Biust(o)nosze Moda

Jak znaleźć komfortowy stanik bez ramiączek?

stanik bez ramiączek

Moda bardzo prężnie się rozwija, w sieciówkach pojawiają się sukienki oraz bluzki o oryginalnych krojach. W tym sezonie królują hiszpanki, topy bez ramiączek oraz sukienki na bardzo cienkich, gumowych ramiączkach. Nic dziwnego, że coraz częściej jesteśmy zmuszone do poszukiwań biustonosza do zadań specjalnych. Jak znaleźć komfortowy stanik bez ramiączek?

Silikonowe staniki – zalety i wady

Staniki bez ramiączek mają dziś kilka postaci. Możemy kupić stanik silikonowy, który nakleja się tylko na piersi, na plecach nie ma niczego, przez co taki biustonosz nadaje się do głębokich dekoltów na plecach. Ma jednak swoje wady. Po pierwsze, jest dostępny w wąskim zakresie rozmiarów. Panie o małym obwodzie oraz właścicielki większego biustu nie znajdą nic dla siebie. Po drugie, takie staniki silikonowe nosi się mało komfortowo, te mogą bowiem się odlepiać i odparzać piersi podczas upałów. Po trzecie, biustonosze silikonowe możemy użyć określoną liczbę razy. Potem przestają się kleić do skóry i trzeba je wyrzucić. Po czwarte, stanik samoprzylepny nie podtrzyma większego biustu. Ten potrzebuje bowiem mocniejszego rusztowania.

Klasyczna bardotka – idealny biustonosz do dekoltu typu carmen

Do dyspozycji mamy też klasyczne bardotki. Jednak te także mają swoje wady. Na ogół posiadają szeroki mostek, który łączy ze sobą miseczki. To dobre rozwiązanie dla pań z dużym biustem, ale kiepskie dla drobnych kobiet, którym szeroki mostek wrzyna się w żebra. Ponadto takie szerokie połączenie uniemożliwia założenie bluzki z głębszym dekoltem, która doskonale by eksponowała nasze piersi.

Staniki z odpinanymi ramiączkami

Rozwiązaniem wartym uwagi wydają się być staniki z odpinanymi ramiączkami. Te możemy nosić na dwa, a nawet na trzy sposoby. Możemy odpiąć ramiączka, gdy zakładamy hiszpankę. Wówczas bielizna nie wystaje nam nieestetycznie spod bluzki. Poza tym w przypadku bluzki asymetrycznej możemy odpiąć jedno ramiączko, a drugie pozostawić, to zapewni nam większą stabilność. Stanik ten możemy nosić także z ramiączkami, gdy zakładamy zwykły T-shirt z krótkim rękawkiem.

Jak znaleźć wygodny biustonosz bez ramiączek?

Wybierając stanik bez ramiączek lub biustonosz z odpinanymi ramiączkami musimy pamiętać o swojej wygodzie. Taki biustonosz musi być ciasny w obwodzie, oznacza to, że jeśli nosimy 65D, to biustonosz ma obwód 65, a nie 70, bo ten drugi będzie nam spadać, przesuwał się i pierś może nam wyjść na wierzch, czego wolałybyśmy uniknąć. Sprawdź też, czy biustonosz po odpięciu ramiączek nie zaczyna się brzydko odginać tak, jakby miał za duże miseczki w stosunku do naszego biustu. Czasem staniki są źle wyprofilowane i gdy odpinamy ramiączka, to miejsce ich przyczepu zaczyna się odginać, pociągając za sobą resztę miseczki.  Pamiętajmy też, że nie tylko obwód się liczy, ale też wielkość miski. Taki stanik bez ramiączek musi być naprawdę dobrze dobrany. Nie może być za duży, bo będzie nam spadał lub odginał się, prezentując wolne miejsce w miseczce.

Dodaj komentarz