Uroda

Jak przedłużyć trwałość pedicure?

Jak przedłużyć trwałość pedicure

Vicente Núñez z Unsplash

Lato to czas, kiedy chętnie zakładamy sandały. Te jednak sporo odkrywają, odsłaniają wszelkie zaniechania, jakich dopuściłyśmy się w sezonie jesienno-zimowym. Profesjonalnie wykonany pedicure sprawia jednak, że chcemy pochwalić się swoimi stopami. Niestety, na jego trwałość wpływa wiele czynników. Aby nie stracić zbyt szybko efektu wow, należy podjąć kroki zaradcze. W naszym artykule podpowiadamy, jak przedłużyć trwałość pedicure.

Spis treści:

  1. Smarowanie skórek olejkiem natłuszczającym
  2. Jak usuwać suche skórki, by nie uszkodzić pedicure?
  3. Stosuj preparaty zmiękczające pięty!
  4. Pedicure hybrydowy – jak przywrócić blask paznokciom?
  5. Jak obcinać paznokcie przy hybrydach?
  6. Jak przedłużyć trwałość pedicure? Odpowiednie nałożenie hybryd

Smarowanie skórek olejkiem natłuszczającym

Bardzo często nasz pedicure prezentuje się kiepsko, ponieważ paznokcie otulają suche skórki, które łuszczą się i odstają. Aby uniknąć nieestetycznego widoku, warto o nie zadbać. Polecamy regularne wcieranie olejków w skórki przy paznokciach stóp. Dzięki temu zachowają one jędrność i optymalny poziom nawilżenia. Nie będą straszyły przesuszeniem i mało estetycznym wyglądem. Możesz postawić na specjalistyczny olejek do skórek lub wykorzystać do tego celu zwykłą oliwę z oliwek, którą zapewne masz w swojej kuchni.

Jak usuwać suche skórki, by nie uszkodzić pedicure?

Wykonałaś pedicure hybrydowy w salonie, ale w międzyczasie pojawiły się suche skórki. Niestety, niektóre z nas mają do nich wysoką tendencję, nawet gdy regularnie wcierają olejki oraz inne preparaty odżywcze. Tradycyjne usuwanie skórek możesz uszkodzić lakier hybrydowy i przyczynić się do jego odpryskiwania. Aby tego uniknąć, suche skórki radzimy usuwać szczoteczką do zębów z miękkim włosiem.

Stosuj preparaty zmiękczające pięty!

Czasem tym, co straszy, są suche i spękane pięty. Latem nasza skóra łatwiej traci wilgoć. Ponadto noszenie odkrytych butów, chodzenie po piasku – wszystko to sprawia, że nasze stopy nie prezentują się zbyt estetycznie i potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście w drogeriach i aptekach można znaleźć preparaty zmiękczające pięty. Nie należy ich jednak mylić ze skarpetkami złuszczającymi na bazie kwasów. Preparaty zmiękczające pięty bazują na 10-procentowym moczniku. W tym stężeniu diamid kwasu węglowego działa zmiękczająco, podczas gdy 5-procentowy nawilża, a 30-procentowy złuszcza naskórek.

Pedicure hybrydowy – jak przywrócić blask paznokciom?

Spacer po piasku, noszenie sandałów – wszystko to sprawia, że na płytce osadzają się cząstki kurzu. Te działają matująco, przez co lakier traci blask. Czy można temu jakoś zapobiec? Jeśli zastanawiasz się, jak przedłużyć trwałość pedicure i zaoszczędzić trochę pieniędzy, polecamy użycie odtłuszczacza, a następnie pokrycie płytki lakierem nawierzchniowym o efekcie hybrydy, który nie wymaga użycia lampy utwardzającej.

Jak obcinać paznokcie przy hybrydach?

Paznokcie u stóp nieustannie rosną, przez co pedicure przestaje prezentować się schludnie. Czasem trzeba je też przyciąć ze względów zdrowotnych, by nie doprowadzić do bolesnych złamań płytki. Jak tego dokonać, by nie uszkodzić hybryd? Radzimy obcinać paznokcie za pomocą cążków, poczynając od ich brzegów. To pozwala ograniczyć uszkodzenia mechaniczne.

Jak przedłużyć trwałość pedicure? Odpowiednie nałożenie hybryd

Aby sam lakier hybrydowy przetrwał jak najdłużej, należy go nałożyć pod same skórki. Trzeba mieć do tego precyzyjną rękę. Jeśli takowej nie posiadasz, zleć pedicure profesjonalnej kosmetyczce i poproś ją o odpowiednią aplikację emalii.

Dodaj komentarz