Seks

Jak urozmaicić seks w związku?

Jak urozmaicić seks w związku

Zdjęcie autorstwa Danielle Reese z Pexels

Seks w związku powinien być intensywnym przeżyciem, inspirującym. Być wyczekiwanym aktem, którego wspomnienie przywoła poczucie przyjemności i satysfakcji. Jednak w relacji z czasem intensywność uczuć blaknie, a żar między kochankami przygasa. Jeśli te odczucia nie są Ci obce, pora na nowo rozniecić płomienie.

Kiedy seks staje się nudny?

Gdy:

  • seks staje się przewidywalny,
  • seks jest mechaniczny,
  • partner przestaje rozpalać wyobraźnię,
  • lub gdy po prostu zanika namiętność.

Jeśli czujesz, że w związek zaczynają wkradać się właśnie powyższe objawy rutyny i „zmęczenia materiału”, warto zastanowić się nad urozmaiceniami w tej sferze.

Kiedy seks staje się nudny
Zdjęcie autorstwa Danielle Reese z Pexels

Jak zaradzić nudzie?

Ile par, tyle sposobów na przełamanie rutyny. Poniżej prezentujemy te najpopularniejsze.

Uwiedź go od nowa

Kobiety lubią być zdobywane, a mężczyźni… uwodzeni, wodzeni i kuszeni. Nic tak nie ożywi związku, jak odrobina pikantnego flirtu. Zagrajcie ze sobą w tę dawno przytłoczoną codziennością grę.

Uwiedź go od nowa
Zdjęcie autorstwa Thiago Schlemper z Pexels

Nastrojowa atmosfera

Dobre wino, świece, delikatna muzyka, sącząca się w tle… Choć brzmi to nieco abstrakcyjnie, jak lekko nie na tym etapie związku, to nastrój wprawia w Nastrój, więc być może od święta warto poświętować chwile we dwoje.

Zmień scenerię

Przyzwyczajenie do „klasycznego” seksu w zaciszu własnej sypialni przestaje dostarczać emocji. Więc dlaczegoż by nie spróbować zbliżeń w innej scenerii? Salon, łazienka, pralnia… Dom jest pełen zakamarków, które można wykorzystać we dwoje.

Zmień scenerię
Zdjęcie autorstwa Ekaterina Bolovtsova z Pexels

Przeczytajcie coś razem

Spróbujcie podniecić się wspólnie czytając opowiadania erotyczne lub spróbuj być jego lektorką. Czytaj mu na głos jednocześnie robiąc to co w opowiadaniu.

Gadżety erotyczne

Dużym urozmaiceniem, formą łóżkowej rewolucji mogą być gadżety erotyczne. Warto zacząć powoli, od spełniania drobnych zachcianek i fantazji… Jeśli nie czujesz fascynacji czy potrzeby posiadania typowej „zabawki erotycznej”, jak wibrator – nie musisz go mieć! Może lepiej na początku zgłębić temat…

Gadżety erotyczne
Pixabay z Pexels

Akcesoriów dla dorosłych

Akcesoria i dodatki erotyczne to szeroki wachlarz możliwości, który można stosować w różnych kontekstach i konfiguracjach, w zależności od chęci i sytuacji. Seksowna bielizna, świece do masażu, lepszej jakości lubrykant, niż ten dostępny na półce w drogerii, a może olejek do masażu? To także znajdziesz na półkach sklepów dla dorosłych.

Jakość

Jakość jest zdecydowanie tym, czym powinno się kierować w pierwszej kolejności, podczas zakupów erotyki. Choć cena należy do ważnych aspektów, to najważniejszą kwestią powinien być materiał z jakiego jest wykonany gadżet lub skład danego preparatu – niezależnie, czy będzie to żel do masażu, czy też lubrykant. Cechy te wpływają na bezpieczeństwo użytkowania, dlatego też najlepiej zaopatrywać się w tego typu akcesoria w sprawdzonych i zaufanych miejscach, jak np. Sklep Erotyczny Zmysły, ponieważ w sklepach z erotyką można zapoznać się z bliższą informacją o oferowanych produktach. Będą to również produkty uznanych producentów, którzy dbają o jakość wyrobu.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz