Kobieta i mężczyzna Psychologia

Jak przygotować się na randkę?

jak przygotować się na randkę

Randka to ważne wydarzenie. Nie ma znaczenia, czy to pierwsza randka, czy może kolejne spotkanie. Zarówno za pierwszym jak i dziesiątym razem warto zrobić dobre wrażenie, tym bardziej, jeśli liczymy na kontynuację zawartej znajomości. W tym celu warto o dobry start, który zapewni nam sukces. Jak przygotować się na randkę?

Pierwsza randka

Pierwsze spotkanie zwykle związane jest ze stresem i zdenerwowaniem. Pragniemy wypaść jak najlepiej, nie znamy zbyt dobrze drugiej strony, więc udziela nam się nastrój niepokoju i niepewności. Zastanawiamy się, jaka jest osoba, z którą jesteśmy umówieni, czy nam się spodoba i czy wszystko przebiegnie po naszej myśli. Pierwsza randka to także nutka ekscytacji i okazja, by spędzić czas w miłym towarzystwie. By uniknąć większego stresu i ze spokojem dotrzeć na umówione spotkanie, warto dobrze przygotować się na taką okazję. O czym należy pamiętać i jak się zachować, by nie popełnić żadnej gafy?

Odpowiedni dress code

Dress code to swoisty język naszej garderoby, który pozwala na dostosowanie stroju do miejsca i okazji. Dzięki temu możemy uniknąć wpadki. Zanim udamy się na randkę sprawdźmy daną lokalizację. W przypadku teatru czy filharmonii mamy jasną sytuację. W tego typu miejscach nie wypada przyjść w dresie czy trampkach. Choć z teatrem można by polemizować, gdyż nie wszystkie spektakle wymagają formalnego stroju. W restauracjach bywa różnie, dlatego najlepiej podpytać o miejsce, w które zostaliśmy zaproszeni. Na niezobowiązujący spacer czy piknik nie przychodźmy w szpilkach. Ubierzmy się tak, by było nam w pełni komfortowo i wygodnie. A co z randką niespodzianką? Prosta sprawa! Zapytajmy o to, jaki strój będzie najbardziej odpowiedni, by nie ośmieszyć się i poczuć zażenowania. Wtedy na pewno nie zaliczylibyśmy randki do udanej, a tego chcemy przecież uniknąć.

Zaczerpnij informacji u źródła

Internet daje nieograniczone możliwości. Jest doskonałym źródłem informacji, także o ludziach. Idąc na randkę możemy zaczerpnąć nieco informacji na temat osoby z którą jesteśmy umówieni. Dowiedz się co lubi i czym się zajmuje. W razie niezręcznej ciszy będziesz mogła nawiązać rozmowę. Nie warto jednak przesadzać, wyszukując szczegółów z całego życia. W końcu randki są po to, by lepiej się poznać i to osobiście, więc informacje z sieci potraktujmy tylko jako zalążek obrazu drugiego człowieka, który w rzeczywistości może okazać się bardziej interesujący, a przede wszystkim prawdziwy.

Grunt to poczucie luzu

Stres niekiedy działa motywująco, ale potrafi zepsuć najbardziej wyczekiwane spotkanie. Dlatego postarajmy się wyluzować. Uśmiech jest najlepszym łamaczem wszelkich barier. Poczucie humoru jest elementem atrakcyjnego wizerunku i inteligencji, więc pozytywni ludzie są zawsze lepiej odbierani przez innych. Uśmiechajmy się jak najwięcej i miejmy dystans do siebie, a z pewnością zrobimy dobre wrażenie. O to właśnie chodzi, by podkreślić naturalność i nie udawać nikogo. Śmieszna historia czy anegdota z miejsca w którym odbywa się randka będzie idealnym początkiem pozytywnej rozmowy, dzięki której stres uleci szybciej niż powietrze z balonika.

randkaNie wszystko musi być perfekcyjne, by nasza randka mogła zostać zaliczona do udanych. Najważniejsze to pozytywne nastawienie. W końcu mamy zamiar spędzić czas w miłym towarzystwie. A z każdą kolejną randką zyskamy więcej pewności siebie i swobody przebywania z osobą, która nas zauroczyła.

Katarzyna Antos

Komentarze

pati25

6 lat temu

Każda dziewczyna,kobieta stara się dobrze przygotować się na randkę.Dba o makijaż,ubiór.Stara się dowiedzieć czegoś o miejscu.Bo nie chce już na pierwszej randce popełnić jakiejś gafy

Zostaw komentarz