Miłość i związki

Jakie zachowania kobiet irytują facetów?

zachowania kobiet

Nie jesteśmy święte, tak jak wszyscy popełniamy błędy, również w związkach. Niektóre z zachowań, naszym zdaniem mogą być urocze, a dla facetów będą wręcz denerwujące. Jakie zachowania kobiet irytują facetów? Co takiego robimy źle?

Mężczyźni inaczej to widzą

Różnimy się od mężczyzn pod wieloma względami. Przede wszystkim nieco inaczej postrzegamy pewne gesty i zachowania. To co dla nas wydaje się naturalne i urocze, niekoniecznie musi podobać się facetom. Dla nich, takie zachowania mogą być irytujące. Dlatego czasem warto przystopować i zastanowić się nad tym, co robimy nie tak. Być może dzięki temu poprawią się relacje w naszym związku i będziemy szczęśliwsze. Których zachowań nie znoszą faceci?

Ciągłe pytania

Nikt nie lubi co chwila dostawać wiadomości z pytaniami dotyczącymi jego samopoczucia. Wiadomo, że w związku interesujemy się życiem partnera, ale zainteresowanie a natarczywość to różne pojęcia. Facet nie znosi, kiedy co pięć minut otrzymuje wiadomość z pytaniem co robi, jak mu mija dzień. Takie dopytywanie jest niczym kontrolowanie. A nawet w związku warto zadbać o poczucie swobody i wolności. Nic się nie stanie, jeśli w przeciągu kilku godzin nie porozmawiamy z partnerem. W końcu zdrowa relacja to nie przesłuchanie, dlatego wyluzujcie drogie panie.

Ignorowanie problemów

W każdym związku pojawiają się problemy,mniejsze czy większe. Czasem to drobiazgi, które same się rozwiązują, ale zdarzają się sytuacje, które lepiej wyjaśnić. Wówczas budujemy głęboką relację i uczymy się wzajemnego zrozumienia, poznając swoje osobowości. Mamy jednak zwyczaj zamiatania problemów pod dywan, w obawie przed wybuchem konfliktu czy strachem o utratę miłości. Nie warto tego robić, gdyż problemy mogą narastać. Panowie nie lubią, gdy kobiety udają, że nic się nie wydarzyło, kiedy nie chcą niczego wspólnie wyjaśniać. Zdecydowanie polecamy rozmowy, szczególnie te konstruktywne, które prowadzą do pozytywnych rozwiązań.

Zaprzeczanie komplementom

My kobiety mamy w zwyczaju zaprzeczać komplementom. Dlaczego? Przecież jesteśmy piękne,wyjątkowe i atrakcyjne! Nie powinnyśmy tak się przed nimi bronić. Zasługujemy na miłe słowa. Mężczyzn irytuje zaprzeczanie komplementom. Skoro kobieta jest w oczach faceta kimś wyjątkowym, powinna przyjmować z uśmiechem ciepłe słowa. Zamiast udawać, że wcale nie mamy olśniewającego uśmiechu czy długich nóg, cieszmy się z zainteresowania płci przeciwnej. Przyjmujmy komplementy z dumą.

Nieustanne wyznawanie miłości

Facet nie musi wyznawać miłości swojej wybrance każdego dnia. Zapamiętajmy to i postarajmy się zrozumieć, że uczucie nie musi być udowadniane na każdym kroku. Ciągłe pytania o to, czy nasz partner nasz kocha każdego zaczęłyby irytować. Jeśli czujemy, że łączy nas coś wyjątkowego, to wcale nie musimy dostawać potwierdzenia tych słów. W końcu „kocham Cię” to coś niezwykle wyjątkowego i intymnego. A jak wiemy, wielkich słów nie wypowiada się co chwilę.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

dulcynea

6 lat temu

Nie jestem nadgorliwa , to miłe dowiedzieć się czego panowie u nas nie lubią.
Z tych „naszych (kobiecych) grzeszków” popełniam jeden: zaprzeczam komplementom , bo za nimi nie przepadam.

    Aneta

    6 lat temu

    Ja moze nawet nie zaprzeczam, ale jakos średnio sie z nimi czuję. I nigdy nikogo nie zarzucałam zdaniem – kocham Cię, jakoś mi to całe życie cieżko przez gardło przechodziło, nawet jeśli byłam pewna swoich uczuć…

Mindi

6 lat temu

Jesteśmy bardziej emocjonalne, pewnie dlatego taka nadgorliwość. A może dlatego, że bardziej nam zależy? Wezmę te uwagi do serca i postaram się trochę przystopować.

Zostaw komentarz