Moda

Jaki płaszcz na wiosnę kupić?

Jaki płaszcz na wiosnę kupić

Wraz z nadejściem wiosny pozbywamy się zimowych okryć i szukamy lżejszych ubrań na wiosnę. Klasycznym i nie wychodzącym z mody okryciem wierzchnim dla pań pozostaje płaszcz. Na co zwrócić uwagę, wybierając tę część garderoby?

Wybór wygodnego, a jednocześnie stylowego płaszcza podkreślającego atuty naszej sylwetki, to nie lada wyzwanie. Z każdym sezonem producenci odzieży zaskakują nas wielością fasonów i kolorów. Poszukując najlepszego płaszcza dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

 

Jakiej długości płaszcz jest dla mnie odpowiedni?

Wybierając płaszcz damski należy kierować się podstawową zasadą, że jego długość powinna być odwrotnie proporcjonalna do naszego wzrostu. Oznacza to, że wyższe kobiety mogą sobie pozwolić na dłuższe płaszcze, nawet do kostek. Panie przeciętnego bądź niskiego wzrostu powinny wybierać płaszcze o długości maksymalnie przed kolano. Zasada ta może być stosowana także w przypadku długości spódnic czy sukienek. Ubranie wystające za kolano optycznie skraca sylwetkę, dlatego polecane jest osobom wysokim.

 

Płaszcz taliowany vs płaszcz pudełkowy

 

Wiele pań zastanawia się, czy będzie pasował im płaszcz taliowany. Posiadaczki większości sylwetek mogą śmiało wybrać ten fason. Celem talkowania jest podkreślenie lub „zrobienie” talii. Płaszcze taliowane (zwężane w okolicy talii, czasem przepasane paskiem) będą pasować następującym sylwetkom:

  • Papryka – wąskie biodra, wąskie ramiona, niewielki biust, brak wyraźnego wcięcia w talii;
  • Gruszka – szerokie biodra i uda, wąskie ramiona i niewielki biust, lekko zarysowane wcięcie w talii;
  • Klepsydra –wyraźnie zaokrąglone biodra i piersi, zwężenie w talii.

W przypadku powyższych sylwetek taliowany płaszcz wiosenny sprawdzi się najlepiej, ponieważ uwydatni talię (przy sylwetce „gruszki” i „klepsydry”) albo ją optycznie stworzy („papryka”). Taliowane płaszcze nie są za to polecane paniom z figurą jabłka (szczupłe nogi, szerokie biodra, wydatny brzuszek). W tym przypadku lepszy będzie płaszcz o fasonie pudełkowym, który zamaskuje niepożądane krągłości. Płaszcz pudełkowy, podobnie jak i płaszcz oversize mogą nosić też bardzo szczupłe i wysokie osoby.

Płaszcz polskiego producenta

Jeśli drażni nas masowa produkcja ubrań i powtarzalność wzorów, postawmy na unikatowy zakup i wybierzmy płaszcz polskiego producenta: https://polskieplaszcze.pl/. Kupując ubrania produkowane w Polsce, nie tylko wspierasz rodzimych przedsiębiorców, ale też nie przyczyniasz się do wykorzystywania taniej siły roboczej w krajach takich jak Bangladesz i Indie.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając płaszcz?

Czym należy się kierować, wybierając płaszcz wiosenny? Istotne są dodatki płaszcza jak liczba guzików, kołnierz czy inne zdobienia. Wybór odpowiednich detali znów wiąże się ze znajomością typów sylwetek. Panie o bardziej obfitych kształtach powinny unikać płaszczy ze zdobieniami, wieloma guzikami i marszczeniami. Wszelkie dodatkowe elementy powinny pojawiać się w okolicach smuklejszych partii ciała (np. wąskich ramion u kobiet z sylwetką „gruszka”).

Komentarze (4)

Zostaw komentarz