Styl życia

Jak zrobić udane zakupy podczas Black Friday?

Jak zrobić udane zakupy podczas Black Friday

Przed nami Black Friday, dla wielu to długo wyczekiwana okazja, aby kupić upatrzone wcześniej produkty w niższej cenie.  Niestety,  sklepy nie zawsze postępują etycznie. Jak zrobić udane zakupy podczas Black Friday?

Określ, co chcesz kupić

Warto od samego początku jasno sprecyzować, jakich ubrań brakuje w twojej szafie. Może potrzebujesz ciepłej kurtki z kapturem na spacery z psem? Chcesz kupić taniej kozaki za kolano, bo takowych nie masz w swojej szafie? To dobra okazja, aby skorzystać z rabatów z okazji Black Friday.  Staraj się unikać przypadkowych zakupów. Inaczej wydasz pieniądze na rzeczy, które później będą leżały odłogiem. Kupowanie kolejnej ładnej sukienki tylko dlatego, że jest nieco tańsza, to nie najlepsze rozwiązanie, gdy na co dzień sięgasz po jeansy. Owszem, czasem można przełamać się i sięgnąć po rzecz, na którą normalnie byśmy się nie zdecydowały. Istnieje jednak jeden warunek – musisz mieć gdzie założyć to ubranie. Np. nie każda z nas dobrze czuje się w eleganckich koszulach. Mają one bowiem zbyt oficjalny charakter. Niemniej są bardzo przydatne w przypadku kobiet pracujących w biurze. Taki zakup przynajmniej nie będzie oznaczał zmarnowanych pieniędzy.

Korzystaj tylko z bardzo atrakcyjnych zniżek

10% zniżki to żadna okazja, aby rzucać się na ubrania czy sprzęt RTV. Tyle rabatu otrzymasz, gdy zapiszesz się do newslettera danego sklepu internetowego. Korzystaj tylko z bardzo atrakcyjnych zniżek. Gdy rabat sięga co najmniej 30%, warto się nim zainteresować. Niższymi obniżkami nie warto zaprzątać sobie głowy. Pamiętaj też, że niektóre sklepy oferują 30% zniżki, ale tylko na wybrane artykuły, np. swetry. Za kurtkę przyjdzie ci zapłacić pełną cenę.  Dlatego dokładnie czytaj szczegóły oferty, także te zapisane bardzo małym druczkiem. Poza tym uważaj na oferty 3 w cenie 2. Bez sensu jest kupować 3 pary butów, skoro potrzebujesz tylko jednych kozaków.

Sprawdź koszty dostawy

Czasem mamy na oku parę drobiazgów, są one objęte zniżką, ale koszty dostawy wychodzą stosunkowo drogo.  Jeśli po rabacie rzędu 10 zł  nie łapiesz się na darmową dostawę, a bez zniżki tak, to lepiej nie korzystać z kodu rabatowego, tylko zaoszczędzić na kosztach dostawy, które nierzadko wynoszą 15 zł wzwyż.

Śledź ceny interesujących cię rzeczy

Niestety, niektóre sklepy uciekają się do manipulacji. Tuż przed Black Friday sztucznie zawyżają ceny swoich artykułów, następnie je spektakularnie obniżają. Wiele osób łapie się na rabat rzędu 40%, bo nie wie, że de facto oszczędza tylko 10% ceny pierwotnej.  Dlatego warto już dziś przejrzeć ceny interesujących cię artykułów. Jeśli sprzedawca je sztucznie zawyży, zorientujesz się i nie dasz nabrać się na tę sztuczkę.

Dodaj komentarz