Boże Narodzenie 2018 Styl życia

Jak składać świąteczne życzenia?

świąteczne życzenia

„Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy” – to tylko jeden z przykładów świątecznych życzeń. I to wcale nie najgorszy. Wiele osób ma problem ze składaniem życzeń na święta, przez co każdego roku powtarzane są wierszyki, kopiowane do wszystkich znajomych. Jak składać świąteczne życzenia, by sprawić radość i przyjemność nie tylko bliskim?

Jak nie składać życzeń?

Chyba najgorsze są wierszyki, tak usilnie kopiowane przez społeczeństwo. Dostajemy życzenia w formie niskich lotów wierszykowej twórczości z sieci, przy czym wysyłamy je dalej,nie zawsze pamiętając o zmianie podpisu. W efekcie ktoś otrzymuje słabe życzenia, których adresat nawet nie zmienił imienia. Smutne, ale prawdziwe i co roku powtarzane. Takie życzenia nic nie wnoszą, są kopią, zupełnie jak reklama czy inny spam, który otrzymujemy. Inne problematyczne życzenia, to te osobiste i niezbyt taktowne. „Byś wreszcie poznała jakiegoś faceta, bo się marnujesz” – znacie to z własnego doświadczenia? Życzenia tego typu są nie na miejscu, nawet jeśli chcemy dla drugiej osoby dobrze. Podobnie jak życzenie potomstwa. Przecież dana osoba może nie móc mieć dzieci, może właśnie się o nie stara, albo nie chce więcej pociech. Dlatego warto uważać na to, co się mówi, by słowami nie skrzywdzić bliskich czy kolegów z pracy. W końcu świąteczne życzenia mają napawać radością i być miłym akcentem świąt, a nie przykrym obowiązkiem z łaskawie wydukaną formułką.

Idealne życzenia świąteczne

Najlepsze świąteczne życzenia  to te, które są spersonalizowane. Wtedy zawsze trafiają prosto w serce danej osoby. Świadczą o tym, że rzeczywiście nam na kimś zależy, że jest dla nas ważny. Są zdecydowanie lepsze niż powtarzane wszystkim wokół „Wesołych świąt”. I wcale nie trzeba mieć umiejętności romantycznego wieszcza, by takowe życzenia sklecić. Wystarczy odpowiednio dopasować słowa do danej osoby, by ułożyć piękne i przede wszystkim szczere życzenia. Zamiast życzyć kuzynce męża, życzmy jej szczęścia w życiu. Zabrzmi to lepiej i z pewnością nie urazi tej osoby. Nigdy nie życzmy czegoś w stylu „ogarnij siebie i swoje życie”. Bardziej stosowne będą życzenia typu „niech Ci się wiedzie w życiu, zdobądź wszystko czego pragniesz”. Idealne życzenia będą wspominane jeszcze długi czas po zakończeniu świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy także, że nasze życzenia powinny być dostosowane do osoby. Inne życzenia składamy rodzinie, a inne współpracownikom. W pracy z reguły składamy życzenia w bardziej oficjalnym tonie, choć oczywiście także mogą być one spersonalizowane. życzenia świąteczneOsobom wierzącym możemy życzyć w formie stricte religijnej, nawiązując ściśle do Bożego Narodzenia i przeżywania świąt. Mile widziane są nie tylko życzenia słowne, składane osobiście czy przez telefon, ale także kartki. Świąteczne kartki to piękna tradycja, na szczęście przez wielu wciąż kultywowana. Gwarantujemy, że kartka wypisana własnoręcznie będzie o niebo lepszym rozwiązaniem niż kolejny SMS. Karki możemy wręczyć samodzielnie lub wysłać pocztą, tylko spieszmy się, bo do świąt już coraz mniej czasu.

Jak składać życzenia? Od serca, szczerze i konkretnie do danej osoby. Dzięki temu będą pięknym akcentem świąt i miłym gestem, który zapamiętamy na długo. A Wy lubicie składać i otrzymywać świąteczne życzenia?

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

dulcynea

6 lat temu

Ja , jednak, nadal wysyłam tradycyjne kartki świąteczne . Lubię ten czas , kiedy chodzę do sklepu i wybieram te , które mi podobają mi się najbardziej . Kupując myślę dla kogo będą odpowiednie , jedne z motywem religijnym inne takie bardziej świeckie . Nie lubię jak są z wydrukowanymi życzeniami, ale jak się już tak zdarzy do dopisuję coś od siebie. Choć , rzeczywiście, kartek otrzymuję co rok mniej . Ale tych smsowych wierszyków nie trawię 🙂

Danusiate

6 lat temu

Głupawe wierszyki przesyłane hurtowo do wszystkich drażnią mnie i… trochę mi wstyd za dorosłe osoby, które je przesyłają… Staram się wysyłać życzenia ułożone specjalnie dla konkretnej osoby.

Irena

6 lat temu

Dzisiaj w dobie komórek i internetu zwykłe kartki pocztowe zanikają.
A ja życzę zawsze wszystkim spełnienia marzeń, radości, zdrowia…
Staram się unikać życzeń typu: znalezienia pracy jeśli ktoś jest bezrobotny, lub powiększenia rodziny, jeśli nie wiem czy dana para chce, planuje bądź czy w ogóle może mieć dzieci…

Zostaw komentarz