Boże Narodzenie 2018 Styl życia

Jakie błędy popełniamy przy wyborze prezentów pod choinkę?

wybór prezentów

Do świąt pozostało mało czasu, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto zakup prezentów zostawił sobie na ostatnią chwilę. Już sam wybór prezentu dla bliskiej osoby nie jest łatwy. A my popełniamy masę błędów, kierując się nie tym, czym powinniśmy. Poznajcie te najczęściej powielane i postarajcie się uniknąć ich w tym roku.

Kupujemy to, co nam się podoba

To jeden z najczęściej popełnianych błędów prezentowych. Często kupujemy to, co nam się podoba, a nie bierzemy pod uwagę gustu innych. A przecież ten może być zupełnie inny niż nasz. Rozpływamy się z zachwytu nad kubkiem w gwiazdki, a osobie obdarowanej może on się kompletnie nie podobać. Tak może być z każdym prezentem. Dlatego przy wyborze prezentów pod choinkę powinniśmy pomyśleć o osobie, dla której prezentu szukamy. Co lubi, jakie przedmioty jej się podobają, co sama by sobie kupiła. Gwarantujemy, że to dobra droga, a zapewnieniem będzie szczery uśmiech na twarzy, tuż po rozpakowaniu prezentów.

Wybieramy na prezent ubrania

O ile w przypadku mamy czy siostry, której rozmiar i styl znamy doskonale to nawet niezły pomysł, o tyle w innym przypadku może to być strzał w kolano. Ubrania to dość specyficzny wybór na święta. Musimy znać dokładny rozmiar, preferencje co do kolorów i krojów. Łatwo nie trafić z rozmiarem sukienki czy bluzki. A w końcu prezentów nie wręczamy z paragonami, więc wymiana raczej nie wchodzi w grę. Osoba obdarowana może czuć się w obowiązku założenia sprezentowanego ubrania, a ono wcale nie musi się jej podobać. Dlatego lepiej pozostać już przy dodatkach, jak szale, rękawiczki, czapki czy biżuteria. To o wiele bardziej bezpieczniejsze rozwiązanie w kwestii prezentów.

Wręczamy kosmetyki

Podobnie kłopotliwe jak ubrania mogą być kosmetyki. Dlaczego? Każdy ma inny gust co do zapachów czy kolorów. Podarowanie zestawu do makijażu kobiecie, która się nie maluje będzie wielką wpadką. Osoba obdarowana może odebrać taki gest jak jakąś aluzję. A w dawaniu prezentów chodzi przecież o dzielenie się radością, a nie poczucie zakłopotania czy zażenowania. Kosmetyki wręczajmy tym, których doskonale znamy i wiemy, że nie będą urażeni, tylko zadowoleni z takiego podarunku.

Zapominamy o opakowaniu

Oprócz samego prezentu ważne jest jego opakowanie. Przyklejenie wstążeczki do pudełka kosmetyków nie zrobi najlepszego wrażenia, podobnie jak zapakowanie go do gotowej, kupionej w tym samym sklepie torebki prezentowej. W święta warto się trochę postarać. W sieci znajdziemy mnóstwo instrukcji pakowania prezentów pod choinkę. Czasem wystarczy szary papier, wstążki i gałązki choinki, by efektownie zapakować prezenty. Tak przygotowane od serca będą cieszyć o wiele bardziej.

Wybieramy prezenty na ostatnią chwilę

prezentyNajwiększy błąd to oczywiście zakup prezentów gwiazdkowych na ostatnią chwilę. Wtedy zakupy nie są przemyślane. Wybieramy cokolwiek, byle by mieć to już z głowy. Wówczas pod choinką lądują przypadkowe prezenty czy gotowe zestawy, ustawione przy kasie. Warto wcześniej zaplanować zakupy prezentów, najlepiej z przygotowaną listą, by uniknąć przypadkowych wyborów, pod wpływem chwili.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

5 lat temu

Często mamy problem z wyborem prezentu.Dobrze,jak znamy gust,upodobania danej osoby.A jak nie,to przecież zawsze można podpytać o czym marzy,co jej się podoba

Mindi

5 lat temu

Najlepiej byłoby myśleć o prezencie kilka tygodni przed świętami, wtedy można wyczuć co dana osoba potrzebuje albo o czym marzy. Potrafię kupić trafiony prezent bliskiej rodzinie, innym dzieciom albo znajomym zwykle kupuję z wielką obawą. Ale zawsze przywiązuję uwagę do ładnego opakowani.

Zostaw komentarz