Styl życia

Jak robić bezpiecznie zakupy online?

Jak robić bezpiecznie zakupy online

Zakupy online stały się ostatnio bardzo popularne. O wiele lepiej jest kupić towar w internecie i poprosić kuriera o jego pozostawienie pod drzwiami, niż jechać do supermarketu, gdzie można spotkać tłumy. Stanie w kolejce do wejścia nie jest niczym przyjemnym, na dodatek zwiększa ryzyko zakażenia. Ponadto pewne rzeczy obecnie kupimy wyłącznie online. Sklepy odzieżowe w galeriach handlowych są zamknięte, ale ich internetowe odpowiedniki działają prężnie. Jak robić bezpiecznie zakupy online?

Wybieraj sklepy ze stref bezpiecznych

Obecnie nie ma sensu ryzykować i zamawiać ubrania od znanych projektantów z Mediolanu czy Barcelony. Są to rejony szczególnie zakażone, gdzie wiele osób zmaga się z koronawirusem i zaraża kolejne osoby. Warto to mieć na uwadze. Wprawdzie sukienkę można wyprać, a buty odstawić na 9 dni na balkon, ale o wiele lepiej zrobić zakupy w polskim sklepie online. W naszym kraju epidemia nie jest jeszcze aż tak nasilona.

Porównuj ceny na przestrzeni kolejnych dni

Czasem sklepy celowo podnoszą ceny przed uruchomieniem wielkiej akcji rabatowej. W rezultacie po zniżce płacisz więcej niż przed akcją rabatową. Dlatego gdy interesuje cię jakaś rzecz, zrób jej screena i porównuj ceny w kolejnych dniach.

Sztuczka z wyprzedaniem produktu – uważaj!

Firmy lubią jednorazowo wrzucać pojedyncze sztuki danego produktu. Potem one się wyprzedają i następuje szumnie ogłaszane uzupełnienie braków magazynowych. Wszystko jest obliczone na wzbudzenie w kupującym poczucia, że musi koniecznie dorwać daną rzecz, bo to jedyna okazja. Produkt jest rozchwytywany.  O ile w przypadku środków do dezynfekcji te rzeczywiście szybko się wyprzedają ze względu na zapotrzebowanie, to ubrania czy szminki nie schodzą w aż tak ekspresowym tempie.

Korzystaj z kodów rabatowych

Jeśli już zdecydujesz się na jakiś zakup, sprawdź na stronie z kodami rabatowymi, czy nie możesz objąć tej rzeczy jakimś kuponem zniżkowym. Może się okazać, że kupisz ją o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych taniej.

Porównuj poszczególne promocje

Nie każda promocja jest tak samo korzystna. Np. przy zakupach za 150 zł możesz skorzystać ze zniżki rzędu 50 zł, jednocześnie obowiązuje promocja -20% na wszystko. Jeśli chcesz tylko bluzkę za 80 zł, to skorzystaj z -20%, zamiast na siłę dobierać rzeczy zbędne do kwoty 150 zł. Zapłacisz 64 zł. Jeśli masz zakupy na kwotę 220 zł, to 50 zł jest bardziej opłacalne od 20%, bo ta druga opcja daje 44 zł zniżki.

Nie płać za zakupy kartą, wybieraj bezpieczne połączenia

Nie płać za zakupy kartą, bo podajesz tam wszystkie kody zabezpieczające, które ktoś może wykorzystać i ogołocić ci konto. Lepiej jest płacić przelewem lub szybkim przelewem. Zawsze realizuj go w domu, najlepiej z laptopa z programem antywirusowym, wpisując jednorazowy kod zabezpieczający transakcję.

Dodaj komentarz