Styl życia

Jak udekorować świąteczny stół?

Jak udekorować świąteczny stół

Shoperly.pl

Wieczerza wigilijna to dla wielu Polaków najważniejszy posiłek w roku, zasiadamy do niego w gronie najbliższych. Te wyjątkowe chwile wymagają jednak odpowiedniej oprawy. Warto podkreślić podniosły charakter kolacji wigilijnej poprzez przygotowanie wyjątkowych dań i ozdób. W naszym artykule podpowiadamy, jak udekorować świąteczny stół.

 

Spis treści:

  1. Wieczerza wigilijna, czyli najważniejszy posiłek w roku
  2. Świąteczny obrus
  3. Świąteczny pokrowiec na krzesło
  4. Kieszonka na sztućce
  5. Świąteczny pokrowiec na butelkę
  6. Sztuczna jarzębina

Wieczerza wigilijna, czyli najważniejszy posiłek w roku

W Boże Narodzenie serwowane posiłki mają odświętny charakter. W te wyjątkowe dni chętnie sięgamy po przyprawy korzenne, miód, orzechy czy suszone owoce, które stosunkowo rzadko pojawiają się w naszym menu w pozostałe dni w roku. Niektóre dania  mają wręcz iście bożonarodzeniowy charakter. Czekamy cały rok, aby zjeść kutię czy barszcz z uszkami. Także kompot z suszu jest przypisany tylko tym wyjątkowym dniom. Zanim jednak podamy bożonarodzeniowe potrawy, warto zastanowić się, jak w tym roku udekorujemy świąteczny stół. Należy zadbać o ten niepozorny drobiazg, ponieważ wystrój pomieszczenia, w którym zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, ma znaczenie. Już dziś warto zaopatrzyć się w gustowną zastawę stołową oraz komplet sztućców. Ważne, aby wszyscy goście spożywali świąteczne potrawy z identycznych naczyń. Jeśli zatem jakiś talerz się stłukł lub uszczerbił, należy rozejrzeć się za nowym kompletem.

Świąteczne nakrycie stołu

Nakrycie stołu ma ogromne znaczenie. Jeśli zadbamy o walory estetyczne wieczerzy wigilijnej, wpłynie to pozytywnie na nastrój zgromadzonych gości, wszak odbieramy świat wszystkimi zmysłami. Aby uczcić Boże Narodzenie, warto sięgnąć po świąteczny bieżnik, który idealnie podkreśli wyjątkową atmosferę tych dni. W sklepie internetowym Shoperly.pl znajdziemy je w różnych wersjach. Niektóre z nich prezentują się zabawnie. Jeśli macie w domu małe dzieci, waszej uwadze polecamy złoty bieżnik na stół z Mikołajem.  Dla osób, które preferują bardziej tradycyjne rozwiązania, przygotowano bieżnik na stół z reniferami.  Przy wyborze nakrycia stołu  warto zwrócić uwagę nie tylko na motyw, który się na nim pojawia, ale też jego wymiary.

Świąteczne nakrycie stołu
Shoperly.pl

Świąteczny pokrowiec na krzesło

Warto zadbać również o to, aby meble, które posiadamy w swoim mieszkaniu, wpisywały się w klimat nadchodzących Świąt. Tak naprawdę nie trzeba wiele, aby odmienić ich charakter. Sklep internetowy Shoperly.pl oferuje świąteczne pokrowce na krzesła. Niektóre są utrzymane w czerwonej kolorystyce i przypominają czapkę bożonarodzeniowego skrzata. Nie brakuje również pokrowców na krzesła z uroczym reniferem. Ich założenie nie stwarza żadnych trudności i zajmuje dosłownie chwilę.  To niezwykle prosty i sprawdzony sposób, który w krótkim czasie pozwala odmienić wystrój salonu.

Świąteczny pokrowiec na krzesło
Shoperly.pl

Kieszonka na sztućce

Przyzwyczailiśmy się do układania sztućców na papierowych serwetkach. Przed Bożym Narodzeniem zazwyczaj kupowaliśmy te z motywem świątecznym. Jednak ostatnio bardzo popularne stały się kieszonki na sztućce. W sklepie internetowym Shoperly.pl możemy zamówić takie ze świątecznym skrzatem. Wygląda to bardzo efektownie. Kieszonki na sztućce mają jeszcze jedną przewagę nad serwetkami. Można je stosować wielokrotnie. Jeśli zakupimy je teraz, będziemy mogli wyciągnąć je również za rok.

Kieszonka na sztućce
Shoperly.pl

Świąteczny pokrowiec na butelkę

Świąteczny stół to nie tylko aromatyczne posiłki, ale też napoje. Wiele z nich kupujemy w mało estetycznych opakowaniach. Aby te nie zepsuły bożonarodzeniowego nastroju, warto przyozdobić je świątecznym pokrowcem na butelkę. Sklep internetowy Shoperly.pl oferuje zarówno wersję ze skrzatem, jak i tę przypominającą ciepły płaszcz na zimę. To bardzo efektowne rozwiązanie, dzięki któremu już żaden napój ze sklepu nie zepsuje świątecznej atmosfery.

Świąteczny pokrowiec na butelkę
Shoperly.pl

Sztuczna jarzębina

Zastanawiasz się, jak udekorować świąteczny stół, by ostatecznie postawić kropkę nad „i”? Twojej uwadze polecamy sztuczną jarzębinę. W sklepie online Shoperly.pl zamówisz ją w bardzo atrakcyjnej cenie. Sztuczną jarzębinę możesz następnie wykorzystać przy własnoręcznym wykonywaniu stroików bożonarodzeniowych lub uformować z niej bukiet i postawić na stole.  Niektórzy układają jej pojedyncze gałązki przy talerzach gości. Wybór zależy tak naprawdę od ciebie i twojej koncepcji.

Dodaj komentarz