imprezie okolicznościowej. Drugiego zależy nam na neutralnej stylizacji, w której czujemy się jak w drugiej skórze. Nie inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku lakierów do paznokci. Lubimy zmieniać kolor, jaki gości na naszej płytce. Chętnie też eksperymentujemy ze zdobieniami, w tym z pyłkiem, stemplami itp. Klasyczne lakiery do paznokci pozostawiają nam szerokie pole manewru. Są stosunkowo tanie i dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Można je łatwo usunąć z płytki przy użyciu zwykłego zmywacza do paznokci. To pozwala na częstą zmianę stylizacji i zabawę kolorami. Kiedy sięgamy po klasyczne lakiery do paznokci, możemy łatwo zmienić manicure i dostosować go do naszej dzisiejszej kreacji czy wydarzenia, w którym bierzemy udział.

Jakie zalety mają klasyczne lakiery do paznokci? Oszczędność czasu

Przygotowanie paznokci pod lakiery hybrydowe to żmudny proces, kilkuetapowe wykonywanie stylizacji także zabiera czas. Jeśli do tego dodamy dojazd do kosmetyczki, może się okazać, że musimy wygospodarować całe popołudnie na ten cel. Nie każda z nas może sobie na to pozwolić. Klasyczne lakiery do paznokci charakteryzują się coraz lepszą jakością. Wiele z nich szybko zastyga na płytce. Jeśli chcemy wykonać szybki manicure i wyjść z domu na kolację z przyjaciółką, wystarczy zmyć starą emalię, nałożyć nową, chwilę odczekać i gotowe.

Klasyczny manicure

Cuccio.pl

Klasyczny manicure, czyli stylizacja paznokci w przystępnej cenie

Ich niewątpliwym atutem jest niska cena. Wprawdzie hybrydy nie są dużo droższe, ale musimy do nich doliczyć dodatkowe produkty niezbędne do wykonania manicure. Czysty aceton często jest droższy od klasycznego zmywacza. Do tego dochodzi lampa UV do utwardzania hybryd. Aby ta działała sprawnie, warto zainwestować w nieco droższy sprzęt. Także frezarka, cleaner, baza do lakierów hybrydowych czy top generują dodatkowe koszty. Klasyczny manicure wymaga od nas zakupu znacznie mniejszej liczby produktów i akcesoriów.

Tradycyjne lakiery do paznokci ratunkiem dla kobiet posiadających cienką płytkę

Choć manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością i wiele kobiet zwraca uwagę na to, iż wzmocnił ich płytkę, nie każda z nas może sobie na niego pozwolić. Jeśli mamy bardzo cienkie paznokcie, to polerowanie ich bloczkiem, odtłuszczanie, traktowanie czystym acetonem i frezarką może je dodatkowo osłabić.  W takiej sytuacji z pomocą przychodzą klasyczne lakiery do paznokci.

Efekt hybrydy jak z salonu, czyli trwałe lakiery do paznokci

Tak bardzo przyzwyczaiłyśmy się do trwałości hybryd, że przestałyśmy śledzić trendy na rynku kosmetycznym. Tymczasem producenci wciąż udoskonalają formuły klasycznych emalii. Efektem ich działań są coraz trwalsze tradycyjne lakiery do paznokci. W ofercie Cuccio, marki specjalizującej się w pielęgnacji i stylizacji paznokci, znajdziemy zestaw Efekt hybrydy jak z salonu. W jego skład wchodzi baza, top i kolorowa emalia.  Wybór odcieni jest dość duży, dlatego każda z nas znajdzie odpowiedni dla siebie. Baza pod lakier ma za zadanie poprawić przyczepność kolorowych emalii i tym samym zwiększyć ich trwałość. Z kolei klasyczny lakier do paznokci wchodzący w skład zestawu Efekt hybrydy jak z salonu charakteryzuje się jakością premium. Na koniec nakładamy high gloss top, który ma nadać wysoki połysk, jednocześnie zwiększając odporność na ścieranie i odpryskiwanie.

Klasyczne lakiery Cuccio – poznaj bogactwo odcieni

Nie są to jedyne klasyczne lakiery do paznokci w ofercie Cuccio. Marka oferuje również serię Colour, która umożliwia zakup pojedynczych emalii w odpowiadających nam odcieniach. Poszczególne warianty różnią się wykończeniem. Oprócz klasycznego znajdziemy tutaj także perłowe. Wszystkie lakiery Cuccio charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ zostały opracowane przez markę specjalizującą się w stylizacji paznokci.

Jak zapewnić sobie trwały manicure?

Pamiętajmy o tym, że klucz do sukcesu stanowi odpowiednie przygotowanie płytki. Żaden manicure nie zachwyci nas trwałością, jeśli odpowiednio nie opiłujemy paznokci, nie odsuniemy skórek i nie odtłuścimy płytki. Przed aplikacją kolorowej emalii warto nałożyć bazę, a na wierzch lakieru specjalny top. Wszystko to przedłuży trwałość manicure i uczyni go odpornym na uszkodzenia mechaniczne, w tym ścieranie. Akcesoria, odżywki, topy i bazy pod lakier, czyli wszystko to, czego potrzebujesz do pielęgnacji i stylizacji paznokci, zakupisz w sklepie internetowym Cuccio.

Dodaj komentarz