Miłość i związki

Jakie zalety ma związek dwóch kobiet?

Jakie zalety ma związek dwóch kobiet

Żyjemy w XXI wieku w środku Europy, gdzie społeczeństwo staje się coraz bardziej tolerancyjne. W rezultacie wiele kobiet decyduje się na życie w zgodzie ze sobą i wejście w związek z inną kobietą, która jest im emocjonalnie bliska. Co ciekawe, związek dwóch kobiet jest postrzegany dużo bardziej przyjaźnie od  związku gejów.  Pań nie atakuje się tak na ulicach, gdy idą razem za rękę, wynajmują wspólne mieszkanie i całują się w centrum miasta. Jakie zalety ma związek dwóch kobiet?

Bliskość emocjonalna

Kobiety mają podobną wrażliwość oraz sposób postrzegania świata, w rezultacie jest im dużo łatwiej się porozumieć. Sprzyja to budowaniu bliskości emocjonalnej. Lesbijki i biseksualistki dogadują się ze sobą dużo łatwiej, ponieważ nie ma dużych różnic w ich mentalności. Zazwyczaj podchodzą podobnie do postrzegania pewnych elementarnych zasad. Obu stronom zależy na budowaniu bliskości emocjonalnej, szczerych rozmowach i wsparciu.

Zrozumienie i empatia

Kobiety są dużo bardziej empatyczne od mężczyzn. W rezultacie lesbijki nie zmuszają swojej partnerki do seksu, gdy ta nie ma ochoty na erotyczne igraszki. Potrafią wczuć się w jej położenie, kiepskie samopoczucie z powodu okresu i okazać jej bliskość na inny sposób.

Świetny seks

Kobiety doskonale znają swoje ciała, są też dużo delikatniejsze i wiedzą, jak rozpalić swoją partnerkę do czerwoności. Seks dwóch kobiet nigdy nie przypomina maratonu. Jest też na ogół wolny od przemocy i skrzywionego obrazu wyniesionego z pornografii.  Kobiety nigdy nie pieszczą się tak brutalnie, że doprowadzają do bolesnych otarć i krwawień u swojej partnerki. Dużo delikatniej obchodzą się też z piersiami ukochanej, nie ciągną ich, zadając ból kochance. Mają też bogatszy repertuar pieszczot i nie pomijają żadnej strefy erogennej u swojej partnerki.

Ciało kobiety jest bardziej atrakcyjne

Kobiece ciało jest piękne i cieszy oko. Dużo łatwiej jest znaleźć atrakcyjną, zadbaną kobietę niż mężczyznę, który jeszcze się nie zapuścił.  W rezultacie łatwiej w związku dwóch kobiet podtrzymać iskrę pożądania.

Wierność

Kobiety są wierniejsze od mężczyzn. Z reguły nie grają na dwa lub więcej frontów. Nie spotykają się naraz z kilkoma paniami i nie zdradzają swojej stałej partnerki. Po co miałyby to robić? Jeśli obecna partnerka je fascynuje, to są jej wierne. Gdy przestaje być źródłem pozytywnych uczuć, lepiej jest się rozstać i poszukać swojego szczęścia gdzie indziej. Co ciekawe, związki lesbijskie są obecnie najtrwalsze.  Zazwyczaj bowiem opierają się na głębokim uczuciu okraszonym pożądaniem i dobrym seksem.

Mniejsze ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową

Lesbijki dużo rzadziej zarażają się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Po pierwsze, nie interesują ich ryzykowne zachowania seksualne. Po drugie, stawiają na wierność w związku. Po trzecie, kobiety są pragmatyczne, nie pogniewają się, gdy partnerka zaproponuje wspólne wykonanie badań. To w końcu odbywa się dla wspólnego dobra.

Choć mężczyznom często wydaje się, że mogą dołączyć do lesbijek w łóżku, to te stanowczo nie chcą mieć z nimi nic wspólnego.  Dla nich związek to relacja dwóch osób, a ta trzecia to o jedną za dużo.

Dodaj komentarz