Moda

Jak wybrać damski strój do ćwiczeń?

Jak wybrać damski strój do ćwiczeń

W uprawianiu sportu najważniejsze są prawidłowa technika, konsekwencja i zapał. Warto również zwrócić uwagę na odpowiedni strój, dobrany do danej dyscypliny sportowej.

Dobrze dopasowany ubiór daje możliwość komfortowego oraz sprawnego wykonywania ćwiczeń. Wpływa również na bezpieczeństwo w trakcie uprawiania sportu. Nieodpowiednie obuwie do biegania czy też za szerokie spodnie podczas jazdy na rowerze niosą ryzyko powstania urazów, a nawet poważniejszych wypadków i kontuzji.

Odpowiedni ubiór na pilates, jogę i fitness

Strój do klubu fitness powinien być przede wszystkim wygodny. Ważne, aby ubiór nie krępował ruchów, a przy tym wyróżniał się atrakcyjnym wyglądem. Najlepszym wyborem są stroje z „oddychających” materiałów, w tym specjalnie zaprojektowane ubrania przeznaczone do jogi, aerobiku czy fitnessu. Ubrania z bawełny są niewskazane, ze względu na to, że materiał ten nie odprowadza potu, lecz go wchłania. To sprawia, że ubrania bawełniane dają uczucie dyskomfortu.

Jak ubrać się na jogging?

Wybierając się na jogging, najlepiej zdecydować się na oddychającą odzież, cechującą się dużą przepuszczalnością powietrza. Nie powinna ona krępować ruchów, a równocześnie nie może być zbyt szeroka, ponieważ to może prowadzić do potknięcia się i upadku. Długość spodni albo koszulki nie jest istotna i zależy od preferencji sportowca.

Najważniejszym elementem stroju jest dobrej jakości obuwie sportowej marki. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się buty damskie Reebok. Buty powinny być wygodne i posiadać specjalnie wyprofilowaną, solidną podeszwę, która pozwoli na komfortowe bieganie nawet po nierównej drodze.

Polecana odzież na rower

Jazda na rowerze nie wymaga specjalistycznego ubioru. Należy tylko pamiętać, aby zrezygnować z bardzo szerokich lub długich nogawek, które mogą wkręcić się w łańcuch i spowodować wypadek. Najlepszym wyborem są modele sięgające kolan albo spodnie obcisłe. Nie należy ubierać się zbyt ciepło, aby się nie zgrzać, ale równocześnie warto założyć kurtkę, która nie przepuszcza wiatru. Jest to szczególnie istotne podczas chłodniejszych dni. Ponadto t-shirt albo kurtka powinny być na tyle długie, by całkowicie zakrywały plecy.

Jak ubrać się na siłownię?

Miłośnicy siłowni powinni zrezygnować z szerokich, luźnych ubrań. Łatwo o nie zahaczyć np. sztangą lub ciężarkami i spowodować groźny wypadek. Dlatego najlepiej zdecydować się na stroje opięte, wykonane z oddychających, przewiewnych materiałów. Polecanym wyborem są krótkie spodenki, koszulki z krótkim rękawkiem bądź topy.

Sporty drużynowe – odpowiednia odzież

Do uprawiania sportów drużynowych, takich jak siatkówka, koszykówka czy piłka nożna najwygodniejsze są krótkie spodenki oraz bluzka na ramiączkach lub z krótkim rękawem. W zależności od preferencji mogą to być stroje obcisłe lub też luźne. I w tym przypadku najbardziej polecane są stroje wykonane z przewiewnych materiałów, które oddają pot na zewnątrz i nie przyklejają się do ciała.

Szeroki wybór polecanej odzieży i ubrań sportowych znaleźć można w sklepie Kaja Sport.

Komentarze (4)

Lanza

1 miesiąc temu

Ja muszę zacząć ćwiczyć, bo przez to, że wszystko jest zamknięte, za mało się ruszam. Odpowiednie ubrania z pewnością się przydadzą.

Zostaw komentarz