Miłość i związki

Jak zrozumieć kobietę i jej potrzeby?

Jak zrozumieć kobietę i jej potrzeby

Zdaniem mężczyzn jesteśmy bardzo skomplikowane, panowie często nie rozumieją, o co nam chodzi. Choć dla nas nasze zachowanie pozostaje oczywiste, inne kobiety doskonale je rozumieją, to faceci zupełnie sobie z tym nie radzą. Jak zrozumieć kobietę i jej potrzeby?

Bądź dla niej wyrozumiały, gdy mówi, że źle się czuje

Kobiety, gdy mówią, że źle się czują, nie robią tego, by sobie pomarudzić. To często też komunikat dla mężczyzny, żeby nie liczył na mega seks, bo ona zwyczajnie nie ma na to siły, jest przemęczona, coś ją boli. Nikt z nas nie jest robotem, dlatego mężczyznom przydałoby się trochę wyrozumiałości dla pań, a nie doszukiwanie się we wszystkim drugiego dna, zakamuflowanej złośliwości i niechęci do nich jako partnera.

Nie kwestionuj tego, że czegoś się boi

Kobiety w dzisiejszym świecie rzadko mówią, że się czegoś boją, bo nauczyły się radzić sobie same, ale jeśli to robią, to nie po to, byś je wyśmiewał i to kwestionował. Jeśli raz tak zrobisz, drugi raz ona nie powie ci, w czym tkwi problem, tylko będzie unikać odpowiedzi, wymyśli jakąś wymówkę. Gdy zależy ci na tym, aby ona była z tobą szczera i otwarta, po prostu zaakceptuj to, że czegoś się boi. Jeśli do tego powie, czego w związku z tym od ciebie oczekuje, sprawa jest stosunkowo prosta.

Jeśli ona się do ciebie przytula, wysyłaj jej pozytywne komunikaty

Kobiety rzadko okazują uczucia facetowi, bo nie wiedzą, co je za to spotka. Czy on będzie zły, uzna, że się do niego lepię, a on tego w ogóle nie lubi. Dlatego zawsze wysyłaj jej pozytywny komunikat, gdy jest dla ciebie czuła, bo inaczej ją do siebie mocno zrazisz i będzie dla ciebie bardzo chłodna.

Nie zadawaj jej trudnych pytań podczas seksu

Kobiety nie lubią podczas seksu odpowiadać na trudne pytania, to zupełnie blokuje je na seks i niszczy dobrą atmosferę. Gdy ty zaczynasz ją dopytywać o pewne rzeczy, które nie są przyjemnymi tematami, ona czuje się niekomfortowo i traci poczucie bezpieczeństwa. Ma ochotę od ciebie uciekać.  Nie ma w tym nic oryginalnego. W kobiecie, niezależnie od tego, czy piła wcześniej alkohol, czy jest trzeźwa, włącza się postawa obronna. A jeśli zepsujesz atmosferę, to ona straci całą ochotę na seks i nic z tym nie zrobisz.

Rano bądź dla niej miły i czuły

Kobiety nie znoszą, gdy faceci są mili tylko wtedy, gdy chodzi im o seks. Wtedy potrafią obiecywać złote góry, starać się, okazywać czułość. Jednak po często zachowują się dużo gorzej. Są szorstcy, niemili i robi się nieprzyjemnie. Zadbaj o to, aby rano też było fajnie, bo inaczej ona się do ciebie nie odezwie z własnej woli, bo uzna, że tobie chodziło tylko o jedno.

Nie dopytuj o przeszłość seksualną i nie krytykuj

Po co wchodzić na tak grząski grunt? Każdy ma jakąś przeszłość, ale nie ma sensu tego rozpamiętywać. Skup się na tym, aby między wami było dobrze. Możesz pytać ją o to, co lubi, co jej się w tobie podoba, co chciałaby wypróbować. Ale nie pytaj o przeszłość, bo to zepsuje między wami atmosferę. Nigdy też jej nie krytykuj za to, że miała za dużo/za mało facetów przed tobą, że za szybko/za późno miała swój pierwszy raz, jest za mało/ za bardzo doświadczona. Takie wartościowanie tylko zraża ją do ciebie. Ona zaczyna czuć się przy tobie mało komfortowo. Jeśli ci na niej zależy, pytaj o rzeczy związane z wami, a nie przeszłością. Ale też nie bądź krytyczny – ty zawsze masz wyuzdane pomysły etc., bo to też zamyka i ogranicza. Znika płaszczyzna porozumienia.

Rzeczy, które sprawiają jej największą przyjemność

Kobiety mają inne potrzeby niż mężczyźni. Ona chce, żebyś o nią dbał, a nie kazał samej chodzić po ciemku. Żebyś ją przytulił, złapał za rękę, porozmawiał. Chce, żebyś pamiętał o grze wstępnej, dużo ją przytulał, całował i dotykał, ale był przy tym delikatny. Większości kobiet nie kręcą formy przemocy, szarpania za włosy, klapsów, szarpania itp. Wtedy znika podniecenie. Stymulująco na pociąg fizyczny działają natomiast przebieranki w kobiece stroje, bieliznę, komplementy, przytulanie, pocałunki i dobra gra wstępna.

Dodaj komentarz