Zdrowie

Jak w bezinwazyjny sposób pozbyć się nietrzymania moczu?

Jak w bezinwazyjny sposób pozbyć się nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to bardzo uciążliwa przypadłość, osoby nią dotknięte żyją w ciągłym skrępowaniu, problem natury zdrowotnej odbiera im pewność siebie. Dyskomfort związany z NTM jest ogromny, ludzie borykający się z tym schorzeniem często ograniczają swoje życie towarzyskie do minimum, obawiając się kompromitacji w przypadku mimowolnego wycieku moczu. Na dodatek osoba dotknięta nietrzymaniem moczu musi ciągle znajdować się w pobliżu toalety, aby się podmyć i wymienić wkładkę urologiczną. Noszenie tej ostatniej, zwłaszcza latem, nie należy do przyjemności.  Na szczęście z NTM można walczyć. Jak w bezinwazyjny sposób pozbyć się nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu – problem wielu kobiet

Z nietrzymaniem moczu statystycznie częściej borykają się kobiety. Niestety, zarówno naturalny poród, jak i sama ciąża osłabiają mięśnie dna miednicy, a od ich sprawności zależy kontrolowanie mikcji. Ryzyko pojawienia się NTM zwiększa się także w okresie okołomenopauzalnym, gdy czynność jajników stopniowo wygasa, a tym samym spada stężenie estrogenów produkowanych przez żeńskie narządy płciowe.  Te żeńskie hormony płciowe mają wpływ na syntezę kolagenu, białka, które odpowiada też za elastyczność naszych mięśni, w tym mięśni dna miednicy.

Jak walczyć z NTM?

W przypadku NTM dotychczas zalecano jedno z dwóch rozwiązań. Profilaktyczny trening mięśni Kegla w celu ich wzmocnienia, a w przypadku wystąpienia problemu zabieg chirurgiczny. Niestety, operacja zawsze stanowi sporą ingerencję w organizm, dlatego należy decydować się na nią w ostateczności. Na szczęście dzięki prężnemu rozwojowi technologii i medycyny opracowano krzesło EMSELLA.  Pozwala ono wzmocnić mięśnie dna miednicy i tym samym wyeliminować problem nietrzymania moczu w 3 tygodnie.

Jak działa EMSELLA?

Zabieg EMSELLA to bezinwazyjny sposób, dzięki któremu możesz pozbyć się problemu nietrzymania moczu w krótkim czasie. Polega on na przeprowadzeniu intensywnego treningu mięśni Kegla. W ciągu 2-3 tygodni pacjentka odbywa serię 6 zabiegów. Tych kilka sesji całkowicie wystarcza, aby kobieta wzmocniła mięśnie dna miednicy i tym samym odzyskała kontrolę na mikcją.

W przypadku zabiegu EMSELLA możesz zapomnieć o dyskomforcie. Nie musisz też mieć świetnej kondycji fizycznej przed przystąpieniem do treningu. Podczas zabiegu siedzisz na specjalnym krześle EMSELLA w swojej codziennej odzieży. Nie musisz się rozbierać do treningu ani inwestować w stroje sportowe.

Ergonomiczne krzesło z technologią HIFEM

Pod nazwą EMSELLA kryje się specjalne, innowacyjne krzesło o ergonomicznej budowie, w którym wykorzystuje się technologię HIFEM do stymulacji mięśni dna miednicy.  Zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia przynoszą świetne rezultaty w krótkim czasie, ponieważ krzesło EMSELLA emituje skupioną energię elektromagnetyczną, która pozwala na dogłębną penetrację i stymulację  całego obszaru dna miednicy.

Dlaczego zabieg EMSELLA jest skuteczniejszy od tradycyjnego treningu mięśni Kegla?

Każda z 6 sesji trwa 28 minut. Podczas 28-minutowego zabiegu EMSELLA mięśnie Kegla wykonują ponad 11 tysięcy skurczów. W tym samym czasie kobieta, która trenuje mięśnie dna miednicy w tradycyjny sposób, wykonuje tylko 1 tysiąc skurczów.  Jednocześnie ich intensywność jest dużo niższa. Na efekt końcowy treningu wpływa nie tylko ilość skurczów, ale też ich długość trwania oraz odpowiednia relaksacja mięśni. W tym miejscu warto nadmienić, iż praktyka urorehabilitantów pokazuje, że większość pań wykonuje ćwiczenia mięśni Kegla w niewłaściwy sposób.  Z reguły pacjentki robią to pospiesznie, za słabo i zapominają o odpowiednim rozluźnieniu mięśni.  Technologia HIFEM wykorzystana w krześle EMSELLA nie tylko wykonuje intensywne skurcze, ale także odpowiednio je utrzymuje i relaksuje mięśnie.

Jak działa technologia HIFEM?

Pod terminem HIFEM kryje się zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Zabieg z jej wykorzystaniem służy przywróceniu kontroli nerwowo-mięśniowej w okolicach dna miednicy.  HIFEM dzięki swojej innowacyjności pozwala w bezinwazyjny sposób indukować prądy elektryczne, dlatego podczas korzystania z zabiegu EMSELLA pacjentki nie są proszone o zdejmowanie odzieży.

Technologia HIFEM pozwala zmodyfikować strukturę mięśni, przyczyniając się do wzrostu włókien kurczliwych, syntezy nowych białek i rozrostu włókien mięśniowych. W rezultacie mięśnie Kegla ulegają wzmocnieniu.

Intensywny trening mięśni Kegla

Skuteczność zabiegu EMSELLA wynika z faktu, iż technologia HIFEM wywołuje i utrzymuje przez kilka sekund supramaksymalne skurcze mięśni dna miednicy, a podczas jednego treningu liczba takich skurczów sięga 11 tysięcy.  Są one kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych w obszarze dna miednicy.  Warto podkreślić, iż intensywność indukowanych skurczów jest wyższa od wskaźnika MVC (Maksymalny Dowolny Skurcz), który został wywołany fizjologicznie podczas tradycyjnych ćwiczeń mięśni Kegla.

Dzięki przeprowadzeniu serii zabiegów EMSELLA obserwuje się wzmocnienie mięśni Kegla, poprawę jakości życia seksualnego i rozwiązanie problemu nietrzymania moczu.

Gdzie można przeprowadzić zabieg EMSELLA?

Innowacyjny zabieg EMSELLA przeprowadza Drzazga Clinic w Chorzowie. Za 1 zabieg EMSELLA zapłacimy w niej 600 zł, seria 4 zabiegów to wydatek rzędu 1600 zł, a za 6 treningów zapłacimy 2100 zł.  Drzazga Clinic współpracuje z MediRaty, dzięki czemu istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na raty. Jest to dogodne rozwiązanie dla kobiet, które nie są w stanie jednorazowo pokryć całkowitego kosztu leczenia, a pragną w bezinwazyjny sposób pozbyć się problemu nietrzymania moczu.

Drzazga Clinic oferuje wysokiej klasy zabiegi z zakresu laseroterapii, kosmetologii i medycyny estetycznej. Zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, którzy zostali gruntownie przeszkoleni z obsługi nowoczesnego sprzętu i stosowania profesjonalnych kosmetyków.  W Drzazga Clinic każdy może zapewnić swojemu ciału odrobinę luksusu, zrelaksować się i nabrać sił witalnych. Pełną ofertę wykonywanych zabiegów znajdziesz na stronie internetowej: https://drzazgaclinic.pl/

Tekst powstał we współpracy

Komentarze (4)

Goplana

2 lata temu

Dobrze, że istnieją takie bezinwazyjne i skuteczne sposoby zwalczania nietrzymania moczu. Dzięki prądom można wzmocnić mięśnie Kegla i zapomnieć o problemie:)

Zostaw komentarz