Moda

Jak wypracować własny styl biznesowy?

Jak wypracować własny styl biznesowy

Niektóre z nas mogą chodzić do pracy w tym, w czym chcą. Jednak spora grupa kobiet wykonuje pracę, która wymaga od nich przestrzegania ściśle określonego dress code`u. Jak wypracować własny styl biznesowy?

Wybierz swoje kolory

W niektórych zawodach sytuacja przedstawia się następująco. Wypada ubrać się elegancko, ale kolory nie są tu narzucone. W takiej sytuacji możesz wybrać te, które nadadzą ci wyrazu. W końcu chcesz się wyróżniać podczas prezentacji czy przemówienia. Aby zwrócić uwagę innych osób, postaw na czerwień, kobalt, butelkową zieleń czy granat.  Jeśli występujesz wraz z mężczyznami, powinnaś wystrzegać się różu czy fioletu, aby nie zostać uznaną za mniej kompetentną czy infantylną.  Jeśli szkolisz kobiety lub pracujesz w zespole składającym się wyłącznie z pań, pastele są jak najbardziej odpowiednie, podobnie jak fuksja. Tutaj takie barwy nie odbiorą ci kompetencji. Przy wyborze kolorów możesz kierować się osobistą analizą kolorystyczną. Przy chłodnym typie urody sprawdzi się malinowa czerwień, krwista czerwień, granat, fiolet, fuksja, butelkowa zieleń i kobalt. Przy cieplejszym pomarańcz, żółć, musztarda, beże, brązy i rudości.

Postaw na wygodne, klasyczne buty

Gdy chcesz być elegancka w pracy i wybierasz się na spotkanie biznesowe postaw na wygodne, klasyczne buty. Te nie powinny odciągać uwagi odbiorców oryginalnym fasonem, ale też powinny być wygodne, aby u ciebie nie powodowały dekoncentracji.  Bardzo dobrze jest postawić na cieliste, czarne, szare lub granatowe szpilki na kilkucentymetrowym obcasie, które zostały wyprodukowane przez firmę oferującą obuwie wysokiej jakości. Nawet jeśli zapłacisz za nie nieco więcej, to komfort noszenia sprawi, że ta inwestycja szybko się zwróci.

Dopasowane garnitury

Kto powiedział, że garnitur nie może być kobiecy? Jeśli postawisz na dopasowaną, krótką, taliowaną marynarkę i dobierzesz do niej dopasowane, materiałowe spodnie z wysokim stanem, to taki zestaw podkreśli twoje kobiece atuty. Warto postawić na wyrazisty kolor, np. krwistą czerwień. Mężczyźni raczej jej nie wybiorą, ale ten kolor nie kojarzy się z infantylnością i brakiem kompetencji.

Eleganckie sukienki

Styl biznesowy może też świetnie współgrać z eleganckimi sukienkami. Te mogą mieć ołówkowy krój i podkreślać biust, talię oraz pośladki. Musisz jednak pamiętać, aby były lekko przed kolano, a dekolt nie był zbyt duży. W sytuacjach biznesowych świetnie sprawdzą się też sukienki o kroju litery A, które są dopasowane w talii i biuście, po czym ulegają lekkiemu rozkloszowaniu. Tutaj także obowiązuje długość lekko przed kolano oraz niezbyt duży dekolt. Jeśli pracujemy w banku, stawiamy na klasyczny kolor sukienki, np. błękitny, szary czy pudroworóżowy. W korporacji możemy sobie pozwolić na czerwień, fuksję, butelkową zieleń czy kobalt.

Eleganckie koszule i spódnice ołówkowe

Możesz też postawić na eleganckie koszule i spódnice ołówkowe, które kończą się lekko przed kolanem.  Stanowi to niezwykle kobiece połączenie. Koszula wcale nie musi być nudna, może mieć np. guziki z perełek, piękny błękitny odcień rozświetlający naszą twarz. Ważne, aby koszula była taliowana i podkreślała wcięcie w pasie. Ołówkowa spódnica także eksponuje smukłą talię, szersze biodra i zgrabne pośladki. To zestaw iście kobiecy. Tutaj także można poszaleć z kolorem, jeśli firma nie wymaga od nas określonych barw.

Dodaj komentarz