Miłość i związki

Jak zachęcić kobietę do okazywania uczuć i większej otwartości?

Jak zachęcić kobietę do okazywania uczuć

Uważasz, że kobieta, na która trafiłeś, jest zbyt zamknięta w sobie i w rezultacie nie wiesz, o co jej chodzi. Czy tylko cię lubi, a może pożąda? Czy z jej strony możesz liczyć na miłość i związek?  Jak zachęcić kobietę do okazywania uczuć i większej otwartości?

Stwórz odpowiednią atmosferę

Kobiety bardzo cenią sobie atmosferę, coraz więcej z nas potrafi wprost przyznać w rozmowie z przyjaciółką, że nie robią czegoś w relacji z mężczyzną, ponieważ nie czują odpowiedniego nastroju. Panie tak już mają, że kierują się intuicją, a ta z reguły opiera się na wcześniej zdobytych doświadczeniach. Krótko mówiąc, jeśli nie stworzysz życzliwej, romantycznej atmosfery, w której ona będzie czuła się dla ciebie ważna, to będzie zamknięta w sobie. Coś ją będzie blokowało. Jak stworzyć odpowiedni nastrój? Zaproś ją na wieczorny spacer do parku, obejmij w pasie na chwilę i powiedz jej coś miłego np. komplement. Albo po prostu złap ją za rękę pod pretekstem, że jest zimno, droga krzywa itp. Kobiety potrafią coś takiego docenić i łatwiej jest im się otworzyć.

Bądź dla niej miły

Nie prowokuj jej, nie wzbudzaj w niej zazdrości. Nie krytykuj. Nie rób nic, przez co mogłaby przyjąć postawę obronną i trzymać w stosunku do ciebie spory dystans. Zabierz ją na spacer, rozmawiajcie na różne tematy, wysłuchaj jej, gdy chce ci o czymś opowiedzieć, naucz się zadawać pytania do tego, co mówi. Opowiedz jej coś o sobie. Kobiety lubią swobodną rozmowę z kimś, kto je w pełni akceptuje. Zobaczysz, że takie pogaduchy w parku potrafią zdziałać cuda.

Odzywaj się do niej

Aby ona wiedziała, że lubisz z nią rozmawiać i nie masz nic przeciwko regularnemu kontaktowi z jej strony. Kobiety często mają dylemat: napisać do niego, czy lepiej sobie odpuścić.  Nie chcę wyjść na namolną, on pewnie będzie zły, że zawracam mu głowę.

Zapraszaj ją lub przyjmuj jej zaproszenia

Zaproś ją na spotkanie dwa dni pod rząd, dla kobiet to bardzo wiele znaczy. Gdy odzywasz się raz na jakiś czas, ona nie wie, o co ci chodzi i nie czuje się pewnie. W rezultacie nabiera zdrowego dystansu, by się nie sparzyć. Naucz się też przyjmować jej zaproszenia, także te niewypowiedziane wprost. Kobiety lubią czasem podesłać jakieś seksowne, ale nie rozebrane zdjęcie, byś wyszedł z inicjatywą i coś zaproponował. Krótko mówiąc, dają ci pretekst.  Pamiętaj, że ona zawsze będzie działać dużo subtelniej, wierząc, że się domyślisz, jeśli ci na niej zależy. Może ci wysłać jakiś prezent, korzystając z nadarzającej się okazji, licząc na to, że zrozumiesz jego emocjonalny wymiar.

Bądź dla niej czuły

Kobiety otwierają się, gdy mężczyzna jest dla nich czuły i nie chodzi tu o jednorazowe zrywy przed seksem. Bardziej liczy się to, jak traktujesz ją po wspólnej nocy. Przytul ją, złap za rękę, obejmij, pocałuj, a zobaczysz, że to zaprocentuje tym samym i okazywaniem uczuć.

Powiedz, że zawsze może na ciebie liczyć

Dzięki temu dasz jej do zrozumienia, że jej telefony i wiadomości są zawsze mile widziane. Kobiety boją się, że źle odbierzesz ich zachowanie.  Zapewnij ją, że zawsze może się odezwać, możesz to zrobić w formie żartu. Niech wie, że lubisz z nią rozmawiać, spotykać się i nie masz nic przeciwko jej czułostkom.  Zawsze możesz powiedzieć, że cenisz sobie otwartość i okazywanie emocji, że lubisz ją, gdy jest taka bezpośrednia.

Po seksie nie dystansuj się do niej

Kobiety nie znoszą, gdy mężczyzna po seksie nie przytula, nie całuje, nie odzywa się. Traktują to jako przejaw dystansu, którego nie znoszą. Ona sądzi, że chciałeś się z nią przespać, a teraz masz ją gdzieś.  Przez to możesz zapomnieć o okazywaniu uczuć z jej strony. Pamiętaj, że kobieta zawsze czeka, aż  to mężczyzna pierwszy się odezwie. Tuż po pierwszej nocy sama z pewnością do ciebie nie napisze.

Reaguj pozytywnie na jej wiadomości

Postaraj się zawsze odpisywać  w miłym tonie i daj sobie chwilkę, ale nie zbyt długą, do namysłu, czy jej zdjęcie nie ma na celu sprowokowania cię do spotkania.  Kobiety lubią korzystać z pretekstów i nic, co robią, nie jest robione, ot tak sobie, bez wyraźnej przyczyny.  Warto to mieć na uwadze.

Bądź czasem romantyczny

Zabierz ją na romantyczny spacer, mocno obejmij w pasie, złap za rękę. Jeśli będziesz to robił regularnie, a nie tylko dążąc do seksu, ona będzie dla ciebie dużo bardziej czuła i zacznie ci okazywać uczucia.

Pokaż jej, że jest dla ciebie ważna i ją akceptujesz

Mów jej komplementy, w miejscach publicznych trzymaj za rękę, to dla kobiety dużo znaczy. W ten sposób realizujesz jej potrzebę bycia akceptowaną i pożądaną. Panie do takich rzeczy przywiązują dużo większą wagę, niż wydaje się większości mężczyzn.

Dodaj komentarz