Kobieta i mężczyzna Miłość i związki Psychologia

Jakich kobiet unikają faceci?

jakich kobiet unikają faceci

Każda kobieta jest na swój sposób wyjątkowa, ale niektóre typy odstraszają facetów, nie są dla nich atrakcyjne. Jakich kobiet unikają faceci?

W poszukiwaniu kobiety idealnej

Powinniśmy raczej wyjść z założenia, że nie ma kobiet idealnych. Przede wszystkim nie ma ludzi idealnych. Ale mężczyźni szukają kobiety, z którą stworzą coś wartościowego, stałego. Dobra żona, matka i kochanka to połączenie perfekcyjne. Ale jak takowe znaleźć? Każdy mężczyzna z pewnością ma swój typ kobiety, ale istnieją cechy, które decydują o tym, czy rzeczywiście związujemy się z tą drugą osobą. Szczerość, zaufanie i inne cechy to składowe całej układanki, jaką jest związek. I choć idealnych kobiet nie ma, gdzieś tam jest ta jedna na milion. Zapomnijmy na chwilę o ideałach i skupmy się na tych cechach, które niekoniecznie pociągają mężczyzn. Jakich kobiet unikają faceci?

Nachalna kobieta

Mężczyźni którzy rzeczywiście szukają stałej relacji nie zainteresują się kobietą, która będzie chętna i gotowa na wszystko. To zaburza cały proces zabiegania i starania się o serce wybranki. Nachalna kobieta, która jest gotowa od razu iść do łóżka z facetem raczej nie jest postrzegana w jego oczach poważnie. Wręcz przeciwnie. Intrygująca i zachęcająca jest subtelność, niedopowiedzenia, pewna aura tajemniczości. Wtedy facet będzie robił wszystko, by lepiej poznać taką kobietę. Ona będzie w jego oczach bardzo atrakcyjna. Przelotnym znajomościom mówimy zdecydowanie nie.

Niestabilna emocjonalnie

Wyobrażacie sobie związek, w którym kobieta każdego dnia przechodzi huśtawkę nastrojów? Niestabilność emocjonalna i jakiekolwiek problemy związane z uczuciami działają wręcz odstraszająco na facetów. Kobieta która popada w furię, płacze bez powodu, wybucha nawet przy najdrobniejszej kłótni nie jest w oczach mężczyzny materiałem na partnerkę. W końcu na taki typ osobowości nie ma co liczyć w chwili kryzysu. Dlatego warto panować nad swoimi emocjami i pracować nad psychiką, by ze spokojem spoglądać na świat i innych ludzi.

Bez poczucia humoru

Na poczucie humoru zawsze zwracają uwagę kobiety, ale panowie także potrafią dostrzec, czy ich wybranka potrafi śmiać się z siebie samej. Dystans do świata i ludzi to domena ludzi pozytywnie nastawionych do życia, którzy z wielkim optymizmem spoglądają na życie. Najlepiej dużo się śmiać i nie obrażać o każde słowo, które może okazać się zwykłym żartem. Wiecznie naburmuszone kobiety są postrzegane za mniej atrakcyjne od tych, które z uśmiechem na ustach kroczą na przód.

Kobiety, które nie słuchają

faceciRozmowa jest podwaliną każdej relacji. Bez komunikacji nie ma mowy o kontakcie z drugą osobą. Kobiety uwielbiają dużo mówić, często zapominając o słuchaniu. A słuchanie jest częścią rozmowy. Faceci lubią, jeśli kobieta jest zainteresowana tym, co mają jej do przekazania. Panie, które nie potrafią słuchać są na przegranej pozycji. Nie bądźmy egoistkami, słuchajmy mężczyzn i okazujmy im swoje wsparcie.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

pati25

5 lat temu

Właśnie takich kobiet,o cechach przedstawionych w artykule mężczyźni unikają.Bo nikt nie chce wiecznie niezadowolonej ,naburmuszonej partnerki

Mindi

5 lat temu

Ja także myślę, że faceci unikają kobiet nachalnych i zaborczych. Pewne nasze zachowania wynikają z natury, dlatego dobrze, że znajdują się panowie, którzy pokochają nawet te trudniejsze charaktery 🙂

Tess

5 lat temu

Zauważyłam. że mężczyźni unikają kobiet nachalnych. Miałam bardzo ładną, zgrabną i wesołą koleżankę, która na siłę szukał męża gdy została wdową. Szukała w sanatorium i na wycieczkach a wszyscy panowie przed nią uciekali.

dulcynea

5 lat temu

Przysłowie „każda potwora znajdzie …..” pewnie jest prawdziwe wszak przysłowia są mądrością narodu.
Łatwiej znaleźć faceta atrakcyjnej , pogodnej optymistce .
Ale , jednocześnie, nie to piękne lecz co się komu podoba.

Danusiate

5 lat temu

Pewnie, że bardziej przyciągają mężczyzn pogodne, optymistycznie nastawione do świata kobiety niż ponuraki i pesymistki, ale chyba jednak prawdą jest, że „każda potwora znajdzie swego amatora” 🙂

Zostaw komentarz