Menopauza

Jak radzić sobie z łysieniem podczas menopauzy?

kosmetyki przeciw wypadaniu włosów

Menopauza to trudny okres w życiu każdej kobiety. Zmieniająca się gospodarka hormonalna może prowadzić do chorób przydatków skóry. Jednym z objawów takiego stanu rzeczy jest wypadanie włosów. Czy w takim przypadku pomoże suplement na porost włosów? Czy zatrzyma on ich wypadanie i pozytywnie wpłynie na porost włosów? Co powinien zawierać – biotynę, skrzyp polny, witaminy i minerały, kwas fosfatydowy? Jak wzmocnić włosy podczas menopauzy?

Menopauza – trudny czas dla każdej kobiety

Pierwszym z objawów, który towarzyszy klimakterium, są nieregularne miesiączki. Pojawiają się one coraz rzadziej, by ostatecznie całkowicie ustać. Kobiety, które przekwitają, muszą uzbroić się w cierpliwość. Czeka ich trudny okres w życiu. Zaczynają pojawiać się nagłe uderzenia gorąca, skóra staje się bardziej wiotka, a włosy zaczynają wypadać ze wzmożoną siłą. Wiele kobiet, które już wcześniej miały z tym problem, czują się bezradne. Niektóre szukają pomocy w zmianie diety, inne zaczynają stosować kosmetyki na porost włosów, a jeszcze inne sięgają po suplement na porost włosów, by chociaż trochę wspomóc osłabione cebulki.

Jak wzmocnić włosy w okresie menopauzy?

Szampon, odżywka, maska, olejek, suplement na porost włosów – z pewnością tak wygląda półka w domu niejednej kobiety zmagającej się z okresem menopauzy oraz wypadaniem włosów. Czy wzmocnienie włosów w klimakterium jest w ogóle możliwe? Jeżeli tak, to jak możemy tego dokonać?

 

Trycholodzy zalecają, aby rozpocząć wspieranie włosów od wewnątrz. Konieczne jest urozmaicenie diety. Nasz jadłospis powinien zostać wzbogacony o witaminę A, E, D, K, witaminy z grupy B oraz żelazo, cynk i selen. Pozytywnymi właściwościami odznacza się kwas fosfatydowy, który jednak należy dostarczać do organizmu wraz z suplementacją.

 

Suplement na włosy nie zastąpi zróżnicowanej, bogatej w składniki odżywcze diety. Jednak należy po niego sięgnąć, aby wspomóc porost włosów oraz dostarczyć do organizmu składniki, których nie spożywamy wraz z pożywieniem lub też spożywamy w niewielkich ilościach. Suplement na włosy powinien zawierać m.in. skrzyp polny, biotynę i kwas fosfatydowy. Niektórych związków na próżno szukać w naszej diecie, dlatego też suplementacja może okazać się świetnym, wspomagającym rozwiązaniem. Suplement na włosy Hair Formula marki Cheers został opracowany po to, aby wspomagać porost włosów i zapobiegać ich wypadaniu. Zawarte w nim składniki, w tym skrzyp polny, kwas fosfatydowy, palma sabałowa, pędy bambusa pozytywnie działają na strukturę włosa. Dodatkowo preparat ten pozytywnie wpływa na skórę i paznokcie.

 

W przypadku zewnętrznej pielęgnacji możemy sięgnąć po szampony, odżywki i maski na porost włosów. U kobiet w okresie menopauzy sprawdzają się kosmetyki, które zawierają pokrzywę oraz czarną rzepę. Składniki te znane są z właściwości wzmacniających, zapobiegających wypadaniu oraz stymulujących porost włosów. Wśród polecanych odżywek są produkty, które zawierają m.in. skrzyp polny oraz ekstrakt z żeń-szenia.

 

Z domowych metod warto wypróbować płukankę z pokrzywy. Można ją przygotować w bardzo łatwy sposób: do garnuszka wrzucić garść pokrzywy, zalać szklanką wody i zagotować. Tak przygotowany napar ostudzić, a następnie płukać nim włosy. Regularne stosowanie sprawi, że będą one mocniejsze, zdrowsze i błyszczące.

 

Menopauzy oraz towarzyszących jej zmian hormonalnych nie możemy zatrzymać. Wypadanie włosów to objaw bezpośrednio związany z klimakterium. Stosując różnorodne kosmetyki do włosów i suplement diety, możemy jednak wspomóc naszą walkę z symptomami okresu menopauzalnego i ograniczyć ich intensywność.

 

Tekst partnera

Komentarze (2)

Zostaw komentarz