Miłość i związki

Jak zrozumieć kobietę?

Jak zrozumieć kobietę

Panowie często zadają sobie to pytanie. Większość z nich nie rozumie bowiem subtelnych komunikatów, nie potrafi odczytać podtekstu danej sytuacji. Efekt jest taki, że my komunikujemy im  w dyskretny sposób pewne rzeczy, a oni reagują na nie w zupełnie zaskakujący sposób. Bo albo nie widzą w tym drugiego dna, albo źle coś interpretują. Jak zrozumieć kobietę?

Kobieta opowiada ciągle o jakimś facecie

Mamy tutaj do czynienia z dwoma scenariuszami. Jeden z nich zakłada, że wzbudza ona zazdrość. Drugi mówi, że chce się ciebie pozbyć i pokazać, że kogoś ma na oku. Teraz jak ustalić prawidłową wersję wydarzeń? To jest bardzo proste. Jeśli między wami byli flirt i dotyk, ona pozwala złapać się za rękę, objąć w pasie, to masz do czynienia ze wzbudzaniem zazdrości. Ona po prostu jest na ciebie o coś zła i chce, abyś bardziej się starał, okazywał jej więcej zainteresowania, częściej zabierał ją na spacer, mówił komplementy etc. Jeśli natomiast nigdy nie pozwoliła się złapać za rękę, to ewidentnie nie jesteś w jej typie, ma dość twoich zalotów i pokazuje: mam innego na oku, daj mi spokój.

Ona wysyła ci wiadomość z erotycznym podtekstem

Tutaj trzeba wyróżnić aż trzy elementy. Po pierwsze, jesteś dla niej ważny i ci ufa. Gdyby nie myślała o tobie poważnie, to nie byłaby taka odważna, bo mogłoby się to obrócić przeciwko niej.  Zdołała cię poznać na tyle dobrze, że ci ufa i wie, że nie przekażesz tych wiadomości nikomu więcej. Kobiety pozwalają sobie na takie rozmowy z mężczyznami, którzy są im emocjonalnie bliscy, bo czują się bezpiecznie. Po drugie, ma ochotę na seks z tobą. Jeśli wykorzystasz jej nastrój i go teraz zaproponujesz, z pewnością ci nie odmówi. Pamiętaj, że dla kobiet seks jest bardzo ważny, sprzyja bowiem budowaniu bliskości z facetem, na którym jej zależy.  Po trzecie, seks z tobą to dla niej czysta przyjemność, dlatego ma ochotę na powtórkę. Niefajnych przeżyć nie chcemy powtarzać. Podsumowując, facet wysyła kobiecie erotyczne wiadomości, gdy po prostu ma ochotę na seks, nie musi za tym stać żadne uczucie. Kobieta robi to, gdy trafi na właściwego faceta, tego jedynego, któremu ufa i z którym chce być najbliżej, jak się da.  Mężczyzna nie powinien martwić się, gdy kobieta wysyła mu wiadomości z erotycznym podtekstem, bo to świadczy nie o tym, że traktuje go przedmiotowo, lecz jest dla niej kimś naprawdę ważnym. Gdy kobieta nie ma ciągle ochoty na seks i sama wzmianka o nim powoduje burzę, to znak, że cię nie kocha i nie czuje potrzeby budowania bliskości. Owszem, ma prawo nie chcieć seksu, ale unikanie go za każdym razem o czymś świadczy.

Rozmowy o ubraniach, makijażu etc.

Tego mężczyźni zazwyczaj w ogóle nie umieją prawidłowo zinterpretować. Gdy kobieta rozpoczyna z nimi rozmowę o ciuchach, oni nie wiedzą, co o tym sądzić. Większość myśli, że kobieta traktuje ich jak koleżankę w męskim wydaniu i zaczyna im się zwierzać z babskich spraw. Nie jest to żadna próba zepchnięcia do friendzone`a, chyba że ona się ciebie non stop pyta, jakie dodatki dorzuciłbyś do danego outfitu.  Zazwyczaj to bardzo dobry znak, gdy kobieta wysyła ci zdjęcie w nowych ciuchach. Chce bowiem pokazać ci, że kupiła sobie coś fajnego. Jeśli się dopytuje, co sądzisz na dany temat, to dlatego że chce ci się podobać i sprawić przyjemność przy najbliższym spotkaniu, zakładając to, co wpadło ci w oko.  Gdy kobieta rozpoczyna takie tematy, to możesz być pewny, że nie odmówi ci spotkania. Z pewnością nie traktuje cię jak kolegę, raczej jej na tobie zależy i tym samym myśli też o tobie w kategoriach erotycznych.  Rozpoczynanie takich tematów to same dobre symptomy: 1) liczy się z twoim zdaniem, 2) chce ci sprawić przyjemność, bo jej na tobie zależy 3) kręcisz ją seksualnie, bo seks z tobą jest boski.

Dodaj komentarz