Styl życia

Jak przenieść numer telefoniczny do nowego operatora?

Jak przenieść numer telefoniczny do nowego operatora

Fotografia dostarczona przez partnera

Nie jesteś zadowolony lub zadowolona ze swojej obecnej oferty abonamentowej u operatora komórkowego? Możesz w prosty i szybki sposób przenieść swój numer do innej sieci.

Z jakich powodów warto rozważyć przeniesienie numeru?

Numer telefoniczny warto przenieść do nowego operatora zwłaszcza wtedy, gdy nie oferuje on nielimitowanych rozmów i SMS-ów, co naraża na dodatkowe opłaty. Powodem bywa też często chęć otrzymania szybszego internetu mobilnego lub większego pakietu transferu danych. Do zmiany operatora mogą ponadto skłonić atrakcyjne bonusy, np. dostęp do platformy streamingowej, lokalizator telefonu, program antywirusowy czy system kontroli rodzicielskiej.

Instrukcja przeniesienia numeru do nowej sieci

Przedstawiamy instrukcję krok po kroku, co trzeba zrobić, aby przenieść swój numer do sieci nowego operatora. Można tego dokonać na 3 różne sposoby.

Przeniesienie numeru za pośrednictwem strony internetowej

Numer można przenieść bez wychodzenia z domu. W tym celu:

 • wejdź na stronę internetową operatora, do którego chcesz przenieść numer;
 • znajdź zakładkę z ofertą dla nowych klientów;
 • zapoznaj się z warunkami dostępnych ofert, a następnie wybierz jedną z nich poprzez kliknięcie przycisku „Zamawiam”, „Wybierz”, itp.;
 • na otwartej stronie zaznacz opcję, że chcesz przenieść numer od obecnego operatora;
 • wskaż nazwę swojego obecnego operatora;
 • wpisz numer telefonu, który planujesz przenieść – może być konieczna jego weryfikacja poprzez podanie kodu otrzymanego SMS-em;
 • uzupełnij w elektronicznym formularzu pola dotyczące twoich danych osobowych i adresowych – konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail, telefonu kontaktowego, numeru PESEL, a także kodu pocztowego, miasta oraz ulicy;
 • zaznacz zgody wymagane do zawarcia umowy;
 • wskaż termin przeniesienia numeru – z końcem obecnej umowy, z zachowaniem okresu wypowiedzenia (zwykle 30 dni) lub bez zachowania okresu wypowiedzenia (możesz wskazać dowolny dzień).

Po wysłaniu formularza odczekaj, aż twój wniosek zostanie rozpatrzony przez operatora – zwykle powinno to trwać maksymalnie 3 dni robocze. Następnie podpisz dokumenty dostarczone przez kuriera, po czym odbierz i aktywuj nową kartę SIM.

Telefoniczne przeniesienie numeru

Dyspozycję przeniesienia numeru możesz także zgłosić telefonicznie:

 • zadzwoń na numer telefonu operatora, do którego chcesz przenieść numer;
 • podczas rozmowy wysłuchaj konsultanta, który przedstawi ci szczegóły oferty abonamentowej oraz zasady przenoszenia numeru;
 • podaj konsultantowi niezbędne do zawarcia umowy dane osobiste i adresowe, o których wskazanie zostaniesz poproszony;
 • operator w ciągu 3 dni roboczych rozpatrzy twój wniosek i nada kurierską przesyłkę z umową;
 • podpisz dokumenty dostarczone przez kuriera, a następnie odbierz i aktywuj nową kartę SIM.

Przeniesienie numeru w salonie operatora

Numer można także przenieść bezpośrednio w salonie operatora. Pozwoli to od ręki podpisać umowę i odebrać dokumenty oraz kartę SIM. Konsultant na miejscu przedstawi szczegóły oferty oraz zasady przenoszenia numeru. Wniosek zostanie rozpatrzony do 6 godzin.

O czym pamiętać podczas przenoszenia numeru?

Przed przeniesieniem numeru warto upewnić się, czy w twoim miejscu zamieszkania jest odpowiedni zasięg sieci nowego operatora. Aby wniosek nie został odrzucony, zawarte w nim dane osobowe i adresowe powinny być identyczne jak zawarte w umowie z dotychczasowym operatorem. Numer najlepiej przenieść dopiero po zakończeniu trwającego abonamentu lub okresu wypowiedzenia, co pozwoli uniknąć kary umownej.

Przenieś swój numer do Netii

Istnieje wiele powodów, dla których numer telefoniczny warto przenieść do Netii. Operator ten zapewnia nielimitowane SMS-y, MMS-y, a także rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne w Polsce. Sprawdź ofertę abonamentu komórkowego 5G od Netii, w którym możesz otrzymać 30 GB lub 72 GB transferu danych oraz dostęp do platformy muzycznej TIDAL. Jeśli nie masz dostępu do zasięgu sieci 5G, wybierz abonament Netia Mobile z internetem LTE – 2 GB lub 12 GB.

Dodaj komentarz