Kultura Styl życia

Jak wytresować kota? Część 3. – Dawid Ratajczak

Jak wytresować kota

Koty to zwierzęta, o których zwykło się mówić, że nie słuchają nikogo, tylko chodzą własnymi drogami. Każda osoba, która miała z nimi do czynienia, zdaje sobie sprawę, że są to zwierzęta trudne do wychowania. To nie pies, który regularnie uczony pewnych wzorców zachowań, jest nam posłuszny. Jak wytresować kota. Część 3. to poradnik Dawida Ratajczaka, w którym postanowił on zmierzyć się z tym trudnym zadaniem.

Koty, czyli zwierzęta nieposłuszne i charakterne

Dawid Ratajczak we wcześniejszych książkach podkreślił, iż wychowanie kota stanowi rzecz praktycznie niewykonalną. Owszem, można próbować tresować kota, ale to stanowi syzyfową pracę. Tracimy niepotrzebnie czas i nerwy. Lepiej pozwolić kotu żyć po swojemu, zapewniając mu wszystko, czego potrzebuje do szczęścia. W najnowszym tomie swojego poradnika Jak wytresować kota Dawid Ratajczak pokazuje nam, skąd biorą się najczęstsze nieporozumienia między człowiekiem a mruczkiem.

Jak wytresować kota? Część 3. – poradnik utrzymany w żartobliwym klimacie

Jak wytresować kota to poradnik utrzymany w zabawnym klimacie. W związku z tym Dawid Ratajczak przybliża nam szczegóły kociej anatomii i fizjologii w żartobliwy sposób. Autor wyjaśnia nam m.in, co sprawia, że koty mogą żuć gumy. Dlaczego, gdyby uzyskały prawo jazdy, nie potrzebowałyby bocznych lusterek w samochodzie. Co ciekawe, koty mają dużo lepszy węch od psów. Niestety, w przeciwieństwie do tych ostatnich nie chcą współpracować z człowiekiem. Nic więc dziwnego, że w wydziałach walki z narkotykami służą psy, a nie mruczki. Czy wiesz, że koty posiadają dwa dodatkowe zmysły, o których człowiek może sobie tylko pomarzyć? Do czego służą i jaka jest ich zasada działania?

Jak wytresować kota to świetny poradnik, po który powinny sięgnąć wszystkie osoby kochające te zwierzęta. Dawid Ratajczak zadbał o to, aby zachowanie mruczków stało się dla nas bardziej zrozumiałe. Z jego pomocą łatwiej zaakceptujesz dziwactwa swojego kota.

Komentarze

Zostaw komentarz