Styl życia

Jak spędzić majówkę?

Jak spędzić majówkę

Epidemia koronawirusa sprawia, że nie spędzimy majówki tak, jak to miało miejsce dotychczas. Nie wyjedziemy za granicę, nie będziemy zwiedzać odległych zakątków Polski ze względu na zamknięte hotele i pensjonaty.  Nie urządzimy także wielkiej imprezy dla znajomych na naszej działce. Jak spędzić majówkę?

Wypad do lasu

Choć mamy epidemię koronawirusa, lasy pozostają otwarte. Można w nich przebywać bez konieczności noszenia maseczki ochronnej.  To doskonała okazja, aby oderwać się od codzienności i odpocząć.  W majówkę może pojechać do lasu i odpocząć od zgiełku miasta, pracy oraz ciągłych newsów na temat koronawirusa, które stają się coraz bardziej przytłaczające i niechciane.

Spacer nad rzeką

Możesz też wybrać się na spacer nad rzekę, z dala od obcych ludzi.  Pospacerować możesz solo lub z osobą bliską, z którą spędzisz czas w miłej atmosferze i nadrobisz wiele tematów. Ruch na świeżym powietrzu jest zdrowy i działa korzystnie nie tylko na układ krążenia, ale też zwiększa naszą odporność.

Praca w ogrodzie

Nic tak nie relaksuje jak praca w ogrodzie. Wykorzystaj majówkę, aby posadzić w nim nowe drzewka i krzewy, posiać warzywa, skosić trawę etc. Zrobisz coś pożytecznego, na co zazwyczaj brakuje ci czasu, a przy okazji odpoczniesz od zalewu informacji na temat koronawirusa.

Jogging i jazda na rowerze

Majówka to także doskonała okazja do uprawiania sportu. Możesz wybrać się na długą wycieczkę rowerową za miasto, pójść pobiegać nad wały, zagrać z bliskimi w badmintona.  Możliwości jest mnóstwo. Na szczęście podczas majówki rekreacja jest w pełni dozwolona i legalna.

Grill z najbliższymi

Możesz też grillować z najbliższymi na własnej działce czy w swoim ogrodzie. Na ruszt można wrzucić zarówno mięso, jak i ziemniaki, cukinię oraz inne warzywa czy ser pleśniowy.

Zdjęcia i inne pasje

Majówka to także czas, który możesz poświęcić swoim pasjom. To doskonała okazja do zrobienia zdjęć w plenerze, nadrobienia zaległości czytelniczych etc.

Dodaj komentarz