Moda

Jak wybrać buty na wesele?

Jak wybrać buty na wesele

Wraz z odmrażaniem kolejnych gałęzi gospodarki umożliwiono też organizację wesel na 150 osób. Wiele z nich zostało zaplanowanych na lato. To doskonała okazja, aby rozejrzeć się za odpowiednim obuwiem na tę wyjątkową uroczystość. Podpowiadamy, jak wybrać buty na wesele.

Postaw na wygodę

Bardzo często kupujemy piękne buty na wesele, które wyglądają efektownie, ale są szalenie niepraktyczne. W rezultacie ciężko się w nich chodzi i tańczy. Obcierają stopę lub krępują ruchy. Dlatego też w przypadku wesela, na którym spędzimy kilkanaście godzin, warto postawić na wygodę. Nie kupuj butów, które są zbyt twarde, wpijają się w skórę, ciężko ci w nich ustać. Jeśli już teraz ciężko w nich chodzisz, to jak zamierzasz w nich tańczyć?

Buty na wesele powinny być sprawdzone

Pamiętajmy o tym, aby nie zakładać nowych butów na wesele, bo mogą sprawić nam wiele przykrych niespodzianek. Lepiej pójść na uroczystość w sprawdzonych butach, z których korzystamy już od jakiegoś czasu. Dzięki temu wiemy, czego możemy się po nich spodziewać. Raczej nie grozi nam powstanie bolesnych pęcherzy.

Możesz założyć szpilki do kościoła i balerinki na wesele

Bardzo dobrze jest podejść do kwestii doboru obuwia w sposób praktyczny.  W kościele nie ruszamy się zbyt wiele, więc możemy postawić na efektowny outfit ze szpilkami. Natomiast na sali weselnej przebrać je na wygodne balerinki, aby móc tańczyć do białego rana.

Szpilki na wesele nie powinny być zbyt wysokie

Pamiętaj, aby nie przesadzać z wysokością obcasa. Zbyt wysokie szpilki są po prostu niewygodne. Stopy w nich bolą, zwłaszcza po kilku godzinach tańców. Dlatego też lepiej postawić na niższy obcas, w którym będziemy swobodnie się poruszać.

Lepsze są szersze obcasy

Typowe szpilki nie są tak wygodne jak buty na szerszym obcasie. Te drugie wprawdzie sprawiają wrażenie nieco cięższych, ale są dużo bardziej stabilne. Raczej się w nich nie potkniemy, nie wejdziemy obcasem do studzienki kanalizacyjnej na chodniku przed kościołem etc.

Zrezygnuj ze szpilek z cienkimi paseczkami

Cienkie paseczki w butach są bardzo modne w tym sezonie. Wyglądają lekko i dziewczęco, ale bardzo łatwo mogą pęknąć lub doprowadzić do poważnej kontuzji. Nasze zdrowie jest najważniejsze, postaw więc na szersze  paski lub najlepiej zabudowane szpilki.

Buty na wesele dobieramy pod sukienkę

Nie zaczynaj od zakupu butów. Najpierw postaw na sukienkę, a następnie dobieraj obuwie pod nią. Innych butów będziesz potrzebować do sukienki o kroju midi czy maxi, a innych do mini. Poza tym ważna jest też spójność kolorystyczna. Sukienka i buty nie powinny mieć też jednocześnie printów, wówczas dzieje się za dużo i outfit sprawia wrażenie chaotycznego.

Dodaj komentarz