Kultura Styl życia

Jak przechytrzyć nieboszczyka – Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska

Jak przechytrzyć nieboszczyka

Szukasz lekkiej lektury na wakacyjne popołudnia, która odpręży i pozwoli zapomnieć o trudach pracy? Jak przechytrzyć nieboszczyka to intrygująca komedia kryminalna, która wyszła spod pióra dwóch pisarek – Agnieszki Jeż i Pauliny Płatkowskiej.

Wakacje dwóch singielek

Lucyna od lat przyjaźni się z Elwirą, obie kobiety są singielkami, które z powodu braku partnerów zawsze spędzają urlop razem. Wcześniej wyjeżdżały na wczasy za granicę, ale te okazywały się niewypałem. Tym razem skusiły się na polskie morze i z półrocznym wyprzedzeniem zarezerwowały malowniczą chatkę.  Obie kobiety dysponowały ograniczonym budżetem, jednak posiadłość ta wpisywała się w jego ramy.

Co się stało z chatką kobiet?

Gdy kobiety przybywają na urlop, okazuje się, że na ulicy Morskiej znajduje się tylko jeden domek. Gdy wchodzą do środka, okazuje się, że w chatce panuje bałagan. To zaskakujące, zważywszy na fakt, że trwa właśnie sezon wakacyjny i ktoś powinien to posprzątać.  Kobiety same zajęły się panującym nieporządkiem, po czym zaczęły cieszyć się sielską atmosferą. Plaże nie należały do zatłoczonych, a pogoda dopisywała.

Tajemniczy nieboszczyk

Wszystko było w porządku do czasu, aż weszły do szopy i odkryły zwłoki. O tym fakcie postanowiły bezzwłocznie poinformować miejscową policję, dlatego udały się na komisariat, gdzie spotkały bliźniaczo podobnego mężczyznę do swojego nieboszczyka i uciekły. Co to wszystko ma oznaczać? Czy zmarły je prześladuje, a może ma brata bliźniaka?

Przed wyrzutami sumienia nie uciekniesz

Gdy kobiety wracały do domu, odkryły drugą ulicę Morską, gdzie tym razem znajdował się dom numer 3. To właśnie do niego przeniosły swoje rzeczy, zacierając ślady w poprzedniej chacie. Chciały dokończyć wakacyjny wypoczynek, ale wspomnienia nieboszczyka im to uniemożliwiały. Kobiety zaczęły obawiać się odpowiedzialności, do jakiej mogłyby zostać pociągnięte przez wymiar sprawiedliwości. Jak potoczą się ich dalsze losy? Tego dowiecie się, sięgając po powieść Jak przechytrzyć nieboszczyka. Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska po raz kolejny stworzyły świetną, wciągającą historię, która obfituje w zaskakujące zwroty akcji. To właśnie dla nich warto sięgnąć po powieść Jak przechytrzyć nieboszczyka.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz