Uroda

Jak wybrać rozświetlacz?

Jak wybrać rozświetlacz

Pixabay

Lato to czas, kiedy stawiamy na lekki makijaż, który nadaje twarzy świeżości. W wakacje możemy pozwolić sobie na odrobinę blasku. W końcu to właśnie teraz słońce świeci najmocniej i kosmetyki rozświetlające pokazują pełnię swoich możliwości. Możemy stosować je miejscowo lub nakładać na całą twarz w celu uzyskania efektu glow. W naszym artykule podpowiadamy, jak wybrać rozświetlacz.

Spis treści:

  1. Rodzaje rozświetlacza – co mamy do dyspozycji?
  2. Rozświetlacz na lato – dlaczego warto z niego korzystać?
  3. Gdzie nakładać rozświetlacz?
  4. Rozświetlacz a cera trądzikowa
  5. Jak wybrać rozświetlacz? Dla kogo rozświetlacz w kamieniu?
  6. Kiedy stosować rozświetlacz w płynie?
  7. Rozświetlacz w sztyfcie – jak go stosować?

Rodzaje rozświetlacza – co mamy do dyspozycji?

Rozświetlacz to kosmetyk, który stał się niezwykle popularny za sprawą influencerek oraz vlogerek makijażowych. Na ich filmikach i zdjęciach dawał tak spektakularny efekt, że wiele z nas zamarzyło o glow na swojej twarzy. Na rynku możemy spotkać kosmetyki rozświetlające, które różnią się formułą. Do wyboru mamy rozświetlacz w kamieniu, płynie oraz w sztyfcie. Jak wybrać właściwy i adekwatny do naszych potrzeb?

Rozświetlacz na lato – dlaczego warto z niego korzystać?

Latem nasza skóra jest opalona. Ponadto często rezygnujemy z mocniejszego makijażu. Zależy nam na świeżości i zdrowym wyglądzie skóry. Ten efekt zapewni nam rozświetlacz. Ten kosmetyk cudownie podkreśla opaleniznę. Ponadto nadaje twarzy świeżego wyglądu i odejmuje lat. Działa niczym najlepszy krem anti-aging.  Pamiętajmy o tym, że rozświetlacz zawiera drobinki minerałów, które przyciągają światło, a następnie je odbijają. Efekt jest tym mocniejszy, im cząsteczki zostały drobniej zmielone.

Gdzie nakładać rozświetlacz
Zdjęcie autorstwa Dominika Roseclay z Pexels

Gdzie nakładać rozświetlacz?

Nakładanie rozświetlacza nastręcza nam sporo trudności. Tymczasem kosmetyk należy aplikować tam, gdzie naturalnie pada światło. Szczyt kości policzkowych, przestrzeń pod łukiem brwiowym, łuk Kupidyna, czubek nosa – to miejsca, gdzie warto nałożyć odrobinę rozświetlacza. Jeśli zaaplikujemy ten kosmetyk na szczyt kości policzkowych, uzyskamy efekt modelujący twarz. Natomiast rozświetlacz nałożony pod łuk brwiowy optycznie powiększa oko. Podobnie działa na łuku Kupidyna, dzięki niemu wargi wydają się pełniejsze.

Rozświetlacz a cera trądzikowa

Cera trądzikowa charakteryzuje się nierówną fakturą oraz rozszerzonymi porami. Niestety, rozświetlacz będzie mocno podkreślał nasze niedoskonałości skóry. W związku z tym nie nakładamy go, gdy stan naszej cery ulegnie pogorszeniu. Unikamy jego aplikacji także w przypadku rozszerzonych porów oraz zmarszczek. Rozświetlacz uwydatniając je, tylko doda nam lat.

Jak wybrać rozświetlacz? Dla kogo rozświetlacz w kamieniu?

Rozświetlacz w kamieniu cieszy się obecnie największą popularnością. Jego zaletą jest łatwość aplikacji i możliwość stopniowania efektu. Produkt nakładamy za pomocą pędzla wachlarzykowatego o miękkim włosiu. To właśnie ono pozwala rozetrzeć rozświetlacz. Ten w kamieniu aplikujemy na przypudrowaną cerę. Do dyspozycji mamy też róż rozświetlający, a nawet bronzer rozświetlający. To kosmetyki godne uwagi, po które warto sięgać zwłaszcza latem.

Dla kogo rozświetlacz w kamieniu
Zdjęcie autorstwa Emma Bauso z Pexels

Kiedy stosować rozświetlacz w płynie?

Wiele makijażystek stosuje rozświetlacz w płynie. Ten aplikujemy bezpośrednio na podkład, ponieważ oba kosmetyki są płynne i dobrze się ze sobą scalą. Na koniec utrwalamy je pudrem. Rozświetlacz w płynie możemy też dodać do balsamu do ciała, kremu do twarzy, aby z ich pomocą rozświetlić wybrane części ciała, w tym nogi czy dekolt.

Rozświetlacz w sztyfcie – jak go stosować?

Na rynku mamy też rozświetlacz w sztyfcie, można go stosować punktowo na wybrane partie ciała. Radzimy jednak nanieść odrobinę na palce, a następnie rozetrzeć, dzięki temperaturze ciała lepiej stopi się z naszą cerą, gdy nałożymy go w wybrane miejsce.

Dodaj komentarz