Moda

Jak ułatwić sobie tworzenie stylizacji?

Jak ułatwić sobie tworzenie stylizacji

Zdjęcie autorstwa Anastasia Shuraeva z Pexels

Stylizacja do pracy czy na urodziny koleżanki często spędza nam sen z powiek. Nie każda z nas dobrze czuje się, komponując swoje outfity. W naszym artykule spieszymy z pomocą i podpowiadamy, jak ułatwić sobie tworzenie stylizacji.

Spis treści:

  1. Jak tworzyć stylizacje? Postaw na jedną paletę kolorów
  2. Typ sylwetki pozwala skomponować lepszą garderobę
  3. Jak ułatwić sobie tworzenie stylizacji? Powieś ubrania na wieszakach
  4. Planowanie stylizacji

Jak tworzyć stylizacje? Postaw na jedną paletę kolorów

Na co dzień często mamy problem z tym, aby łączyć ze sobą poszczególne elementy garderoby. Bogactwo kolorów i wzorów zamiast cieszyć, przyprawia nas o zawrót głowy. Aby nieco ułatwić sobie życie, warto skorzystać z analizy kolorystycznej. Gdy określisz swój typ urody, będziesz wiedzieć, która paleta kolorów pasuje do ciebie. Mamy dla ciebie jeszcze jedną dobrą wiadomość, kolory z jednej palety pasują do siebie, więc można je ze sobą śmiało zestawić. Najlepiej, gdy wiemy, którym z 4 typów urody jesteśmy. Analiza kolorystyczna oferuje nam dodatkowo podział każdego z 4 typów na 3 podtypy, co daje aż 12 kombinacji. To bardzo przydatne rozwiązanie. Jednak nie każda z nas ma środki, aby skorzystać z pomocy stylistki czy kolorystki. Czasem musimy radzić sobie same. W związku z tym dobrze jest określić, czy pasuje nam chłodna paleta kolorów czy ciepła. To już samo w sobie znacznie ułatwia tworzenie dobrych stylizacji. Wystarczy, że określisz, czy lepiej wyglądasz w srebrze czy złocie. Srebro noszą chłodne typy urody, złoto ciepłe. Możesz też przyjrzeć się swoim nadgarstkom. Zaczerwienione stanowią symbol chłodnych typów urody (zimy i lata), natomiast zażółcone ciepłych (wiosna i jesień).

Typ sylwetki pozwala skomponować lepszą garderobę

Nie tylko analiza kolorystyczna przynosi nam cenne wnioski. Przydatnych informacji dowiesz się również, gdy określisz swój typ sylwetki. Inne fasony ubrań pasują gruszkom, a inne klepsydrom czy stożkom. Dysponując tą wiedzą, kupujemy kroje odpowiednie do naszego typu sylwetki, które później wystarczy tylko odpowiednio ze sobą zestawić. Jeśli pochodzą one z jednej palety kolorów, jest to stosunkowo proste zadanie. Bardzo często mamy w szafie ubrania niepasujące do naszego typu sylwetki, przez co marnujemy czas, zastanawiając się, jak je uratować.

Jak ułatwić sobie tworzenie stylizacji? Powieś ubrania na wieszakach

Wiesz, dlaczego masz problem, by tworzyć udane stylizacje? Zazwyczaj w grę wchodzi bałagan w szafie. Zdajesz sobie sprawę, że masz białą koszulę do wzorzystej spódnicy, ale nie potrafisz wskazać miejsca, w której ta się znajduje. Jeśli powiesisz ubrania na wieszakach, będziesz widzieć wszystkie rzeczy, którymi dysponujesz, tworząc outfity. To znacznie ułatwi ci sam proces twórczy. Często widząc dane rzeczy na wieszakach, w naszej głowie nagle rodzi się wizja ich odpowiedniego zestawienia.

Planowanie stylizacji

Jak ułatwić sobie tworzenie stylizacji? Najlepiej będzie, jeśli zaczniesz je planować. Masz wolną niedzielę, więc możesz wyjąć z szafy te ubrania, które chcesz nosić w nadchodzącym tygodniu, niektóre z nich wyprasować i powiesić na wieszakach, by rano tylko w nie wskoczyć. Radzimy od razu komponować gotowe sety i umieszczać je na jednym wieszaku. Stanowi to spore ułatwienie i ogromną oszczędność czasu, z czego często nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Dodaj komentarz