Miłość i związki

Jak wygląda mowa ciała osoby zakochanej?

Jak wygląda mowa ciała osoby zakochanej

Osoba zakochana, czy tego chce, czy nie, mimowolnie wysyła sygnały swojego zauroczenia. To właśnie mowa ciała zdradza ją dużo częściej niż słowa, a nawet ton głosu. Nad słowami mamy największą kontrolę, ton głosu jesteśmy w stanie kontrolować, w końcu nie wybuchamy na każdą osobę, która nas irytuje. Mowa ciała to coś, na co bardzo często nie mamy najmniejszego wpływu. Jak wygląda mowa ciała osoby zakochanej?

Słowa to tylko ułamek komunikatu

Z badań przeprowadzonych przez Alberta Mehrabiana wynika, że gdy mówimy o swoich uczuciach, w odczytywaniu komunikatu zaledwie w 7% liczą się słowa. Z tego też powodu wiele osób nie wierzy, gdy druga osoba mówi: kocham, a nie idą za tym żadne konkretne czyny. W 38% liczy się modulacja głosu, a w 55% mowa ciała. Krótko mówiąc, nigdy nie wyznawaj miłości przez SMS. Wielu z nas kiedyś się to przytrafiło, bo tak zwyczajnie jest łatwiej. Można przemyśleć to, co chcesz napisać, a na żywo często brakuje odwagi.  Nic dziwnego, że obiekt naszych westchnień bardzo często nie wierzył w szczerość naszych wyznań, skoro były one pozbawione dwóch istotnych elementów – tonu głosu i mowy ciała.

Kobiety lepiej rozumieją mowę ciała

Stwierdzono naukowo, że na mowie ciała kobiety znają się zdecydowanie lepiej. Posiadają bowiem ok. 16 obszarów służących do oceny zachowania innych, podczas gdy w męskim mózgu jest ich około 5.  Nic dziwnego, że on bardzo często nie umie odczytać braku zainteresowania ze strony kobiety lub wyraźnych sygnałów zachęcających go do działania. Ona z kolei dość szybko połapie się, z kim ma do czynienia. Z gejem, facetem dążącym tylko do seksu, mężczyzną, który ją kocha etc.

Powiększone źrenice

Osoba zakochana robi wielkie oczy. Jest to odruch całkowicie bezwarunkowy. W towarzystwie ukochanej osoby samoistnie powiększają się nasze źrenice, te mogą być nawet czterokrotnie większe niż normalnie. Im bardziej powiększone źrenice, tym bardziej pragniemy bliskości z drugą osobą.

Błyszczące oczy

W towarzystwie ukochanej osoby nasze oczy dosłownie lśnią. To zasługa gruczołów łzowych, które nawilżają gałkę oczną w stanie silnych emocji. Błyszczące oczy sprawiają, że wyglądamy młodziej i atrakcyjniej dla płci przeciwnej.

Trzepotanie rzęsami

Kobieta, które chce uwieść mężczyznę, nieświadomie częściej trzepocze rzęsami.  Mężczyzna zresztą robi dokładnie to samo. Jednak u niego nie jest to tak mocno wyeksponowane, gdyż faceci nie malują rzęs tuszem.

Przeszywające spojrzenie

Przeszywające spojrzenia to kolejna specjalność zakochanych. Nie potrafimy oderwać oczu od drugiej osoby, patrzymy się na jej twarz, a następnie ciało. Spojrzenie czasem jest bardzo jednoznaczne i można odnieść wrażenie, że druga strona dosłownie rozbiera nas wzrokiem.

Mowa ciała osoby zakochanej

Mężczyzna zainteresowany kobietą wypina pierś do przodu, rozstawia szeroko nogi, wyprostowuje się i wciąga brzuch. Podświadomie wysuwa szczękę do przodu i dużo rozmawia w towarzystwie swojej wybranki, choć na co dzień nie jest specjalnie wylewny. Stara się też poświęcić sporo uwagi kobiecie.

Kobieta z kolei może bawić się włosami, bransoletkami, butem etc. Czy zmysłowo pić drinka przez słomkę. Bardzo często robi to całkowicie nieświadomie.

Dodaj komentarz