Moda

Jak wystylizować rajstopy?

Jak wystylizować rajstopy

Rajstopy mogą być kryjące lub półtransparentne. Na rynku dostępne są czarne, granatowe, szare, czerwone, fioletowe, różowe, białe i cieliste. Możemy postawić na gładkie lub wzorzyste rajstopy. Jak widać, mamy do wyboru mnóstwo możliwości. Jak wystylizować rajstopy?

Z czym zestawić rajstopy w panterkę?

Panterka to print, który budzi ogromne kontrowersje. Jedne z nas go uwielbiają i świetnie się w nim czują. Drugie uważają, że ociera się o kicz i przesadę. Z czym zestawić rajstopy w panterkę, aby wyglądały stylowo i z klasą?  Najlepiej, gdy dobierzemy do nich bardzo stonowaną sukienkę. Jeśli takie rajstopy połączymyz granatową, szarą czy czarną sukienką z gładkiego materiału, która nie jest zbyt krótka czy za mocno odsłaniająca dekolt, będziemy wyglądać korzystnie. Ważne, aby do takiego outfitu dobrać klasyczne szpilki, botki czy kozaki. Buty nie mogą prezentować się zbyt wyzywająco, bo mocnym akcentem tej stylizacji mają być rajstopy.

Z czym połączyć rajstopy w groszki różnej wielkości?

Jeśli posiadasz rajstopy w groszki różnej wielkości, to tak naprawdę powinnaś zadbać o to, aby ubranie miało charakter zrównoważony i prosty. Jeśli założysz do nich zieloną, fioletową, szarą, granatową czy czerwoną sukienkę wykonaną z gładkiego materiału, to będzie to wyglądało szykownie. Podobnie gdy, połączyć jednokolorową bluzkę i jednokolorową, gładką spódnicę.  Unikaj materiałów o ciekawej fakturze oraz tych z ozdobami w postaci nici metalizowanej czy naszytych pereł. Może uzyskać bowiem zbyt  przesadzony efekt.

Dla kogo drobny print, a kto może pozwolić sobie na rajstopy w duże grochy?

Każda z nas może sobie pozwolić na wzorzyste rajstopy. Musimy jednak pamiętać o tym, że drobne kropki czy serduszka nie poszerzają naszych nóg. Natomiast duży print dodaje nam optycznie dobrych parę centymetrów.  Jeśli masz szczupłe, zgrabne nogi, możesz nosić dowolny print. Natomiast gdy masz do nich zastrzeżenia, unikaj dużych wzorów.

Jak wystylizować rajstopy w pepitkę?

Pepitka to najmodniejszy wzór tej zimy. W sklepach można kupić grube i ciepłe rajstopy z tym motywem. W związku z tym, iż pepitka zazwyczaj jest biało-czarna, to dobrze jest ją połączyć z białym lub czarnym elementem garderoby. Dobrze wygląda też z szarością, ponieważ połączenie bieli z czernią z daleka sprawia wrażenie, iż mamy do czynienia z czymś szarym. Pamiętaj o tym, aby grube rajstopy nosić z cięższymi spódnicami i sukienkami. Świetnie sprawdzają się te wykonane z dzianiny.

Jak zestawić rajstopy z kolorową wstawką?

Jeśli masz czarne rajstopy, które mają czerwony pas, możesz zestawić je z czerwoną spódnicą lub sukienką, zachowując tym samym spójność stylizacji. Warto jednak podkreślić, że do takich rajstop pasuje też szara, czarna czy granatowa sukienka. Wybór mamy całkiem spory.

Jak wyszczuplić nogi za pomocą printu na rajstopach?

Chcesz nadać nieco smukłości swoim nogom? Postaw na rajstopy w pionowe pasy, które optycznie wyszczuplają twoje kończyny. Unikaj natomiast poziomych pasów. W tym miejscu warto podkreślić dwie rzeczy. Po pierwsze, drobne wzorki – np. groszki także mogą układać się w pionowe linie, ale mogą też biec poziomo. Warto mieć to na uwadze i zawsze kierować się tym, czy ułożenie printu jest adekwatne do naszych potrzeb. Szczupłe panie mogą nosić wszystko. Te, które chcą wyszczuplić swoje nogi, powinny stawiać na wszystko, co układa się w pionowe linie. Pamiętaj też o tym, że gdy zakładasz rajstopy w pasy, musisz zachować ostrożność, by tak je ułożyć na swoich kończynach, by te linie nie zaczęły przebiegać krzywo, bo wtedy zdeformujesz swoje nogi.  Umiejętne naciąganie rajstop i rozlokowanie pasów można wyćwiczyć. Potrzeba jednak do tego czasu i cierpliwości.

Dodaj komentarz