Moda

Jak wyszczuplić sylwetkę zimą?

Jak wyszczuplić sylwetkę zimą

Zimą stawiamy na ciepłe ubrania, które uchronią nas przed dyskomfortem i przeziębieniem. Niestety, zakładanie wielu warstw odzieży często kończy się powstaniem bezkształtnej sylwetki. Czy można temu zapobiec? Jak wyszczuplić sylwetkę zimą?

Postaw na cienki płaszcz z ciepłego materiału

Bardzo często zakładamy grubą kurtkę puchową, wierząc, że uchroni nas przed mrozem. Niestety, mając ją na sobie, wciąż odczuwamy chłód. Bardzo często wynika to z konstrukcji okrycia wierzchniego. Poliester, z którego wykonano kurtkę puchową, jeśli nie ma wypełnienia z pierza, tylko z syntetycznych materiałów, nie grzeje naszego ciała. Tymczasem wełniany płaszcz lub taki, który stanowi połączenie wełny i kaszmiru, może być znacznie cieńszy, a świetnie chronić nasz organizm przed wychłodzeniem. W takim okryciu wierzchnim nasza sylwetka wygląda też dużo szczuplej.

Ubierz cienki sweter z grzejącego materiału

Niektóre swetry, choć są mięsiste i puchate, grzeją stosunkowo słabo. Taka sytuacja ma miejsce wówczas, gdy w składzie mają głównie polister, nylon i akryl. Syntetyczne włókna nie chronią dobrze przed mrozem, za to dodają nam kilogramów. W związku z tym lepiej postawić na jeden cienki sweter z kaszmiru, który dobrze nas ogrzeje, niż kilka warstw ubrań z syntetycznych tkanin.

Pionowe pasy wyszczuplają sylwetkę

Warto pamiętać, że niektóre printy optycznie wyszczuplają sylwetkę. Należą do nich pionowe pasy. Jeśli tylko masz taką możliwość, postaw na sweter lub płaszcz w ten wzór. Dzięki niemu twoja sylwetka będzie sprawiała wrażenie smuklejszej niż w rzeczywistości.

Do płaszcza załóż pasek

Nie wszystkie płaszcze, które można znaleźć w sieciówkach, posiadają pasek. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby spiąć je paskiem pochodzącym z naszej szafy. Trzeba tylko dobrać odpowiedni, aby pozostawał spójny z okryciem wierzchnim. Eksponując wcięcie w talii, na powrót staniesz się klepsydrą. Twoja sylwetka odzyska prawidłowe proporcje.

Obcisły golf jako baza stylizacji

Bardzo wiele dobrego w naszej stylizacji jest w stanie zdziałać obcisły golf. Dzięki niemu sylwetka zawsze wygląda smuklej. Dla podkręcenia efektu bluzkę z golfem możesz założyć pod spód dłuższego kardigana, którego się nie zapina. Narzutka stworzy pionowe linie, które wydłużą i wyszczuplą sylwetkę.

Długi szal

Co ciekawe, także długi szal, który po owinięciu szyi zwisa nam poniżej kolana, może sprawić, że wyglądamy szczuplej. Tworzy on bowiem pionową linię, która optycznie wydłuża sylwetkę.

Ciemniejsze okrycia wierzchnie wyszczuplają sylwetkę

Jeśli zimą założysz biały płaszcz, z pewnością dodasz sobie kilogramów. Jasne kolory pogrubiają, natomiast ciemne wyszczuplają. Tak działają prawa optyki. Dlatego jeśli nie chcesz dodać sobie dodatkowych kilogramów, postaw na czarne, granatowe lub ciemnobrązowe okrycie wierzchnie. Lepiej odpuść sobie pastelowe odcienie.

Kozaki lekko przed kolano, nie do połowy łydki

Jeśli kozaki kończą się w połowie łydki, to zawsze eksponują najgrubszą część nogi, przez co optycznie nas pogrubiają. Natomiast gdy sięgają lekko pod kolano, efekt ten nie jest aż tak mocno widoczny.

Czarne rurki wyszczuplają sylwetkę i wydłużają nogi

Zimą raczej powinnyśmy unikać spodni z szerokimi nogawkami. Są one szalenie modne, ale gdy wystają spod grubego płaszcza, masakrują naszą sylwetkę. Teraz warto postawić na sprawdzone rurki, najlepiej czarne lub ciemnogranatowe, które optycznie wyszczuplą nasze nogi.

Botki na obcasie dodają lekkości stylizacji

Jeśli założysz botki na obcasie zamiast kozaków, twoja stylizacja zyska lekkości. Obcas zawsze wydłuża optycznie nogę i sprawia, że wygląda ona smuklej niż w rzeczywistości. Warto to mieć na uwadze przy kompletowaniu zimowej garderoby.

Dodaj komentarz