Twoje kosmetyki Uroda

Jak przedłużyć młodość skóry?

jak-przedluzyc-mlodosc-skory

Wieku oszukać się nie da, jednak dzięki rosnącej wiedzy medycznej i kosmetycznej walka z mijającym czasem staje się nieco łatwiejsza. Osiągnięcia współczesnej kosmetyki mogą nam pomóc w walce o zachowanie pięknego wyglądu na dłużej. Jak zatem przedłużyć młodość skóry?

O skórę warto zadbać nie tylko ze względu na troskę o wygląd, ale i ze względów zdrowotnych. Skóra to niezwykła powłoka, która szczelnie otula nasze ciało i pozwala mu prawidłowo funkcjonować. Podobnie jak cały nasz organizm, tak i skóra z czasem staje się coraz słabsza. Na jej kondycję wpływa przecież i ogólny stan naszego zdrowia, i styl życia. Zła dieta oraz stres są równie wielkim zagrożeniem dla skóry, jak przemijający czas. Pamiętajmy też, że na stan skóry wpływają hormony, stąd też okres menopauzy jest dla niej wielkim wyzwaniem. Odpowiednia pielęgnacja staje się w tym czasie niezwykle ważna, a dobrze dobrany olejek do ciała, oferowany m.in. przez markę Garnier, może okazać się dla każdej z nas cennym wsparciem. Na jakie problemy związane ze skórą trzeba zwrócić szczególną uwagę w okresie przekwitania? Na jakie kosmetyki warto postawić z myślą o jej odpowiedniej pielęgnacji?

Jakie zmiany zachodzą z wiekiem w naszej skórze?

Przebarwienia, zmarszczki oraz nadmierna utrata wody – z takimi problemami musi się zmierzyć nasza skóra w okresie menopauzy. Coraz cieńszy naskórek oraz zmniejszona produkcja melatoniny to główne przyczyny takich problemów. Zmniejsza się też elastyczność skóry oraz odporność włókien kolagenowych, stąd i coraz większe problemy ze zmarszczkami oraz opadającymi policzkami. Cała skóra zaczyna też cierpieć z powodu niedoboru składników odżywczych, a co za tym idzie – wiotczeje i staje się bardziej podatna na urazy. Ze względu na coraz większe problemy związane z utrzymaniem skóry w okresie menopauzy w dobrym stanie, wybór odpowiednich kosmetyków staje się sprawą bardzo ważną. Jakie składniki są w ich przypadku szczególnie zalecane?

Te składniki pomogą twojej skórze!

Istnieje wiele składników, które mogą stanowić dla skóry skuteczne wsparcie w tym trudnym okresie. Balsamy i olejki nawilżające, w których znajduje się kolagen, to podstawa pielęgnacji dla wielu z nas. Warto zwrócić jednak uwagę i na inne składniki takich preparatów. Szczególnie skuteczne mogą się okazać olejki: arganowy, z orzechów macadamia, z róży piżmowej oraz ze słodkich migdałów. Dzięki nim skóra jest lepiej odżywiona. Zdrowy blask i odpowiednie nawilżenie to przecież najważniejsze cele codziennej pielęgnacji skóry, a w szczególności skóry dojrzałej.

Warto też pamiętać o wzmacnianiu skóry od wewnątrz. Dieta pełna owoców i warzyw to moc witamin, które pomogą zachować skórze lepszą formę. Woda mineralna to kolejny produkt, który pomaga przedłużyć młodość naszej skóry. Lepsze nawilżenie skóry od wewnątrz jest przecież tak samo ważne, jak korzystanie z nawilżających olejków do ciała.

Im więcej składników odżywczych będzie otrzymywała nasza skóra, tym większe szanse na utrzymanie jej w dobrej formie. Warto o tym pamiętać, szczególnie w okresie menopauzy, kiedy naszej skórze tak bardzo potrzebne jest dodatkowe wsparcie.

Garnier

Komentarze (3)

pati25

7 lat temu

Świetny ten artykulik :-X Na przedłużeniu młodości maszej skóry nam zależy.Warto stosować się do podanych wskazówek 🙂

Zostaw komentarz