Psychologia

Jak zbudować pewność siebie?

jak zbudować pewność siebie

Pewność siebie to cecha, którą jedni mają, a drudzy muszą ją nabyć. To nie jest łatwe zadanie, ale możliwe do zrealizowania. Wystarczy odpowiednie podejście, dobra motywacja i odpowiedni ludzie w bezpośrednim otoczeniu. Podpowiadamy, jak zbudować pewność siebie.

Nie musisz być idealny

To kluczowy punkt, uświadom sobie, że nie musisz być idealny, aby osiągnąć stan szczęścia. Piątki na studiach nie gwarantują świetnej pracy. Nie musisz znać odpowiedzi na każde pytanie, a mimo to możesz być świetnym pracownikiem. Nie musisz mieć nieskazitelnego charakteru, aby ona cię kochała i chciała z tobą być.  Nie istnieje coś takiego jak jeden obowiązujący ideał piękna, dla niej możesz być najprzystojniejszy, nawet jeśli nie masz wielkich muskułów.  Nie musisz jej doprowadzać do orgazmu, aby być świetnym kochankiem, którego nigdy nie zamieni na nikogo innego.

Na miłość nie zasłużysz perfekcją

Osoby, którym brakuje pewności siebie, często wyrosły w nie do końca przyjaznym środowisku. Jeśli jeden z rodziców pił, a drugi za słabo chwalił swoje dziecko, możesz odnieść wrażenie, że nie zasłużyłeś na miłość rodziców. Jednak bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, że mama i tata nie umieli pokazać, jak bardzo cię kochają. Poza tym, nawet jeśli oni cię nie kochali, to nie znaczy, że twoja kobieta tego nie zrobi. Zamiast marudzić i wmawiać sobie: nie zasługuję na jej miłość, zacznij cieszyć się z tego, że cię kocha. Na miłość się nie zasługuje perfekcją, ale ona po prostu przychodzi.  Oczywiście, musisz być dobry dla swojej kobiety, by od ciebie nie odeszła. Ale bycie dobrym dla ukochanej to dużo prostsze zajęcie od przemiany w chodzący ideał.  Do tego, abyś zachował jej miłość, wystarczy być dobrym człowiekiem, który poświęca jej uwagę, chroni ją i okazuje czułość.

Podobasz jej się taki, jaki jesteś

Przestań wytykać sobie niedostatki urody: krzywy nos, wystający brzuszek, za małego penisa i zbyt małą muskulaturę. Jej podobasz się taki, jaki jesteś. Gdyby było inaczej, w ogóle nie zwróciłaby na ciebie uwagi. Nie wmawiaj sobie, że znasz lepiej jej gust niż ona sama. Może ona lubi twoją szczupłą sylwetkę, bo kojarzy jej się z czymś pozytywnym i gdybyś był inny, niż jesteś, w ogóle by cię nie pokochała, bo byś jej nie pociągał fizycznie.

Nie musisz być ogierem, aby ona uznała cię za najlepszego kochanka

Technika, wielkość penisa, doświadczenie seksualne, liczba orgazmów i ich rodzaj – mężczyźni się na tym zafiksowują, a kobiety pragną po prostu być z nimi najbliżej, jak się da. Uprawiać seks, dotykać się, rozbierać, pieścić. Jeśli jesteś czuły i namiętny, to ona będzie marzyła o seksie z tobą.  Nie musisz bać się związku z nią, że się zaangażujesz, a ona odejdzie do innego przez beznadziejny seks. Seks, w którym się angażujesz, nigdy nie jest kiepski. W ogóle ona chce, żebyś się starał. Tylko tyle i aż tyle.

Jeśli cię kocha, to nagle nie porzuci

Ona cię pokochała, a miłość to nie jest uczucie, które przychodzi na zawołanie. Dlatego możesz być pewny. Jeśli jej nie zdradzasz, nie bijesz, nie poniżasz, a wręcz przeciwnie okazujesz jej zainteresowanie, to nagle cię nie porzuci. Kobiety nie są tak płytkie, by przez to, że masz problemy w pracy, na studiach, coś nie pykło w łóżku, od razu zrywać wartościową znajomość.

Musisz mieć zalety, skoro ona chce być z tobą

To warto sobie uświadomić. Każdy ma zalety i wady. Ona musi je w tobie dostrzegać, bo bądźmy szczerzy, zainteresowała się tobą, kiedy dookoła pełno facetów. Skoro oni są rzekomo lepsi niż ty, to dlaczego wybrała ciebie? Musisz mieć coś, co sprawia, że ona chce być właśnie z tobą. Może być to wrażliwość i wewnętrzne dobro. Może poczucie bezpieczeństwa, jakie jej dajesz.

Poradzisz sobie w każdej sytuacji

Nawet jak w łóżku coś nie pójdzie, w pracy pojawią się problemy, a na studiach poprawki, to i tak sobie poradzisz. Nigdy się nie załamuj. Problemy są po to, aby je rozwiązać. Podobno każdy ma jakieś rozwiązanie, a jeśli nie ma, to znaczy, że problem de facto nie istnieje.  Nie wstydź się niepowodzeń. Ona też ponosi czasem porażki, a przecież ją kochasz i pozytywnie odbierasz.  Ona postępuje podobnie.

Zapytaj ją, co w tobie lubi

To może być element zabawy. Oglądacie razem komedię romantyczną, ty ją przytulasz i pytasz: a ty co we mnie lubisz? Cieszę się, że się jednak poznaliśmy. Powiesz mi, dlaczego zwróciłaś na mnie uwagę, bo bardzo mnie to intryguje? To normalne pytania, dzięki którym dowiesz się, co kobieta w tobie ceni, jakie masz zalety. Pomoże ci to zbudować pewność siebie i uwierzyć w to, że jesteś wartościowym facetem.

Bądź realistą, a nie pesymistą

Zamiast zakładać, że ona ucieknie z krzykiem, jak zobaczy cię nago bez koszulki, lepiej założyć, że ona i tak już wie, jak mniej więcej wyglądasz pod spodem. Gdyby jej to przeszkadzało, to nie chciałaby uprawiać seksu. Skoro już  z tobą spała, to  nie stanowi to dla niej żadnej przeszkody.  Tak samo jest z samą jakością seksu. Jeśli wciąż ma na niego ochotę, to znaczy, że było bardzo przyjemnie.

Korzystaj z pretekstów

Jeśli się boisz zapytać wprost, czy pójdzie z tobą na randkę, skorzystaj z pretekstu. Powiedz, że gdzieś idziesz i zapytaj, czy chce dołączyć. Powiedz jej, że masz ochotę pogadać i zjeść pizzę przy filmie, zapytaj, czy do ciebie wpadnie w związku z tym.

Twoja wartość nie zależy od reakcji innych osób

Pamiętaj, że to, jak traktowali cię rodzice, co mówili o tobie nauczyciele, koledzy z klasy czy była dziewczyna nie świadczy o twojej wartości. To nie ich opinie czynią cię wartościowym człowiekiem. Po prostu nim jesteś, bo masz dobre serce, pod płaszczykiem obojętności skrywasz ogromną wrażliwość.

Dodaj komentarz