Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Jak spędzić Dzień Matki?

Dzień Matki

Dzień Matki jest okazją do spędzenia wyjątkowego czasu ze swoimi bliskimi. Zorganizowanie niespodzianki będzie świetnym pomysłem, z którego ucieszy się każda mama. Jak spędzić Dzień Matki?

Wyjątkowy Dzień Matki

Święto każdej mamy przypada na 26 maja, choć każdy dzień w roku może być takim świętem. W końcu mamą jest się codziennie. Jednak ten wyjątkowy dzień maja stwarza okazję do poświęcenia czasu swoim mamom. One bez wyjątku zasługują na coś specjalnego, dlatego warto zadbać o to, by to był miły dzień, pełen niespodzianek czy drobnych przyjemności. I wcale nie potrzebujemy wielkich nakładów finansowych, by coś zorganizować. Musimy tylko zaleźć czas w tym całym pędzie życia, zatrzymać się na chwilę i docenić nasze mamy, które zawsze mają dla nas czas. Teraz my pokażmy, że o nich pamiętamy, że są dla nas ważne i mocno je kochamy.

Na dobry początek dnia mamy

Warto dobrze zacząć dzień, wówczas już od samego rana wprawiamy siebie i ludzi wokół w dobry nastrój. Jeśli mamy taką możliwość,przygotujmy mamie pyszne śniadanie, nawet drugie. Przyjdźmy z kubkiem ulubionej kawy i ciastem. Usiądźmy choć na chwilę i po prostu bądźmy razem. W tym wyjątkowym dniu postarajmy się chociaż zadzwonić z życzeniami. Mama z pewnością poczuje się wyjątkowa i kochana od rana. A wtedy nie ma mowy o nieudanym dniu, nawet jeśli będzie padał deszcz.

Dzień z mamą

Dzień Matki możemy spędzić na zakupach, oczywiście tych przyjemnych. Wybierzmy się do ulubionego centrum handlowego i wspólnie pobuszujmy po sklepach. Nikt tak jak mama nie doradzi nam, w czym wyglądamy dobrze. A i my możemy pomóc w znalezieniu pięknej kreacji. Wspólne zakupy to okazja do rozmów na wszelkie tematy. Przyjemnie jest przechadzać się alejkami z najbliższą osobą u boku, która zawsze nas wysłucha i zrozumie. Dzień z mamą z pewnością będzie zapamiętany na długo, a zawsze możemy go powtórzyć. Nie będziemy przecież czekać rok, do następnego święta.

Dzień MatkiPodarowanie bukietu kwiatów, nawet zerwanych na łące będzie miłym akcentem. Zawsze możemy wybrać się z mamą na rowerową przejażdżkę za miasto czy w inne malownicze miejsce. Zwykły spacer czy obiad, który sami przygotujemy to także pomysły na spędzenie choć chwili czasu razem. A miłośniczkom sztuki z pewnością spodoba się wyjście do teatru, galerii sztuki czy na koncert. Taki prezent zostanie zapamiętany na długo. Dzień Matki obchodzimy raz w roku, ale każdego dnia powinniśmy pamiętać o osobie, której zawdzięczamy naprawdę wiele, być może więcej, niż zdajemy sobie sprawę. Kochajmy nasze mamy i nie pozwólmy, by kiedykolwiek się przez nas smuciły.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

3 lata temu

Dzień Matki już za nami.TO był piękny dzień.Już rano złożyłam Mamie życzenia.Przyjechał brat z kwiatami i prezentem.Był tort,dobra kawa. 🙂

Mindi

3 lata temu

To był bardzo miły dzień. Dzieci okazały mi dużo serdeczności, dostałam piękne kwiaty. Upiekłam ciasto dla moich dzieci i mojej mamy. Mamie złożyłam życzenia rano a potem zaprosiłam ją na obiad i ciasto, prezencik także dla niej miałam. Najważniejsza jest miła atmosfera w tym dniu 🙂

dulcynea

3 lata temu

Ja upiekłam ciasto dla mojej Mamy -Rafaello , pół blachy zawiozę do rodziców a drugie pół zostawię dla syna .
I mam też prezent i obejrzymy film komedię romantyczną na dvd.

Zostaw komentarz