Uroda

Jak założyć rzęsy magnetyczne?

rzęsy magnetyczne

Zdjęcie autorstwa Ali Pazani z Pexels

Gęste, długie rzęsy, które są ładnie podkręcone, otwierają oko i zmieniają odbiór naszej twarzy. Każda z nas prezentuje się dużo lepiej z mocno podkreślonymi oczami. Nic dziwnego, że sztuczne rzęsy cieszą się niesłabnącą popularnością. Niektóre z nas doklejają je w salonie kosmetycznym techniką 1:1, drugie korzystają z drogeryjnych kępek. Alternatywą dla obu rozwiązań mogą okazać się rzęsy magnetyczne. Te przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych. W naszym artykule podpowiadamy, jak założyć rzęsy magnetyczne.

Spis treści:

  1. Rzęsy magnetyczne zakładamy bez użycia kleju
  2. Czy zakładanie rzęs magnetycznych jest łatwe?
  3. Ściąganie rzęs magnetycznych – o czym należy pamiętać?
  4. Poznaj zalety rzęs magnetycznych
  5. Czy rzęsy magnetyczne uczulają?

Rzęsy magnetyczne zakładamy bez użycia kleju

Rzęsy magnetyczne mają dużą przewagę nad tradycyjnymi kępkami. Można założyć je bez użycia chemikaliów. Klej do rzęs to produkt, który uczulał stosunkowo wiele kobiet. Nie każda z nas ma też w ręku precyzję, która pozwoli równomiernie dokleić rzęsy. Jak zatem działają rzęsy magnetyczne? Jakie są ich zalety i wady?

Czy zakładanie rzęs magnetycznych jest łatwe?

Teoretycznie rzęsy magnetyczne można założyć dużo łatwiej niż tradycyjne kępki, wymaga to jednak dużej sprawności manualnej oraz treningu. Najpierw zakładamy rzęsy górne, nakładamy je równomiernie na rzęsy naturalne. Następnie sięgamy po rzęsy dolne i nakładamy je równo pod rzęsy naturalne. Dzięki temu, że rzęsy górne i dolne mają magnesik, trzymają się naszych naturalnych włosków bez użycia kleju. Trzeba jednak pamiętać, że sztuczne rzęsy lubią zsuwać się z naturalnych, ponieważ te są śliskie.

Ściąganie rzęs magnetycznych – o czym należy pamiętać?

Ściąganie rzęs magnetycznych trzeba przeprowadzać powoli i bardzo uważnie. W przeciwnym wypadku wraz ze sztucznymi stracimy też naturalne włoski, po prostu je wyrywając.  Zaleca się, aby górną część rzęs magnetycznych czymś podważyć. Jednak ten przedmiot nie może wykazywać właściwości ferromagnetycznych, ponieważ przyczepi się do magnesików w sztucznych włoskach.

Poznaj zalety rzęs magnetycznych

Rzęsy magnetyczne mają jednak sporo zalet, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Po pierwsze, nie obciążają naturalnych włosków. Trzymają się bowiem zna magnesiki.  Dzięki nim możemy też zrezygnować z użycia kleju, który zawiera szereg chemikaliów, w tym substancje potencjalnie drażniące, które mogą zaszkodzić delikatnym okolicom oczu. Ponadto decydując się na rzęsy magnetyczne, płacimy 20-40 zł. Doklejanie rzęs w salonie kosmetycznym to znacznie większy wydatek. Natomiast sztuczne rzęsy łatwo się niszczą i przy mało wprawnej ręce można pobrudzić włoski klejem.  Radzimy jednak zainwestować w rzęsy magnetyczne z wyższej półki, ponieważ ich cena przekłada się też na jakość. Są one lepiej przycięte, a magnesik działa bez zarzutu.

Czy rzęsy magnetyczne uczulają?

Aplikacja rzęs magnetycznych z czasem będzie nam wychodziła dużo łatwiej niż doklejanie kępek. Jednak trzeba pamiętać o tym, że początkowe niepowodzenia mogą nas szybko zrazić do tych akcesoriów kosmetycznych. Choć tutaj nie używamy kleju na bazie silnych chemikaliów, to w przypadku rzęs magnetycznych także należy liczyć się z reakcją alergiczną, zwłaszcza jeśli jesteśmy uczulone na nikiel.  Tego typu akcesoria często zawierają śladowe ilości tego metalu ciężkiego.

Dodaj komentarz