Miłość i związki

Jak sobie poradzić podczas wakacyjnej rozłąki?

jak przetrwać wakacyjną rozłąkę

Sezon urlopowy w pełni, a to oznacza, że ludzie wyjeżdżają w rodzinne strony lub do popularnych kurortów, aby odpocząć. Co zrobić, gdy ukochana osoba wyjeżdża?  Podpowiadamy, jak sobie poradzić podczas wakacyjnej rozłąki.

Daj sobie prawo do smutku

Tak, może być ci smutno na samą myśl, że choćby nie wiem co, przez najbliższy czas nie spotkasz drugiej osoby w swoim mieście, nie przytulisz się do niej etc.  Kobiety są bardzo emocjonalne pod tym względem i naprawdę robi im się przykro, gdy sobie to uświadamiają. Wynika to z ich uczuć. Im mocniej kogoś kochamy, tym bardziej chcemy się z nim widywać.  To normalne, że chce ci się płakać. Możesz sobie na to pozwolić. Jak się wypłaczesz, poczujesz ulgę.

Gdy ci smutno, zadzwoń do drugiej osoby

Jak usłyszysz jej głos, dowiesz się, co robi, jak jej mija czas, od razu poczujesz się lepiej. Warto podtrzymywać regularny kontakt. To naprawdę pomaga przetrwać najtrudniejszy okres. Rozmowy przez telefon są dużo lepsze od pisania, ale druga strona nie zawsze może odebrać, więc czasem lepiej wymieniać się wiadomościami poprzez SMS-y czy Messenger.

Spotykaj się z przyjaciółmi

W ogóle teraz nie jesteś w nastroju na wyjścia, ale jak się wypłaczesz, może zechcesz odwiedzić przyjaciółkę i spędzić z nią czas, pochłaniając czekoladowe lody.  Ona naprawdę ci pomoże wyjść z dołka, jednak przy znajomych nie czujesz się aż tak samotna.  Unikaj siedzenia w domu,  gdzie niby wszyscy są, ale wpatrzeni w telewizor. To tylko pogłębi twoje poczucie pustki.

Jeśli możesz, odwiedź go w weekend

Nie wpraszaj się, bo on może być zajęty, jego rodzina może sobie tego nie życzyć etc., ale jeśli jest taka okazja, on cię zaprosi, to odwiedź go w weekend. Zawsze możesz też wybrać jeden lub dwa dni urlopu i połączyć je z weekendem.

Piecz, biegaj, czytaj – rób to, co lubisz

Zajmij się czymś, co lubisz robić. Może to być pieczenie ciast na wieczorne spotkania z przyjaciółką. Możesz też powrócić do biegania, które cię zmęczy fizycznie i sprawi, że bez problemu zaśniesz. Gdy nie możesz zmrużyć oka, czytaj, tylko wybierz coś, co wciągnie – dobry poradnik, mocny kryminał lub wzruszający romans.

Dodaj komentarz