Moda

Jak rozpoznać ubrania dobrej jakości?

Jak rozpoznać ubrania dobrej jakości

W sieciówkach można znaleźć odzież, która dość znacznie różni się jakością. Nie zawsze to, co drogie, rzeczywiście jest solidnie wykonane. Czasem to, co tańsze, okazuje się lepsze. Jak rozpoznać ubrania dobrej jakości?

Szycie

Jeśli kupujesz jeansy, zwróć uwagę na to, jak zszyto nogawki. Czy szew jest staranny i brzegi materiału zostały dodatkowo wykończone tak, aby się nie pruły? A może szew jest byle jaki? Brzegi materiału nie zostały wykończone lub są połączone z głównym szwem i wystarczy, że on puści i już będziemy mieli dziurę?

Powracanie do pierwotnej formy

Naciągnij bluzkę, sukienkę czy spódnicę. Zobacz, czy gdy puścisz materiał, wróci on do swojej pierwotnej postaci, czy pozostanie odkształcony. Jeśli tkanina się odkształca, to wiedz, że nie jest wysokiej jakości.

Dziurka na guzik w spodniach

Jeśli jest solidnie wykończona i nie wykazuje tendencji do prucia się, to dobry znak. Gorzej, gdy obszyto ją byle jak albo nie zrobiono tego wcale. Za każdym razem, gdy zapinasz guzik, otworem powiększa się, prując.

Czy guziki łatwo się zapinają

Jeśli masz problem z przeciskaniem guzików przez otworki, daruj sobie tę bluzkę czy sukienkę. Została ona kiepsko uszyta. Ktoś najwidoczniej nie dostosował wielkości dziurek do rozmiaru guzików. Zakładanie tej rzeczy zawsze będzie dla ciebie koszmarem.

Zamek metalowy

Na rynku mamy wiele ubrań z suwakami, jednak te nie zawsze są dobrej jakości. Najlepsze są zamki z sygnaturą YKK, ale nie zawsze możemy je namierzyć. Wówczas lepiej sięgać po ubrania z metalowymi suwakami, te plastikowe są najsłabsze i najmniej wytrzymałe.

Ukryty zamek

Jeśli zamek wszyto tak, że nie widać go na pierwszy rzut oka, to dobry znak. To świadczy o staranności wykonania odzieży.

Nieoszczędzanie na materiale

Zwróć uwagę, jak dużą zakładkę umieszczono na krańcu sukienki czy bluzki. Krótko mówiąc, zajrzyj na wewnętrzną stronę ubrania. Jeśli zakładka jest szersza, to dobry znak. Czasem bowiem niektóre kobiety są wyższe i dobrze, gdy można rozpruć dół sukienki i ją przedłużyć o parę centymetrów u krawcowej.

Mechacenie

Jeśli widzisz, że pod wpływem dotyku tkanina, z której uszyto bluzkę czy sukienkę, mechaci się, to znak, że nie powinnaś kupować tego ubrania. Zostało ono wykonane z materiału o małej wytrzymałości mechanicznej. Po paru praniach ta rzecz wyląduje w koszu na śmieci, gdyż będzie wyglądała koszmarnie.

Spójny wzór

Jeśli ubranie jest w paski, to dobrze wykonane prezentuje się tak, że na szwach paski o odpowiednich kolorach doskonale łączą się ze sobą, tworząc perfekcyjne przedłużenie. Jeśli zaś każdy pasek biegnie w swoją stronę, to znak, że ktoś nie przyłożył się przy produkcji ubrania.

Dodaj komentarz