Moda

Jak przechowywać biżuterię?

Jak przechowywać biżuterię

Wiele z nas kupuję różnego rodzaju wisiorki, bransoletki i kolczyki, korzystając z wyprzedaży sezonowych. Mamy ich naprawdę sporo, ale nie zawsze potrafimy prawidłowo przechowywać. W rezultacie łańcuszki się plączą, podobnie jak kolczyki. Jak przechowywać biżuterię?

Stojaki na biżuterię?

W przypadku naszyjników najlepiej sprawdzają się takie specjalne stojaki na biżuterię, na których wieszamy tego typu precjoza. Można je tak rozwiesić, aby od razu widzieć, co mamy do swojej dyspozycji i zapobiec plątaniu się łańcuszków.  To dobre rozwiązanie, jeśli mamy na swojej toaletce miejsce na taki wieszak i nie przeszkadza nam, gdy biżuteria jest wyciągnięta na zewnątrz.

Gdzie przechowywać pierścionki?

W przypadku pierścionków sprawdzają się szkatułki ze specjalnymi, gąbczastymi przegródkami. Między nie układamy pierścionki. Każdy z nich posiada swoje miejsce. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu możemy tak ułożyć oczko, aby o nic nie zahaczało i nie było narażone na uszkodzenia.

Jak przechowywać kolczyki?

Z kolczykami często mamy większy problem, bo różnią się one postacią i zapięciem. Możemy przechowywać je także w szkatułce, gdy są stosunkowo małe, ale nie zamkniemy w niej dużych kół czy wiszących, ciężkich kolczyków. W ich przypadku pomocny może okazać się stojak na biżuterię lub specjalne pudełeczko o nieco większych gabarytach, gdzie nawet duże koła bez trudu się zmieszczą.

Zegarki warto przechowywać w pudełeczkach, w których je zakupiliśmy. Pozwala to uniknąć zarysowań tarczy czy uszkodzeń paska. Poza tym zawsze wiemy, gdzie mamy poszczególne zegarki i możemy je łatwo dobrać do swojej stylizacji.

Warto wygospodarować specjalny kącik na biżuterię. Nie należy jej trzymać wraz z ozdobami do włosów czy kosmetykami do makijażu.  Starajmy się segregować swoje rzeczy tak, aby mieć do nich łatwy dostęp. Bardzo wiele kobiet nie nosi swojej biżuterii, ponieważ nie wie, gdzie ona się aktualnie znajduje lub musi ją dopiero rozsupłać.

Dodaj komentarz