Moda

Jak ubierać się do pracy, gdy zima jest dość ciepła?

Jak ubierać się do pracy, gdy zima jest dość ciepła

Mamy wyjątkowo ciepłą zimę. Oczywiście trudno tu mówić o wiosennej aurze. Nie jest aż tak gorąco, by nosić ramoneskę i zrezygnować z szalika. Niemniej jest za ciepło, by nosić typowo zimowe rzeczy. W pracy czy autobusie możemy się w nich przegrzać. Jak ubierać się do pracy,  gdy zima jest dość ciepła?

Zrezygnuj z kozaków na rzecz botków

Kozaki, zwłaszcza te pod kolano lub za kolano, są bardzo ciepłe i przydatne w mroźne dni. Niestety, gdy za oknem temperatura wzrasta, jest nam w nich za ciepło. Aby się nie przegrzewać, warto zastąpić kozaki jesiennymi botkami. Oczywiście nie zachęcamy do noszenia tych cienkich, materiałowych, ale normalnych, skórzanych.

Gruby płaszcz zastąp zwykłą kurtką

Gruby, wełniany płaszcz kupiłaś z myślą o mroźnej zimie. Jest on teraz mało przydatny, gdyż okropnie się w nim przegrzewasz, zwłaszcza gdy jedziesz do pracy samochodem czy autobusem. Dlatego też warto wyjąć z szafy ciepłą kurtkę, ale nie taką narciarską. Coś, co nosiłaś późną jesienią.

Zrezygnuj z grubszych swetrów na rzecz cieńszych kardiganów

Grube, wełniane swetry świetnie grzeją, podobnie jak te kaszmirowe. To bardzo dobre tworzywo o naturalnym pochodzeniu. Niestety, gdy robi się troszkę cieplej, można się w nim ugotować. Dlatego też zachęcamy do zastąpienia wełnianych swetrów cieńszymi kardiganami.

Rajstopy z polarem zastąp rajstopami 100 DEN

Rajstopy z polarem są świetne na mrozy. Dzięki nim nawet w środku srogiej zimy możemy nosić sukienki czy spódniczki. Warto jednak pamiętać, że przy 6 stopniach na plusie zwyczajnie się w nich przegrzejemy.  A gdy się spocisz, możesz się też rozchorować. Dlatego też dla swojego zdrowia i komfortu zastąp rajstopy termiczne z polarem zwykłymi rajstopami o grubości 100 DEN. Ich grubość jest optymalna na obecne warunki atmosferyczne.

Wełniany szal zamień na grubszy poliestrowy

Wełniany szal podobnie jak wełniany sweter czy płaszcz dość dobrze grzeją. Jednak gdy temperatura jest powyżej zera, lepiej sięgnąć po grubszy szalik wykonany z poliestru. Syntetyczne tkaniny nie są tak dobrymi izolatorami ciepła, ale przy odpowiednim splocie obecnie całkowicie ci wystarczą.

Dodaj komentarz